Önce Okul Öncesi Ekibi Forum Sitesi - Biz Bu İşi Biliyoruz - Son Blog Yazıları - Blogs

   
  

İletişim


 05xx xxx xx xx


vbnetron


[email protected]

×
View RSS Feed

Son Blog Yazıları

 1. Disleksi ve Tanı Kriterleri

  by , 17 Saat önce at 05:09
  Disleksi, DSM-V‘te Özgül Öğrenme Güçlüğü kapsamında bir alt alan olarak tanımlanan, zeka düzeyiyle ilişkisiz (normal ve normal üstü zekaya sahip bireylerde rastlanabilen) , kendisini okuma güçlüğü olarak gösteren nörogelişimsel bir bozukluktur.

  Disleksik bireylerin akademik yaşam içerisinde başarısızlıklarının arkaplanında genellikle zekaya vurgu yapılır. Ancak disleksi, yukarıdaki tanımda bahsettiğimiz üzere, çocuğun zeka düzeyinin düşük olduğunu göstermez.

  Disleksi ...
  Kategori
  Kategorisiz
 2. Okul Öncesi Yaklaşımları

  by , 17 Saat önce at 05:07
  Okul ve okulların nasıl olması gerektiği konuları yüzyıllardır eğitim biliminin tartıştığı bir konu. Ancak 20.yüzyılda temelleri atılan ve günümüze dek gelen, günümüzde çağdaş eğitim politikalarının temel eksenini oluşturan çocuk merkezli eğitim yaklaşımları bugün eğitim biliminin üzerine daha fazla eğildiği bir konu.

  Çocukların ilgi ve gereksinimlerinin önplana alındığı, zengin yaşantılar sunmayı hedefleyen, öğrencinin bireyselliğini kabul eden, sınıfta öğretmenin rolünü yeniden ...
  Kategori
  Kategorisiz
 3. yıllık aylık haftalık plan

  by , 2 Gün önce at 14:03
  merhaba bana plan hakkında yardımcı olur musunuz?
  Kategori
  Kategorisiz
 4. Anasınıfı mı Anaokulu mu?

  by , 2 Gün önce at 23:21
  Sevgili meslektaşlarım
  2019 yılının Şubat ayında atanacak henüz tecrübesi stajlarla sınırlı olan yepyeni bir okul öncesi öğretmeniyim. Ve mesleğimi çok fazla seviyorum. Mesleğimde kendimi olabildiğince geliştirmek istiyorum ve aktifliğimi korumak ayrıca Önümüzdeki günlerde atama için tercih yapacağım. Fakat bir sorunum var . Puanım gayet iyi ve okulumu kendim seçebilirim . Sizce anaokulu mu anasınıfı mı tercihlerimde ön planda olmalı. Hangisi bana güzel şeyler katar?
  Kategori
  Kategorisiz
 5. lise çocuk gelişim mezunu yardımcı öğretmenlik

  by , 6 Gün önce at 23:58
  Lise çocuk gelişim mezunuyum.Staj ve yardımcı öğretmenlik deneyimlerim vardır.İzmir/Torbalıda oturuyorum.İş arıyorum.Yardımcı öğretmenlik yapabilirim.Çocukları çok seviyorum.Eğlenceli bir insanımdır.
  Kategori
  Kategorisiz
Sayfa 1/11 123 ... Son

Giriş

Facebook platformu Giriş