7.Uluslararası İstanbul Çocuk Filmleri Festivali / 3 yaş ve üzeri filmler

   
  

İletişim


 05xx xxx xx xx


vbnetron


[email protected]

×

7.Uluslararası İstanbul Çocuk Filmleri Festivali / 3 yaş ve üzeri filmler

 • #1
  Arz
  Arz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  13.Mart.2009
  Yer
  harikalar diyarı...
  Mesajlar
  7,853
  @Arz


  7.Uluslararası İstanbul Çocuk Filmleri Festivali / 3 yaş ve üzeri filmler

  7. Uluslararası İstanbul Çocuk Filmleri Festivali

  6 Kasım - 19 Kasım 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

  2009 gösterim programında en güzel çocuk filmlerini, Wings Cinecity Etiler, Wings Cinecity Trio, Cinecity Olivium, Cinecity Kipa ve Beykent Üniversitesi’nin sanat merkezinde izleyebileceksiniz.

  Festival’in açılış ve ödül töreni, 3 Kasım 2009 Salı günü yapılacak ve herkesin katılımına açık olacak. Ancak ödül törenine katılım için “0212 296 50 16” no’lu telefondan rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

  Festival için bir de ücretsiz “Yönetmenlik Atölyesi” düzenlenecek. Atölyeye 9-15 yaş arasındaki tüm çocuklar katılabilecek.

  Festival film gösterimleri çocukların, kendi yaşlarına uygun filmleri kendi yaş grupları ile birlikte izlemeleri ve daha fazla keyif almaları için, 5 farklı yaş kategorisinde gerçekleştirilecek.

  3 yaş ve üzeri, 6 yaş ve üzeri, 8 yaş ve üzeri, 10 yaş ve üzeri, 12 yaş ve üzeri çocuklar kendi yaş gruplarına özel olarak çekilen filmleri izleyebilecek. Aileler de festival filmlerini çocuklarıyla beraber izleyebilecek ve çocukların hayal dünyalarını beyazperdede görme fırsatı yakalayacaklar.

  3 Yaş ve Üzeri Filmler  AQUARIUM

  Morina balığı kendine yeni bir eğlence buldu. Şüphesiz denizin derinliklerindeki bir havuzda olmak pekiyi bir iş değildi ama morina balığı bunu eğlenceli bir hale getirmek için yeni bir yol keşfetti. Akvaryum bir televizyon dizisinin pilot bölümü olan film flash animasyon tekniği ile hazırlanmış.

  Orijinal adı: Aquarium
  Yönetmen: Daniela Fiorelli
  Ülke: İtalya
  Yapım yılı: 2008
  Sunum: Türkçe seslendirme
  Süre: 1’30”
  Tavsiye edilen yaş: 3 yaş ve üzeri
  CARSTEN VE GITTE'İN SİNEMA ÇILGINLIĞI

  Carsten ve Gitte’in Sinema Çılgınlığı okul öncesi çocukları için hazırlanmış 45 dakikalık bir uzun metraj filmdir. Film, Carsten ve Gitte isminde iki çılgın ve sevimli kuklanın, ilginç hikayeler hakkındaki altı kısa film hakkında yaptıkları yorumları içerir. Kulaklarında, burnunda ve göbeğinde bezelyeler olan Prenses Rita, gördüğü baskıdan dolayı yeni bir arkadaş bulmak için evden kaçan Fumblephant, bisikletli karıncalarla karşılaşan Ottto, Kiwi’nin kırmızı bisikletini izin almadan ödünç alan toz tavşanı Strit, her şey için küçük olmaktan bıkan Pinkie (serçe parmak) ve nehrin karşısındaki barajı inşaa etmek zorunda olan üç tembel kunduz…

  Orijinal adı : Carsten & Gittes filmballade
  Yönetmen : Anders Morgenthaler, Karla Nielsen, Rikke Hallund, Sabine Ravn, Mette Skov, Esben Toft Jacobsen
  Ülke : Danimarka
  Yapım yılı : 2008
  Sunum : Türkçe seslendirme
  Süre : 45’
  Tavsiye edilen yaş : 3 yaş ve üzeri / 3+  ARKADAŞ

  Bu film, arkadaş arayan küçük bir tilkinin, heyecanlandırıcı, rahatlatıcı ve şaşkınlık veren, hikayesini anlatan cam üzerine kumla hazırlanmış bir animasyon hikayesidir. Uzun bir aramadan sonra nihayet küçük tilkinin dileği gerçekleşir.

