Sözleşmeli Personelin Kadroya Alınması İle İlgili Kararname Resmi Gazetede Yayımlandı


             

İletişim


 05xx xxx xx xx


vbnetron


[email protected]

×

Sözleşmeli Personelin Kadroya Alınması İle İlgili Kararname Resmi Gazetede Yayımlandı

Sayfa 1 Toplam 8 Sayfadan 123 ... Sonuncu
 • #1
  Meltem YANIKOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01.Mart.2009
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  16,374
  @Meltem YANIKOĞLU  Sözleşmeli Personelin Kadroya Alınması İle İlgili Kararname Resmi Gazetede Yayımlandı

  Arınç, 4-B'li çalışanların kadroya alınması ile ilgili KHK'nın Resmi Gazete'nin yayımlandığını bildirdi.

  Haber: 4/B'li Sözleşmeliler Artık Kadrolu

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in ilk olarak açıkladığı sözleşmeli memurların kadroya alınmasına ilişkin düzenleme bugün Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayınlanarak yürürlüğe girdi.

  Düzenlemeyle ilgili müjdeyi Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Twitter'dan paylaşarak duyurdu.

  Arınç twitter mesajında, "4/B'li arkadasların kadroya alınması ile ilgili KHK az önce resmi gazetenin bugünkü mükerrer sayısında yayınlanarak yürürlüge girdi" dedi.

  Dün de Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu twitter'da yazdığı mesajında, "Sözleşmelilerin kadroya alınmasına ilişkin kararnameyi imzaladım hayırlı olsun" demişti.

  4/B KAPSAMINA KİMLER GİRİYOR

  Maaşların döner sermayeden ödendiği, ve 657 sayılı kanunun 4 b bendine göre istihdam edilen personellerdir. Memurlar için öngörülen tüm maddi haklardan yararlana bilirler, ancak tayin hakları yoktur. Sadece becayiş ile yer değiştire bilirler. Sosyal güvenlik kurumları SSK'dır. Döner + nöbet parası + maaş alırlar.

  _Anadolu Ajansı_

 • #2
  myangelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  10.Nisan.2009
  Mesajlar
  355
  @myangelx  Devlet Memurları Kanununun 4 üncü Maddesinin (B) Fıkrası ile 4924 Sayılı Kanun Uyarınca Sözleşmeli Personel Pozisyonlarında Çalışanların Memur Kadrolarına Atanması Amacıyla Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Hükmünde Kararname

  Karar Sayısı : KHK/632

  657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 4924 sayılı Kanun uyarınca sözleşmeli personel pozisyonlarında çalışanların memur kadrolarına atanması amacıyla Devlet Memurları Kanununda değişiklik yapılması; 6/4/2011 tarihli ve 6223 sayılı Kanunun verdiği yetkiye dayanılarak, Bakanlar Kurulu’nca 2/6/2011 tarihinde kararlaştırılmıştır.

  MADDE 1 – 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

  “GEÇİCİ MADDE 37- Kamu kurum ve kuruluşlarının merkez ve taşra teşkilatı ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlarda, ayın veya haftanın bazı günleri ya da günün belirli saatleri gibi kısmi zamanlı çalışanlar ile yükseköğretim kurumlarının araştırma-geliştirme projelerinde proje süreleriyle sınırlı olarak çalışanlar hariç olmak üzere, 4 üncü maddenin (B) fıkrası ve 10/7/2003 tarihli ve 4924 sayılı Eleman Temininde Güçlük Çekilen Yerlerde Sözleşmeli Sağlık Personeli Çalıştırılması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun uyarınca vizelenmiş veya ihdas edilmiş sözleşmeli personel pozisyonlarında bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihte çalışmakta olan ve 48 inci maddede belirtilen genel şartları taşıyanlardan otuz gün içinde yazılı olarak başvuranlar, pozisyonlarının vizeli olduğu teşkilat ve birimde, bulunduğu pozisyon unvanıyla aynı unvanlı 190 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye ekli cetvellerde yer alan memur kadrolarına, bulunduğu pozisyon unvanıyla aynı unvanlı memur kadrosu olmaması halinde, 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye ekli cetvellerde yer alan kadro unvanlarıyla sınırlı olmak ve sözleşmeli personel pozisyonlarına ilişkin vize cetvellerindeki nitelikler dikkate alınmak suretiyle Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığınca müştereken belirlenen memur kadrolarına, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren altmış gün içinde kurumlarınca atanırlar.

