Maliye Bakanı Sözleşmeli Personelin Kadroya Alınmasıyla İlgili Kararnameyi İmzaladı


             

İletişim


 05xx xxx xx xx


vbnetron


[email protected]

×

Maliye Bakanı Sözleşmeli Personelin Kadroya Alınmasıyla İlgili Kararnameyi İmzaladı

 • #1
  Meltem YANIKOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01.Mart.2009
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  16,374
  @Meltem YANIKOĞLU  Maliye Bakanı Sözleşmeli Personelin Kadroya Alınmasıyla İlgili Kararnameyi İmzaladı

  Devletin resmi haber ajansı Anadolu Ajans (AA)' da yayınlanan habere bu linkten ulaşabilirsiniz;

  https://www.aa.com.tr/tr/sozlesmelin...si-imzada.html

  Konu ile ilgili basında çıkan diğer haberler;

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "kamuda sözleşmeli personele ilişkin çalışmalarının çok yakında müjdeye taşınacağını" bildirdi.

  Bakan Şimşek, Batman'dan, Twitter'a sözleşmeli personele ilişkin açıklamalar yaptı.

  Bakan Şimşek, sayfasındaki tweetlerinde, Twitter kullanmaya başladığından beri kendisine en fazla iletilen sorunun, sözleşmeli statüde 4 B çalışanlarla ilgili olduğunu belirtirken, kamuda sözleşmeli 4 B statüsünde 70 bini sözleşmeli öğretmen olmak üzere yaklaşık 192 bin civarında çalışan olduğunu belirtti.

  Sözleşmeli çalışan personelin memur kadrosunda çalışanlara göre bazı dezavantajları olduğunu bildiğini ifade eden Şimşek, bu dezavantajların başta yer değiştirme hususu ve kurumlar arası nakil ve iş güvencesi olduğunu kaydetti.

  4 B pozisyonunda çalışan sözleşmeli personelin, memur kadrosuna atanmalarını desteklediğini vurgulayan Şimşek, şunları kaydetti: "Biliyorum bu konuda çok mağdur olan ve sıkıntılar yaşayan arkadaşlarımız var. Bu konuda yapılan düzenlemeleri destekliyor ve yakın zamanda bu sorunun çözüleceğini düşünüyorum. Eminim ve diliyorum ki buna ilişkin çalışmalarımız çok yakında müjdeye dönüşecek bir boyuta taşınacaktır. Her zaman olduğu gibi bu konuda da kamuoyunun beklentileri doğrultusunda bir pozisyon almamız söz konusu olacaktır. Sevgili dostlar ifadelerimin satır aralarını iyi okuyun lütfen. Çok detay vermek istemiyorum. Siz leb demeden leblebiyi anlıyorsunuz zaten."

  Geçmişte örnekleri sıkça görüldüğü gibi bu konuda da toplumsal hassasiyetlere icap ettiği oranda çözüm üretmenin temel ilkeleri olduğunu vurgulayan Şimşek, bu sorunun çok kısa zamanda çözüme kavuşacağını ifade etti.

  Zamanlama: "Seçim öncesi"

  Bakan Şimşek'e bu tweetleri üzerine bir vatandaşın "Sayın Bakanım program yapan sunucular gibisiniz bizi heyecanlandırıyorsunuz. İnşallah reklamlardan sonra demezsiniz" şeklinde esprili yazısı üzerine de Şimşek, "çok yakın zamandan kastımın seçim öncesi olduğu yeterince aşikar değil mi?" diye yanıt verdi.

  Öte yandan, Bakan Şimşek'in Twitter'daki yazıları öncesinde, 4B pozisyonunda çalışan 192 bin sözleşmeli personelin kadroya alınmasına ilişkin kararnameyi imzaladığı öğrenildi.

 • #2
  Meryem DURMUŞ (ermer) - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  16.Mart.2009
  Nereden
  BOLU-SAMSUN-ELAZIĞ ŞİMDİ DE ÜNYE :)))
  Mesajlar
  9,925
  @Meryem DURMUŞ (ermer)  Yıllardır kadrolu olmak için gün sayan sözleşmeli memurlara müjde. Başbakan Tayyip Erdoğan, partisinin Isparta mitinginde, sözleşmeli personele kadro verilmesine ilişkin konuyu pazartesi-salı günü çözüme kavuşturacaklarını açıkladı.

  Ardından Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in konuya ilişkin kararnameyi imzaladığı öğrenildi. Twitter'dan açıklamalarda bulunan Şimşek, sözleşmeli personelin normal memur kadrosunda çalışanlara göre nakil ve iş güvencesi gibi bazı dezavantajları olduğunu söyledi. Kamuda sözleşmeli olarak 4B statüsünde 70 bini öğretmen olarak 192 bin civarında çalışan olduğunu kaydeden Şimşek, sözleşmeli personelin memur kadrosuna atanmalarını desteklediğini ifade etti. Bu sorunun yakında çözüleceğini düşündüğünü aktaran Şimşek, "Eminim ve diliyorum ki buna ilişkin çalışmalarımız çok yakında müjdeye dönüşecek bir boyuta taşınacaktır. Her zaman olduğu gibi bu konuda da kamuoyunun beklentileri doğrultusunda bir pozisyon almamız söz konusu olacaktır. Sevgili dostlar ifadelerimin satır aralarını çok iyi okuyun lütfen. Çok detay vermek istemiyorum. Siz leb demeden leblebiyi anlıyorsunuz zaten." dedi. Bu arada Şimşek'in konuya ilişkin kararnameyi imzaladığı öğrenildi. Edinilen bilgilere göre Şimşek, Twitter'da mesaj yazarken, kararnameyi imzalıyordu.