  Orijinal adı : Ami
  Yönetmen : Dominique Bongers
  Ülke : Hollanda
  Yapım yılı : 2008
  Sunum : Sözsüz
  Süre : 3’
  Tavsiye edilen yaş : 3 yaş ve üzeri  AY ÇOCUKLARI

  İki çocuk ayın içinde rahat bir uyku uyumaktadır. Bir gün uyanırlar…

  Orijinal adı : Die Kinder im Mond
  Yönetmen : Ursula Ulmi
  Ülke : İsviçre
  Yapım yılı : 2008
  Sunum : Sözsüz
  Süre : 4’44”
  Tavsiye edilen yaş : 3 yaş ve üzeri  NULLI VE PRIESEMUT

  Kurbağa Priesemut bir toud korosunda şarkı söylemeyi hayal etmektedir. Ama ne yazık ki şarkı söyleyemez, bu en azından en iyi arkadaşı tavşan Nulli’ye göre böyledir. Nulli, dürüst bir arkadaşın yapması gerektiği gibi davranır ve Priesemut’a vraklamasının çok korkunç olduğunu söyler. Ama gerçekler bazen acımasız olabilir. Priesemut çok öfkelenir ve dahası koronun seçmelerine katılmaya karar verir. Peki bu gerçekten de iyi bir fikir midir?

  Orijinal adı : Nulli & Priesemut : Der Krötenchor
  Yönetmen : Udo Steinmetz
  Ülke : Almanya
  Yapım yılı : 2008
  Sunum : Türkçe seslendirme
  Süre : 2’
  Tavsiye edilen yaş : 3 yaş ve üzeri  GÜNDELİK İŞLER

  Film, Ervin’in gündelik hayatın zorlukları ve gel gitleri içindeki yaşamıyla ilgilidir.

  Orijinal adı : Siganlis
  Yönetmen : Adrian Flückiger
  Ülke : İsviçre
  Yapım yılı : 2008
  Sunum : Sözsüz
  Süre : 4’51”
  Tavsiye edilen yaş : 3 yaş ve üzeri  SPIKE

  Hediyelerin Noel baba tarafından teslim edilemesi karşısında duyulan büyük korku. Spike’ın yapımı yaklaşık bir yıl sürdü. Yönetmenlerin filmi yapmaya başladıklarından beri ana motivasyon unsuru her zaman macera ve komediyle birleşmiş eğlenceli hikayeler anlatmak oldu.

  Orijinal adı : Spike
  Yönetmen : David Alaux / Eric Tosti
  Ülke : Fransa / France
  Yapım yılı : 2008
  Sunum : Türkçe seslendirme / Turkish dubbing
  Süre : 35’28”
  Tavsiye edilen yaş : 3 yaş ve üzeri  TALLY HO, PANKEK

  Kısa bir süre önce, Mr. Bumble’ın pankek yemeye karar verdiği bir zaman gerçekten çok garip birşey oldu. Mr. Bumble tavada pankekini çevirdiği sırada pankek açık camdan dışarı fırladı ve çok uzağa gitti. Mr. Bumble’ın akçaağaç şurubuyla tatlandırılmış lezzetli pankek düşüncesiyle çoktan ağzı sulanmıştı ama yeni bir tane daha hazırlamanın sıkıntısına katlanmak yerine kaçan pankekini kovalamaya karar verdi.