  4 üncü maddenin (B) fıkrası ve 4924 sayılı Kanun uyarınca çalışmakta iken bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce askerlik, doğum, milletvekili ve mahalli idareler genel ve ara seçimleri ile ücretsiz izin nedenleriyle görevlerinden ayrılanlardan ilgili mevzuatına göre yeniden hizmete alınma şartlarını kaybetmemiş olanlar hakkında da bu madde hükümleri uygulanır. Bunlar için birinci fıkrada belirtilen süreler yeniden hizmete alındıkları tarihten itibaren başlar.

  Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce 4 üncü maddenin (B) fıkrası ve 4924 sayılı Kanun uyarınca çalışmakta iken 24/11/2004 tarihli ve 5258 sayılı Aile Hekimliği Pilot Uygulaması Hakkında Kanun hükümlerine göre aile hekimliği uygulamasında görev alanlar hakkında görevlerinden ayrılmalarına gerek kalmaksızın bu madde hükümleri uygulanır.

  Bu madde hükümlerine göre memur kadrolarına atananların, 4 üncü maddenin (B) fıkrası ve 4924 sayılı Kanun uyarınca sözleşmeli personel pozisyonlarında geçirdikleri hizmet süreleri, öğrenim durumlarına göre yükselebilecekleri dereceleri aşmamak kaydıyla kazanılmış hak aylık derece ve kademelerinin tespitinde değerlendirilir. Bunlar, atandıkları kadronun mali ve sosyal haklarına göreve başladığı tarihi takip eden aybaşından itibaren hak kazanır ve önceki pozisyonlarında aldıkları mali ve sosyal haklar hakkında herhangi bir mahsuplaşma yapılmaz.

  Bu madde kapsamında memur kadrolarına atananlara iş sonu tazminatı ödenmez. Bu personelin önceden iş sonu tazminatı ödenmiş süreleri hariç, iş sonu tazminatına esas olan toplam hizmet süreleri, 8/6/1949 tarihli ve 5434 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanunu uyarınca ödenecek emekli ikramiyesine esas toplam hizmet süresinin hesabında dikkate alınır.

  Bu madde kapsamında sözleşmeli personelin atanacağı memur kadroları, 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye ekli cetvellerde yer alan sınıf, unvan ve derecelerine uygun olmak şartıyla, başka bir işleme gerek kalmaksızın atama işleminin yapıldığı tarih itibarıyla ihdas edilerek kurumların 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye ekli cetvellerinin ilgili bölümlerine eklenmiş ve memur kadrolarına atananların pozisyonları başka bir işleme gerek kalmaksızın iptal edilmiş sayılır. İhdas edilen kadrolar ile iptal edilen pozisyonlar; unvanı, sınıfı, adedi, derecesi, teşkilatı ve birimi belirtilmek suretiyle birinci fıkrada belirtilen altmış günlük sürenin bitiminden itibaren iki ay içinde Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığına bildirilir.

  Bu maddenin uygulamasında ortaya çıkabilecek tereddütleri gidermeye Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı yetkilidir.”

  MADDE 2 – Bu Kanun Hükmünde Kararname yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

  MADDE 3 – Bu Kanun Hükmünde Kararname hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.
  Abdullah GÜL

  CUMHURBAŞKANI


  Recep Tayyip ERDOĞAN

  Başbakan

 • #3
  myangelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  10.Nisan.2009
  Mesajlar
  355
  @myangelx  48 inci maddede belirtilen genel şartlar neler acaba.. heyecanlandım şimdi..öncelik kimlerin acaba

 • #4
  Gülçin PEKMEZCİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  28.Aralık.2009
  Nereden
  Sakarya
  Mesajlar
  2,783
  @Gülçin PEKMEZCİ  evet bende nerak ediyorum en az 3 sene çalışanlardan başlanacak diye duymuştum inş herkes biran önce geçer

 • #5
  serpil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  19.Eylül.2009
  Mesajlar
  514
  @serpil  çok üzgünüm çokk keşke şu atamayı yapmasaydık 26yı açamsaydım
  önce okulöncesi..

