1. Sanat Etkinlik Planları - Sayfa 4


             

Ä°letiÅŸim


 05xx xxx xx xx


vbnetron


[email protected]

×

1. Sanat Etkinlik Planları

Sayfa 4 Toplam 5 Sayfadan Birinci ... 2345 Sonuncu
Like Tree1Likes

Konu: 1. Sanat Etkinlik Planları

  1. #31
    miya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    08.Mayıs.2009
    Mesajlar
    68
    @miya



    sayılar oyun oynuyor





    Etkinlik Türü: Sanat –Oyun -Matematik Etkinlikleri (Bütünleştirilmiş)

    https://www.onceokuloncesi.com/dosya/...0d774e08e6.doc

  2. #32
    miya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    08.Mayıs.2009
    Mesajlar
    68
    @miya



    ellerim kardan adam yapıyor





    Etkinlik Türü: Sanat Etkinliği

    https://www.onceokuloncesi.com/dosya...32cc00c0a9.doc

  3. #33
    senem_44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    29.Mart.2011
    Mesajlar
    48
    @senem_44



    ŞEKERLER ŞEKERLİĞE Etkinlik Türü : Sanat(Bireysel etkinlik)





    https://www.onceokuloncesi.com/dosya...fb5fa5628.docx

  4. #34
    senem_44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    29.Mart.2011
    Mesajlar
    48
    @senem_44



    portakal ağacı







    https://www.onceokuloncesi.com/dosya...c26c4590f.docx

  5. #35
    Emel Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    05.Mart.2009
    Nereden
    Eskişehir
    Mesajlar
    13,302
    @Emel Hoca







    Çok güzel bir çalışma olmuş öğretmenim. Emeklerinize sağlık.

  6. #36
    toprakçiğdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    24.Mayıs.2013
    Mesajlar
    1
    @toprakçiğdem







    ben göremiyorum dosyayı lütfen yardımcı olabilirmisiniz

  7. #37
    sweet rabia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    23.Mayıs.2013
    Mesajlar
    3
    @sweet rabia







    başka sanat çalışmaları örnekleriniz varmı ?

  8. #38
    ashram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    17.Eylül.2009
    Nereden
    istanbul
    Mesajlar
    151
    @ashram







    Etkinlik Türü: Türkçe - Sanat / Parmak Boyası (Bütünl.Etk.)
    Yaş Grubu : 36 - 48 Ay


    KAZANIMLAR VE GÖSTERGELERİ

    Bilişsel Gelişim:
    Kazanım 1. Nesne/durum/olaya dikkatini verir. ( Dikkat edilmesi gereken nesne/durum/olaya odaklanır.
    Kazanım 5. Nesne ya da varlıkları gözlemler.
    (Nesne/varlığın adını, rengini, şeklini, büyüklüğünü söyler.)
    Motor Gelişim:
    Kazanım 4. Küçük kas kullanımı gerektiren hareketleri yapar. (Değişik malzemeler kullanarak resim yapar.)
    Dil Gelişimi
    Kazanım 5. Dili iletişim amacıyla kullanır.( Konuşma sırasında göz teması kurar. Jest ve mimikleri anlar. Konuşurken jest ve mimiklerini kullanır.Konuşmayı başlatır. Konuşmayı sürdürür. Konuşmayı sonlandırır. Konuşmalarında nezaket sözcükleri kullanır.)
    ÖZBAKIM BECERİLERİ
    Kazanım 1. Bedeniyle ilgili temizlik kurallarını uygular. (G.:Saçını tarar, dişini fırçalar, elini, yüzünü yıkar, tuvalet
    gereksinimine yönelik işleri yapar.)
    SOSYAL VE DUYGUSAL GELİŞİM
    Kazanım 3. Kendini yaratıcı yollarla ifade eder. (Duygu, düşünce ve hayallerini özgün yollarla ifade eder. Özgün özellikler taşıyan ürünler oluşturur.)



    PAMUK PRENSES VE YEDİ CÜCELER
    ÖĞRENME SÜRECİ
    • Öğretmen çocuklara elindeki meyveyi gösterir ve tanımlamalarını ister.
    • Çocuklara elmanın nerede yetiştiğini sorar, cevapları dinler ve açıklamalar yapar.
    • Çocuklara bu meyveyi de ilgilendiren bir masalı olduğunu söyler.
    • Masal çocuklara kitaptan okunur.
    • Masal sonunda çocuklara masaldaki elmanın rengi sorulur.
    • Kırmızı cevabının ardından elindeki resim kağıtları çocuklara gösterilerek sizden de bir elma istiyorum. Ancak bu sizin elmanız nasıl isterseniz öyle olacak. Elmanızın ne gibi özellikleri olduğuna da siz karar vereceksiniz.
    • Malzemelerle çalışmasını yapan çocukların çalışmalarına ifadeleri not edilerek kuruması için kaldırılır.
    • Sınıf birlikte toparlanarak temizlik için lavabolara geçilir.
    • Gün biriminde kuruyan çalışmalar evlere gönderilir.

    DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR
    • Çocukların her birine kendini ifade etme hakkı tanınır.
    • Boyaların paylaşarak özenle kullanılması adına rehberlik edilir.


    ÖNERİLEN DİĞER ETKİNLİKLER

    • Çocuklara elmayla ilgili bir masalı olduğunu söylerken öğretmen bunu onların tahmin etmesini,çocukların tahminlerinin içinde elma olup olmadığını hatırlamaları istenebilir.
    • Elmanın kokusu, şekli ve dokusu gözler bağlanarak incelenebilir.
    • Kırmızı balık oyunu tekrar edilebilir.
    DEĞERLENDİRME

    Etkinlik sonunda çocuklara aşağıdaki sorular yöneltilebilir:

    • Masalda sizi heyecanlandıran bölüm neresiydi?
    • Masaldaki iyi kahrmanlar kimlerdi?
    Boyamış olduğun sihirli elmanın özellikleri neler?


    AİLE KATILIMI

    • Yapılan çalışmaya notlar yazılarak evlere gönderilir.

    ( BU planlamaya henüz alışamadığım için eksik yönleri elbette vardır.)
    Önerilerinize açığım, sevgiyle kalın...

  9. #39
    ashram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    17.Eylül.2009
    Nereden
    istanbul
    Mesajlar
    151
    @ashram







    İSTASYONDA SANAT
    Etkinlik Türü: Sanat ve Müzik/Türkçe (Küçük Grup ve Bireysel Etkinlik)
    Yaş Grubu : 36-48 Ay

    ÖĞRENME SÜRECİ
    · Öğretmen çocuklara makinist kelimesini daha önce duyup duymadıklarını söyler. Tahminleri aldıktan sonra anlamını açıklar. Kahvaltı dönüşü ‘’haydi şimdi sınıfımıza eğlenceli bir yolculuğa hazır mısınız? ‘’ Çocukların cevaplarından sonra çocukları 3eşit gruba bölerek vagonları oluşturur.
    · Oyun salonundan geçerek, bahçeyi dolaşarak bu tren bazen hızlı bazen yavaş- yokuş yukarı- rampa aşağı konutlarıyla yol alır.
    · Sınıfta üç istasyon olacak şekilde masalar ayrıştırılmış üzerinde malzemelerin bulunduğu alanlar çocuklar kahvaltıdayken hazırlanmıştır. Üç istasyon için üç büyük kağıda çizilmiş güneş, gemi ve deniz teması vardır. Geometrik şekiller, kağıtların renkleri hakkında konuşulur.
    · Çocuklara kural açıklanır. Müzik çaldığında trenler(üç tren grubu) dans ederek gezerler. Gezerken sırayı bozmazlar. Müzik durduğunda hangi istasyondalarsa çocuklar o masadaki resmi pastel-kuru boya ve renkli kağıtlar kullanarak tamamlamaya çalışır. Müzik başlatınca dans trende devam eder. Her tren her istasyonda mutlaka görev alır. Görev tamamlanınca etkinlikler panoya asılarak karşısına minderlere oturulur.
    · Çocuklara bu resimleri nasıl kompozisyonda yerleştirecekleri konusunda fikirleri sorulur.
    · Bu gemi ve yolculuğu hakkında sohbet edilir. Gemiyi kullanan kişiye kaptan diğer yardımcı personele ise tayfa dendiği açıklanır. Gemiyle yapılan yolculuklar hakkında sohbet edilerek etkinlik tamamlanır.

    KAZANIMLAR VE GÖSTERGELERİ

    Bilişsel Gelişim:
    Kazanım 1. Nesne/durum/olaya dikkatini verir.
    (Göstergeleri: Dikkat edilmesi gereken nesne/durum/olaya odaklanır. Dikkatini çeken nesne/durum/olaya yönelik sorular sorar. Dikkatini çeken nesne/durum/olayı ayrıntılarıyla açıklar.)
    Motor Gelişim:
    Kazanım 4. Küçük kas kullanımı gerektiren hareketleri yapar. (Göstergeleri:Nesneleri yeni şekiller oluşturacak biçimde bir araya getirir. Malzemeleri yapıştırır.Değişik malzemeler kullanarak resim yapar. Nesneleri kopartır/yırtar, sıkar, çeker/gerer, açar/kapar. Malzemelere elleriyle şekil verir. Malzemelere araç kullanarak şekil verir.)
    Kazanım 5. Müzik ve ritim eşliğinde hareket eder.
    (Göstergeleri: Müzik ve ritim eşliğinde dans eder.)

    Sosyal ve Duygusal Gelişim:
    Kazanım 15. Kendine güvenir.
    (Göstergeleri: Grup önünde kendini ifade eder.)
