  Orijinal adı : Komm essen, Pfannkuchen!
  Yönetmen : Kai Pannen
  Ülke : Almanya
  Yapım yılı : 2009
  Sunum : Türkçe seslendirme
  Süre : 6’38”
  Tavsiye edilen yaş : 3 yaş ve üzeri  ÇOCUKLARIN AĞACI

  Çocukların Ağacı yaratıcı bir küçük kız ve harika bir salıncaktan bahsediyor. Kızlar binbir yaratıcılıkla ve kelebeklerin yardımıyla salıncağı çok yükseklere çıkarmaya çalışırlar. Ancak orada onları bekleyen bir sürpriz vardır.

  Orijinal adı : The Children’s Tree
  Yönetmen : Abel Ruiz-Vazquez
  Ülke : Macaristan / Almanya
  Yapım yılı : 2008
  Sunum : Sözsüz
  Süre : 2’40”
  Tavsiye edilen yaş : 3 yaş ve üzeri  MOFFELLAR

  Lucy bir dişinin sallandığını fark eder ve bu yüzden hemen yarın bir diş hekimine gitmesi gerekmektedir. Ama Lucy diş doktoruna gitmekten çok korkuyordur. Moffellar oraya gitmenin neden bu kadar korkutucu olabileceğini bir türlü anlayamıyorlardır.

  Lucy daha önce bir diş doktoruna gitmediği için onu bu kadar korkutanın ne olduğunu açıklayamaz. Lucy birden bire bir patlamayla kendini Dr’Tick’in muayenehanesinde bulur, kendisi ve diş doktoru yer değiştirmiştir.w

  Panini beklenildiği gibi dişçi koltuğuna oturur ve “Dr. Lucy” işe onun dişlerini temizlemekle başlar. Panini’nin dişleri artık eskisi gibi parlıyordur. Lucy aniden sallanan dişinin yerinde olmadığını fark eder. Görünen o ki diş kendi kendine düşmüştür.

  Orijinal adı : Die Moffels
  Yönetmen : Sabrina Wanie
  Ülke : Almanya
  Yapım yılı : 2008
  Sunum : Türkçe seslendirme
  Süre : 4’25”
  Tavsiye edilen yaş : 3 yaş ve üzeri  FAREYLE GÖSTERİ

  Tavuk okulundaki her tavuk beyaz yumurtalar yumurtlamaktadır. Sadece Helma’nın yumurtaları renklidir. Ama Helma bu yumurtalarla bir üst sınıfa bir türlü geçemez. Helma kimse onun sırrını açığa çıkarmadan kendini bir tavşan kılığına sokar ve Paskalya gecesinden önce renkli yumurtalarını çiftliğin her yerine saklar. Ertesi sabah bütün hayvanlar şevkle Paskalya yumurtalarını aramaya koyulurlar. Peki Paskalya Tavşanı’nın hikayesi doğru mudur?

  Orijinal adı : Die Sendung mit der Maus: Helma legt los
  Yönetmen : Sören Wendt
  Ülke : Almanya
  Yapım yılı : 2009
  Sunum : Türkçe seslendirme
  Süre : 7’02”
  Tavsiye edilen yaş : 3 yaş ve üzeri
  KÜÇÜK BALIK

  Küçük çocukların dünyaları muhteşemdir ve fena halde karmaşıktır. Görünüşte önemsiz bir olay çocukların yaşamında trajik bir felakete dönüşebilir. Başka bir deyişle bebek ruhunun sevecenliği mucize bir çalışma yeteneğine sahiptir. Ve hatta bu yetenek küçük bir balığı bile canlandırabilir.

  Rybka, profesyonel stüdyo şartlarından uzakta, evde hazırlanmış bir filmdir. Bütün gerekli donanım: ışık, kamera tutucu ve çok katmanlı çekim makinesi bu yapım için el yapımı olarak özel tasarlandı. Animasyon kesme-çıkarma (cut-out) tekniğiyle hazırlandı. Ve filmde yönetmenin iki çocuğunun sevimli sesleri kullanıldı.