  SÖZLEŞMELİNİN KARARNAMESİ İMZADA

  - Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, kamuda sözleşmeli olarak çalışan 192 bin personelin kadroya alınmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararının hazırlandığını açıkladı.

  Afyonkarahisar'da esnaf ziyaretinde bulunan Eroğlu, Bakanlar Kurulunda imzaya açılan sözleşmeli personele kadro verilmesi konusunun yaklaşık 200 bin kişiyi ilgilendirdiğini belirtti.

  Eroğlu, şunları söyledi:

  ''Sayın Başbakanımızın sözleşmeli öğretmen, memur, diğer mühendisler, yani 4/B statüsünde olan memurların 657 sayılı devlet memurluğuna alınması konusunda hazırlattığı Bakanlar Kurulu kararı az önce geldi, imzaladık. Bu durum 150-200 bin kişiyi alakadar eder. Gerçekten çözülmüş olması beni de çok sevindirdi. Çünkü sözleşmeli elamanlar var, aynı şeyi yapıyorlar, fakat onlar belli şeflik, müdürlük görevlerine gelemiyorlardı. O mesele de kökünden çözülmüş olacak. Bundan dolayı Sayın Başbakanımıza çok teşekkür ediyorum.''

  alıntı

  hadi bakalım hayırlısı.
  <CENTER>
  </CENTER>

 • #3
  HALE GAMZE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08.Mart.2009
  Nereden
  İzmir-İstanbul-İspanya-İtalya ( i lerden gidiyorum,hayırdır... :)
  Mesajlar
  31,583
  @HALE GAMZE  herkes için hayırlısı olsun..

  bilgilendirme için teşekkürler kızlar..
  81gamze81  Önce Okul Öncesi Ekibi sizlerin de desteğiyle 10 yıldır okul öncesi eğitime destek vermektedir.
  10. yaşımız kutlu olsun!!!


 • #4
  Nurdan81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  06.Mart.2011
  Mesajlar
  180
  @Nurdan81  hadi hayırlısı seçim öncesinde halledilmesi güven ve istikrarlı gidiş açısından daha doğru olur Ama sanırım belli şartlar olur. Örneğin en az 3yıl çalışma şartı gibi ama olsun yeterki geçelim. okulumuzdan memnunuz. bu şekilde de gayet mutluyuz.

 • #5
  myangelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  10.Nisan.2009
  Mesajlar
  355
  @myangelx  bilgilendirme için teşekkürler.. hadi hayırlısı.. pazartesi salı açıklanacakmış şartlarda sanırım.. acaba bölge bölgemi alırlar öncelik 5 yılını dolduranlarınmı olur merakla bekliyorum..

 • #6
  ozgu33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  03.Eylül.2009
  Nereden
  gaziantep/islahiye
  Mesajlar
  81
  @ozgu33  sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi ile ilgil kararname 4 haziran günü yani bugün resmi gazetede yayınladı yani artık sözleşmeliler kadrolu oluyor.hayırlı olsun.

 • YORUM BIRAKMAK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ !

  ÜYE OLMAK İÇİN TIKLA

  Benzer Konular

  1. Sözleşmeli personelin kadroya atanması için örnek dilekçe
   Konu Sahibi Zerrin KORKMAZ Forum SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN SORUNLARI
   Cevap: 10
   Son Mesaj : 08.Haziran.2011, 15:00
  2. Sözleşmeli Personelin Kadroya Alınması İle İlgili Kararname Resmi Gazetede Yayımlandı
   Konu Sahibi Meltem YANIKOĞLU Forum GÜNCEL EĞİTİM HABERLERİ
   Cevap: 73
   Son Mesaj : 06.Haziran.2011, 16:12
  3. maliye bakanı sözleşmelilere müjdeyi twiter dan verdi
   Konu Sahibi hulya2121 Forum SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN SORUNLARI
   Cevap: 4
   Son Mesaj : 04.Haziran.2011, 15:23
  4. maliye bakanı 40,000 öğretmen alımı yapılacağını duyurdu
   Konu Sahibi eves Forum ATAMALAR VE TAYİN İSTEMLERİ
   Cevap: 2
   Son Mesaj : 16.Mayıs.2011, 13:09
  5. Maliye Bakanı Şimşek evlendi
   Konu Sahibi Ayşe Turan BAL Forum GÜNCEL HABERLER
   Cevap: 0
   Son Mesaj : 09.Ocak.2010, 01:21

  Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

  Giriş

  Facebook ile Baglan Giriş