    Materyaller: Kurdeleler, boyalar, kırmızı-sarı ve mavi kağıt türleri, yapıştırıcı ve müzik

    Sözcükler ve Kavramlar : Makinist, istasyon, kaptan,iskele ve tayfa.
    Hızlı-yavaş, yukarı-aşağı, kırmızı-sarı-mavi renk daire-üçgen









    ÖNERİLEN
    DİĞER ETKİNLİKLER

    • ‘’ Şen Gemiciler ‘’ şarkısı öğretilebilir.


    AİLE KATILIMI

    • Ailelere etkinlikle ilgili kısa notlar gönderilerek evde bu oyunu oynamaları önerilebilir. İstasyonlar sanat çalışması yerine çocukların odalarını toplamasına yönelik olabilir.




    DEĞERLENDİRME
    Etkinlik sonunda çocuklara aşağıdaki sorular yöneltilir;

    • Etkinliğimizde hangi malzemeler vardı? Biz bu malzemelerle neler yaptık?
    • Hangi renkleri kullandık?
    • Sanat çalışmasındaki gemiyle bir yolculuğa çıkıyor olsaydık nereye gitmek isterdiniz?

    · Birlikte tüm çalışmalarda görev aldınız ortaya çıkan etkinliklerde en çok nesini sevdiniz-neden?
    · Hangi ulaşım araçlarını tanıdık?
    (meslekler, kavramlar tekrar edilir)






    UYARLAMA

    ·
    DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR
    · Trenle seyahat ederken merdiven, açık alan parkurlarında tehlike yaratacak durum kontrolü yapılmalı -tedbiri önceden alınmalı.
    · Her grup her istasyonda mutlaka aktif olmalı

  10. #40
    sabriye-91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    03.Ağustos.2012
    Nereden
    izmir,kahramanmaraş
    Mesajlar
    54
    @sabriye-91



    makarna-pipet-eva mobili





    bende bu yıl pilot okulda staj yaptım günlük planımdan bir sanat etkinliği örneği..

    MAKARNA-PİPET MOBİLİ
    ETKİNLİK TÜRÜ: sanat etkinliği ( büyük grup etkinliği)

    KAZANIM VE GÖSTERGELER

    MOTOR ALAN
    Kazanım 4. Küçük kas kullanımı gerektiren hareketleri yapar.
    Göstergeleri: Malzemeleri keser, nesneleri ipe dizer.

    ÖĞRENME SÜRECİ
    » Malzemeler masalara konularak ne yapacağımız hakkında konuşulur
    » Aynı malzemelerle başka neler yapılabileceği sorulur
    » Ardından kestikleri şekillere ip bağlanarak makarna ve pipetleri dizmeleri istenir.
    » Etkinlik sırasında gerekli yerlerde rehberlik edilerek çalışma sonlandırılır.



    MATERYALLER
    İp, boncuk makarna, pipet, delgeç, eva

    SÖZCÜK VE KAVRAMLAR
    Pipet, delgeç, ip, mobil


    DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR
    Çocuklara etkinliğin yapım aşamaları gösterilmez, istedikleri şekli çizip kesmeleri istenir.

    ÖNERİLEN DİĞER ETKİNLİKLER
    Çeşitli boncuklar da kullanılarak kolye, bilezik yapılabilir.

    DEĞERLENDİRME
    Etkinliğimizde hangi malzemeleri kullandık?
    Bu malzemelerle başka neler yapabiliriz?
    Pipet ve makarnaları daha önce hiç ipe dizdiniz mi?
    Etkinlik hoşunuza gitti mi?

YORUM BIRAKMAK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ !

ÜYE OLMAK İÇİN TIKLA

Benzer Konular

  1. Türkçe Etkinlik Planları
    Konu Sahibi Emel Hoca Forum ETKİNLİK HAVUZU ETKİNLİKLERİ
    Cevap: 47
    Son Mesaj : 29.Mart.2016, 16:45
  2. Müzik Etkinlik Planları
    Konu Sahibi Emel Hoca Forum ETKİNLİK HAVUZU ETKİNLİKLERİ
    Cevap: 12
    Son Mesaj : 16.Mart.2016, 00:55
  3. Drama Etkinlik Planları
    Konu Sahibi Emel Hoca Forum ETKİNLİK HAVUZU ETKİNLİKLERİ
    Cevap: 28
    Son Mesaj : 12.Mart.2015, 00:23
  4. Oyun Etkinlik Planları
    Konu Sahibi Emel Hoca Forum ETKİNLİK HAVUZU ETKİNLİKLERİ
    Cevap: 33
    Son Mesaj : 10.Şubat.2015, 19:01
  5. Fen Etkinlik Planları
    Konu Sahibi Emel Hoca Forum ETKİNLİK HAVUZU ETKİNLİKLERİ
    Cevap: 18
    Son Mesaj : 09.Aralık.2012, 00:40

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

Giriş

Facebook ile Baglan Giriş