  Orijinal adı : Rybka
  Yönetmen : Sergei Ryabov
  Ülke : Rusya
  Yapım yılı : 2007
  Sunum : Sözsüz
  Süre : 9’35”
  Tavsiye edilen yaş : 3 yaş ve üzeri
  BENİ DİNLE

  Yerinde duramayan, kıpır kıpır bir köpek umutsuzca insanlar tarafından duyulmayı istemektedir. Ve sonunda şansı döner…

  Orijinal adı : Listen to Me
  Yönetmen : Elena Rogova
  Ülke : Macaristan
  Yapım yılı : 2008
  Sunum : Sözsüz
  Süre : 4’24”
  Tavsiye edilen yaş : 3 yaş ve üzeri
  TOM, ÇİLEK REÇELLİ BİR DİLİM EKMEK VE BAL

  Tom ormanın derinliklerinde utangaç ve heyecanlı bir solucan üçlüsüyle karşılaşır. Solucanlar uyum içinde çok güzel bir şarkı söylüyorlardır… Ama onlar Tom’un lezzetli yabani çileklerle dolu yolunu aydınlatabilecekler midir?

  Dedektif Tom, Değirmenci eski ağaç kütüklerinden birinin üzerine çilek reçelli ve ballı bir ekmek dilimi bırakmıştır… Ama o şimdi ortada yoktur. İşte bu Dedektif Tom için bir olaydır. İki ayrı bölümden oluşan bu animasyonda Tom’un iki ayrı öyküsü anlatılıyor.

  Orijinal adı : Tom & Das Erdbeermarmeladebrot mit Honig
  Yönetmen : Andreas Hykade
  Ülke : Almanya
  Yapım yılı : 2008
  Sunum : Türkçe seslendirme
  Süre : 7’15”
  Tavsiye edilen yaş : 3 yaş ve üzeri


  Alıntı

  dipnot:festivalle ilgili geniş bilgilere https://www.iicff.com/ dan ulaşabilirsiniz..
  En güzel şeylerden biri unutmak . Unuttum gitti lafı vardır. Unutulan şey gider hakikaten. Solar, üzerine su serpilmemiş sebzeler gibi porsur. Çocuk gibi kalırsın. Bugünü bilirsin. Bazı şeyleri hatırlayamıyorum, en azından duygusunu. Temize çekmişim defterleri. Temizim. Herkes unutsa, hep yeniden başlansa. Çünkü her şey değişiyor zaten. Unutmamak demode oluyor bir şekilde . . .

 • #2
  salihabaskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  09.Nisan.2009
  Yer
  yozgat
  Mesajlar
  2,161
  @salihabaskal


  teşekkürler


  keşke hep çocuk kalsaydımda
  kalbim yerine
  dizlerim acısaydı
  ......
 • #3
  Arz
  Arz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  13.Mart.2009
  Yer
  harikalar diyarı...
  Mesajlar
  7,853
  @Arz


  Rica ederim

 • YORUM BIRAKMAK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ !

  ÜYE OLMAK İÇİN TIKLA

  Benzer Konular

  1. Bağımsız Filmler Festivali
   By Gülşah MUTLU in forum SİNEMA-FİLM
   Cevaplar: 0
   Son Mesaj: 28.Ocak.2010, 15:00
  2. 4. İşçi Filmleri Festivali başladı
   By Ayşe Turan BAL in forum SİNEMA-FİLM
   Cevaplar: 2
   Son Mesaj: 25.Aralık.2009, 23:43
  3. 14.Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali
   By Handan Hoca in forum TİYATRO
   Cevaplar: 0
   Son Mesaj: 08.Kasım.2009, 11:27
  4. 12. Uluslararası İstanbul KUKLA Festivali
   By Arz in forum KONGRE,SEMİNER ETKİNLİK DUYURULARI
   Cevaplar: 2
   Son Mesaj: 06.Mayıs.2009, 17:23
  5. 28. Uluslararası İstanbul Film Festivali
   By Handan Hoca in forum SİNEMA-FİLM
   Cevaplar: 1
   Son Mesaj: 11.Nisan.2009, 12:17

  Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

  Giriş

  Facebook platformu Giriş