müdürlerin elinden yetkileri alınmalı
  
  

İletişim


 05xx xxx xx xx


vbnetron


[email protected]

×

Arkadaşlar sürekli müdürle tartışuyorum artık çekilmez hale geldi.Tennefüslerde yardımcı sınıftayken günde 2 kere 2-3 dakikalığına öğretmenler odasına çayımı almaya çıkıyordum bu müdürün gözüne battı.geçen yıl hiç sınıftan dışarıya çıkmazken diğer arkadaş aynı benim şimdiki yaptığım gibi yapıyordu ve ona hiç sesini çıkarmıyordu.sabahları dersimiz 9:00 da başlıyor ve hiç gerekçe göstermeden 10 dk önce sınıfta olmamı istiyor. bunun dışında taşımalıyla gelen bir öğrencim var. maddiyatları

Bu konu 2882 kez görüntülendi 12 yorum aldı ...
müdürlerin elinden yetkileri alınmalı 2882 Reviews

  Konuyu değerlendir: müdürlerin elinden yetkileri alınmalı

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2882 kez incelendi.

Sayfa 1/2 12 Son
Like Tree20Beğeni

Konu: müdürlerin elinden yetkileri alınmalı

 1. #1
  rabiaa_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2013
  Mesajlar
  9
  @rabiaa_

  Standart müdürlerin elinden yetkileri alınmalı

  Arkadaşlar sürekli müdürle tartışuyorum artık çekilmez hale geldi.Tennefüslerde yardımcı sınıftayken günde 2 kere 2-3 dakikalığına öğretmenler odasına çayımı almaya çıkıyordum bu müdürün gözüne battı.geçen yıl hiç sınıftan dışarıya çıkmazken diğer arkadaş aynı benim şimdiki yaptığım gibi yapıyordu ve ona hiç sesini çıkarmıyordu.sabahları dersimiz 9:00 da başlıyor ve hiç gerekçe göstermeden 10 dk önce sınıfta olmamı istiyor. bunun dışında taşımalıyla gelen bir öğrencim var. maddiyatları iyi olduğu halde anasınıfı servisine vermeyen bir velimin çocuğunu bekliyorum 14:15 kadar.müdür yasal olmadıgını bildiği halde sınıftan hiç cıkmadan beklememi istiyor. dersim bittiğinde çaya çıkmak istediğimi söylediğimde bana düşünürüz diyor.resmen dalga geçiyor.hiç saygısı yok. benimle ilğili şeyleri diğer arkadaşı ve yardımcıyı kullanarak bana iletiyor.böyle yaptıkça diğer arkadaş ve yardımcı da ayrı telden çalmaya başladılar. bizi birbirimize düşürdü.o okulda huzurum kalmadı.müdüre bir şeyler söylemeye gelmiyor. kendi tüm sorumlulukları öğretmene veriyor idare olarak hiç bir sorumluluğu üstlenmiyor bir de küçük görüp değersiz biriymişim gibi davranıyor.bu kadar kibirli bir insan görmedim müdürlerin ellerinden bazı yetkiler alınmalı çatıştıgında bunları kullanıyorlar. bizler köle değiliz.kendileri ne oldum delisi oluyorlar insanca muamele gösterenin sayısı çok az. kendini gerçekleştirememiş insaları müdür yapmasınlar. imza kampanyası başlatalım.
  umut dalları ve izi_2021 Bunu Beğendi!

 2. #2
  rabiaa_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2013
  Mesajlar
  9
  @rabiaa_

  Standart

  öğrenci servisine çocukları 10 dk önce bindirdiğmde sorun yapıyor. mazeret izni vermiyor sürekli rapor almaya sevkediyor.üstelik müdürle kötü oldumu herkesle de kötü oluyorum herekes bir kenara çekiliyor.arkadaşlar yazamadıgım çok şey var böyle huzursuz yerde de kalmak istemiyorum.okulöncesine geçen yüksek puanlı sınıfçılardan dolayı tayin istenecek yerde kalmadı.
  umut dalları Bunu Beğendi!

 3. #3
  rabiaa_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2013
  Mesajlar
  9
  @rabiaa_

  Standart

  müdürlerin ellerinden yetkilerini alsınlar sadece bir kişiye vermek haksızlık

 4. #4
  rabiaa_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2013
  Mesajlar
  9
  @rabiaa_

  Standart

  birlik olmalıyız

 5. #5
  Emine TURAN TUNÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Yer
  İSTANBUL
  Mesajlar
  28.249
  @Emine TURAN TUNÇ

  Standart

  öğretmenlerim herkesin sorumlulukları ve görevleri vardır. Bizler hakkımızı gereğince bilirsek idari amiriniz dahil kimse birşey yapamaz. giriş çıkış saatlerimiz bellidir. gerekçe gösterilmeden yasal bir zorunluluk olmadan okulda kalmazsınız. öncelikle soru ve sorunlarınızı idareniz ile makul bir şekilde konuşun, çözüme ulaşmazsa bağlı bulunduğunuz milli eğitime başvurunuz.
  şahsınıza, haklarınıza müdahele etme yetkisi kimsede yoktur.
  kaldı ki herkes orada devletin okulu için kalıyor, maaşını devletten alıyor. her birimin görev ve sorumlulukları ilgili kanun ve yönetmeliklerde mevcut.