 • #6
  myangelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  10.Nisan.2009
  Mesajlar
  355
  @myangelx  Alıntı serpil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  çok üzgünüm çokk keşke şu atamayı yapmasaydık 26yı açamsaydım
  serpil öğretmenim öyle düşünmeyin herşeyde bir hayır vardır keşke benimde puanım yetseydide kadrolu atansaydım... sizin yerinizde olmak isteyen bir sürü insan var birde böyle düşünün.. zor olucak ama herşey güzel olucak inşallah

 • #7
  hulyam80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  11.Mayıs.2009
  Nereden
  izmir
  Mesajlar
  84
  @hulyam80  anlamadığım bişey var 30 gün içinde yazılı olarak başvuranlar diyor.nereye nasıl başvuracağımız açıklanır dimi daha sonra yani torpil dönebilirmi

 • #8
  Meltem YANIKOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01.Mart.2009
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  16,374
  @Meltem YANIKOĞLU  Anadolu Ajansı' nın Haberi; Sözleşmeliler Kadroya Alındı
  https://www.aa.com.tr/tr/4blilere-kadro-mujdesi.html

 • #9
  Meltem YANIKOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01.Mart.2009
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  16,374
  @Meltem YANIKOĞLU  BU KARARNAMEYE GÖRE HİÇ BİR ŞART ARAMIYORLAR. SÖZLEŞMELİ OLARAK ÇALIŞANLAR 30 GÜN İÇİNDE BAŞVURACAK VE 60 GÜN İÇİNDE ATANACAKLAR ARKADAŞLAR. AYRICA SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİKTE GEÇEN HİZMET SÜRELERİ DE SAYILACAK.

 • #10
  yupinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  31.Ağustos.2009
  Mesajlar
  562
  @yupinar  arkadaşlar 30 gün içinde yazılı olarak kendi çalıştığınız kuruma başvuracaksınız, 60 günlük sürede de kadroya geçeceksiniz. herhangi bir yıl şartı falan yok.
  48. madde ise şöyle
  1. Türk Vatandaşı olmak,(1)
  2. Bu Kanunun 40 ncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak,
  3. Bu Kanunun 41 nci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımak,
  4. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

  içinizi rahat tutun, sonunda hakkımız olan iade edildi.

 • YORUM BIRAKMAK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ !

  ÜYE OLMAK İÇİN TIKLA

  Benzer Konular

  1. Sözleşmeli personelin kadroya atanması için örnek dilekçe
   Konu Sahibi Zerrin KORKMAZ Forum SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN SORUNLARI
   Cevap: 10
   Son Mesaj : 08.Haziran.2011, 15:00
  2. Maliye Bakanı Sözleşmeli Personelin Kadroya Alınmasıyla İlgili Kararnameyi İmzaladı
   Konu Sahibi Meltem YANIKOĞLU Forum GÜNCEL EĞİTİM HABERLERİ
   Cevap: 5
   Son Mesaj : 04.Haziran.2011, 17:07
  3. Torba Kanun, 25 Şubat 2011 tarihli mükerrer Resmi Gazetede yayımlandı
   Konu Sahibi Meryem DURMUŞ (ermer) Forum GÜNCEL HABERLER
   Cevap: 1
   Son Mesaj : 27.Şubat.2011, 13:11
  4. 70 bin sözleşmelinin kadroya alınması..
   Konu Sahibi candanayar Forum GÜNCEL EĞİTİM HABERLERİ
   Cevap: 4
   Son Mesaj : 07.Haziran.2010, 13:21
  5. 4/C'li Öğretmenleri 4/B Yapacak Olan Kararname Yayımlandı
   Konu Sahibi BURCU-BAŞKAL Forum SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN SORUNLARI
   Cevap: 0
   Son Mesaj : 02.Ocak.2010, 14:57

  Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

  Giriş

  Facebook ile Baglan Giriş