 6. #6
  rabiaa_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2013
  Mesajlar
  9
  @rabiaa_

  Standart

  arkadaşlar dersim 9:00 da başlıyor. pazartesi günleri 8:30 da istiklal marşına katılmam isteniyor.ben kendisine bu ve buna benzer konularda ne yapmam gerektiğini bildiğimi söyleyince bilmeseydin sana sınıf vermezdik dedi ve ben bunu hiç unutamıyorum. sınıfı sanki o veriyor.diğer arkadaşa neden sessiz kaldığını sorunca senin yüzünden müdürle kötü mü olucağım dedi onunlada bağımı kopardım tek başıma kaldım.
  umut dalları Bunu Beğendi!

 7. #7
  goncafiliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2009
  Yer
  adana
  Mesajlar
  6.083
  @goncafiliz

  Standart

  Allah yardımcınız olsun Öğretmenim. Gıcık bir müdüre düşmüşsünüz. ama Emine Hocam çok haklı. haklarınızı çok iyi bilin ve asla yedirmeyin. çünkü bu imza toplanıp düzeltilecek bir durum değil. her alanda olduğu gibi eğitimde ve müdürlükte de böyle insanlar var ve hep olacak malesef. önemli olan onlarla başedebilmek. yönetmelikle çıkın karşısına. herşeyiniz resmi olsun. daha da olmuyorsa biliyorsunuz mobbing artık suç sayılıyor. gerekli mercilere başvurun derim.
  umut dalları ve izi_2021 Bunu Beğendi!
  Rabbim...

  Benliğimin gururundan uzak eyle beni...

  AMIN...

 8. #8
  yazson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2010
  Mesajlar
  55
  @yazson

  Standart

  Merhaba hocam
  Bildiğim kadarıyla törenlere tüm öğretmenlerin katılma zorunluluğu var yani öyle istersem katılırım istemezsem katılmam gibi birdurum olamıyor. Bizim müdür illaki çocuklarla bahçeye çıkacaksın demiyor çünkü ben tören saatinde çoktaann derse başlamış oluyorum. Ama çocuklarıma her törende bahçeye cıkmıs olursak bahcede o an sınıfta olursak sınıfta ya da bazı yağışlı havalarda koridorda sıra olup saygı duruşunda bulunmayı öğrettim ve her törende bunu yapıyoruz.
  Sınıftan çıkma konusuna gelince evet sınıftan ayrılamazssın çocukların başında bulunma zorunluluğun var ama çok önemli bir durum olursa elbette çocukların başında birisini bırakmak koşulu ile bir kaç dakikalığına çıkabilirsin. Bizim sınıfta okul telefonu var bazen mdr yardımcımız aradığında bile sınıftan cıkamayacağımı mümkünse dersten sonra uğrayacağımı yada yardımcımı göndermeyi teklif ediyorum. Canım çay istediğinde okulumuzun çaycısından rica ettim bana 2 kere belli saatlerd çay getiriyor. Ekstra bişi istersm yardımcımdan rica ediyorum.
  Ayrıca sınıfımın dersten önce hazır olup olmadığını kontrol etmek için yada sınıfı derse hazırlamak için en az 20 dk önce okula geliyorum.
  Yönetmeliği iyi bilmek gerekiyor herşey orda açıkça belirtiliyor zaten ders saatlerinden kılık kıyafete kadar herşey belirtiliyor. Yönetmelik dışında sende bir şey isteniyorsa yapmak zorunda değilsin zaten..

 9. #9
  Handan Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Yer
  Kayseri
  Mesajlar
  18.542
  @Handan Hoca

  Standart

  Hocam, siz devlet memurusunuz sınıfa 10 dk önce gelme zorunluluğunuz yok. Ama hazırlık için siz isterseniz tabiki 10-15 dk önce sınıfa gelebilirsiniz. İşinizi layıkıyla yaptıktan sonra kimsenin size bir şey söyleme hakkı yoktur. Müdürünüzün niye sadece size böyle davrandığını anlamadım...
  goncafiliz Bunu Beğendi!


 10. #10
  rabiaa_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2013
  Mesajlar
  9
  @rabiaa_

  Standart

  Hazırlığımı 1 gün öncesinden yapmaya çalışıyorum.Haklarımı aradığım için gözüne batıyorum.İSTİKLAL MARŞINA KATILMAYACAĞIM DEMİYORUM.YANLIŞ ANLAŞILMASIN.
  goncafiliz Bunu Beğendi!

Sayfa 1/2 12 Son

Benzer Konular

 1. müdürlerin yıllık çalışma planı
  By filiz09 in forum İDARECİLER BÖLÜMÜ
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 04-08-2014, 07:37
 2. veliler sınıfa alınmalı mı?
  By daissyy in forum GENEL SORUNLARINIZ
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 08-07-2013, 09:36
 3. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 08-20-2011, 03:55
 4. kütahya ili zorunlu yer değiştirme sonuçları (müdürlerin)
  By Zerrin KORKMAZ in forum ATAMALAR VE TAYİN İSTEMLERİ
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 08-09-2010, 11:30
 5. Trafik eğitimi sil baştan ele alınmalı
  By Emine TURAN TUNÇ in forum GÜNCEL HABERLER
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-01-2010, 08:44

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook platformu Giriş