ÖĞRENCİMİN İLGİ ALANLARI

   
  

İletişim


 05xx xxx xx xx


vbnetron


[email protected]

×

ÖĞRENCİMİN İLGİ ALANLARI

Like Tree2Beğeni
 • 2 Post By kase

Konu: ÖĞRENCİMİN İLGİ ALANLARI

 • #1
  kase - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  24.Mayıs.2009
  Mesajlar
  23
  @kase


  ÖĞRENCİMİN İLGİ ALANLARI

  Sosyal ilişki kurmaktan öğütler vermekten,anlatmaktan,anlaşmaktan hoşlanmaktadır.Dinleme becerisi yüksektir.Hafızası iyidir.Hayvanlara,açık havaya,çevreye,doğa olaylarına meraklıdır.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; Sözel-Dilsel ve Doğa zekalarının olduğu düşünülmektedir.

  Soyut ve kavramsal düşünebilmektedir.Dinleme becerisi yüksektir.Hafızası iyidir.Bilgiler arasında bağlantı kurabilmektedir.Araştırma ve inceleme yapmaktan ve sportif hareketlerde bulunmaktan hoşlanır.Yaratıcı dans etmeyi ve resim yapmayı da çok sever.Öz saygısı yüksektir.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; Matematiksel-Mantıksal, Bedensel-Kinestetik ve Sözel-Dilsel zekâlarının olduğu düşünülmektedir.


  Bilgiler arasında bağlantı kurabilmektedir.Dinleme becerisi yüksektir.Hafızası iyidir.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak;Sözel-Dilsel zekâsına sahip olduğu düşünülmektedir.


  Arkadaşlarına oranla daha fazla hayal kurmaktadır.Hamurla oynamayı sever.Hayvanlara,açık havaya,çevreye,doğa olaylarına meraklıdır.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; Doğa zekâsına sahip olduğu düşünülmektedir.

  Soyut ve kavramsal düşünebilmektedir.Bilgiler arasında bağlantı kurabilmektedir.Güçlü ve zayıf yönlerini bilir.Öz saygısı yüksektir.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak;Matematiksel-Mantıksal zeka ve İçsel zekalarının olduğu düşünülmektedir.

  Dinleme becerisi yüksektir.Kelime dağarcığı zengindir.Hafızası iyidir.Güçlü ve zayıf yönlerini bilir,hatalarından başarılarından öğrenir.Kendi başına çalışmaktan hoşlanır.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; Söze-Dilsel Zeka ve İçsel zekalalarının olduğu düşünülmektedir.

  Dinleme becerisi yüksektir.Kelime dağarcığı zengindir.Hafızası iyidir.Müzikten ve resimden hoşlanır.Sosyal ilişki kurmaktan,öğütler vermekten,anlatmaktan, anlaşmaktan hoşlanır.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak;Sözel-Dilsel ve Kişeler Arası zekalarının olduğu düşünülmektedir.


  Müzik etkinliğinden çok hoşlanır.Özgün şarkılar oluşturur.Araştırma ve inceleme yapmak hoşuna gider.Dinleme becerisi yüksektir.Kelime dağarcığı zengindir.Hafızası iyidir.Sportif hareketlerden hoşlanır.Yaratıcı dans eder.Öz saygısı yüksektir.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak;Bedensel-Kinestetik, Sözel-Dilsel ve Müziksel-Ritmik zekalarının olduğu düşünülmektedir.

  Soyut ve kavramsal düşünebilmektedir.Bilgiler arasında bağlantı kurabilmektedir.Öz saygısı yüksektir.
  Arkadaşlarına oranla daha fazla hayal kurmaktadır.Sunulardan ve resimli anlatımlardan hoşlanmaktadır.Resim yapmayı çok sever.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; Matematiksel-Mantıksal,Görsel-Uzamsal,Sözel-Dilsel zekalarının olduğu düşünülmektedir.

  Arkadaşlarına oranla daha fazla hayal kurmaktadır.Hayvanlara,açık havaya,çevreye,doğa olaylarına meraklıdır.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; Doğa zekâsına sahip olduğu düşünülmektedir.

  Dinleme becerisi yüksektir.Kelime dağarcığı zengindir.Hafızası iyidir.Müzik etkinliğinden çok hoşlanır.Özgün şarkılar oluşturur.Müziğe ilgisi yüksektir.Ritmik konuşur,mırıldanır,müzikle çalışır. 1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; Sözel-Dilsel ve Müziksel-Ritmik zekalarının olduğu düşünülmektedir.
  Hayvanlara, açık havaya, çevreye, doğa olaylarına meraklıdır.Sosyal ilişki kurmaktan, öğütler vermekten, anlatmaktan, anlaşmaktan hoşlanmaktadır.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; Kişiler Arası ve Doğa zekalarının olduğu düşünülmektedir.

  Güçlü ve zayıf yönlerini bilir.Hobileri var.Hatalarından başarılarından öğrenir.Araştırma ve inceleme yapmak hoşuna gider.Fen ve doğa olaylarına ilgisi vardır.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; İçsel ve Doğa zekalarının olduğu düşünülmektedir.
  Ritmik konuşur,mırıldanır,müzikle çalışır.Müzik etkinliğinden çok hoşlanır.Araştırma ve inceleme yapmak hoşuna gider.Hayvanlara,açık havaya,çevreye,doğa olaylarına meraklıdırHamurla oynamayı sever.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarark; Müziksel-Ritmik ve Doğa zekalarının olduğu düşünülmektedir.

  Dinleme becerisi yüksektir.Kelime dağarcığı zengindir.Hafızası iyidir. Arkadaşlarına oranla daha fazla hayal kurmaktadır.Müzik etkinliğinden çok hoşlanır.Özgün şarkılar oluşturur.Ritmik konuşur,mırıldanır,müzikle çalışır.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; Sözel-Dilsel ve Müziksel-Ritmik zekalarının olduğu düşünülmektedir.

  Arkadaşlarına oranla daha fazla hayal kurmaktadır.Sunulardan ve resimli anlatımlardan hoşlanmaktadır.Müzik etkinliğinden çok hoşlanır.Özgün şarkılar oluşturur.Ritmik konuşur,mırıldanır.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; Görsel-Uzamsal ve Müziksel-Ritmik zekalarının olduğu düşünülmektedir.

  Duygularını vücut dili ile anlatır.Kas gelişimi mükemmeldir.Yerinde duramaz.Sportif etkinlikerden hoşlanır.Deney,matematik,doğa olayları ilgili konularda meraklıdır.Bilgiler arasında bağlantı kurabilmektedir.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; Matematiksel-Mantıksal, Bedensel-Kinestetik ve Doğa zekalarının olduğu düşünülmektedir.


  Dinleme becerisi yüksektir.Kelime dağarcığı zengindir.Hafızası iyidir. Arkadaşlarına oranla daha fazla hayal kurmaktadır.Güçlü ve zayıf yönlerini bilir.Hobileri var.Hatalarından başarılarından öğrenir. Kendi başına çalışmaktan hoşlanır. Öz saygısı yüksektir.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; Sözel-Dilsel ve İçsel zekalarının olduğu düşünülmektedir.

  Arkadaşlarına oranla daha fazla hayal kurmaktadır.Sunulardan ve resimli anlatımlardan hoşlanmaktadır.Bilgiler arasında bağlantı kurabilmektedir.Araştırma ve inceleme yapmaktan ve sportif hareketlerde bulunmaktan hoşlanır.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; Matematiksel-Mantıksal, Bedensel-Kinestetik ve Görsel-Uzamsal zekalarının olduğu düşünülmektedir.


  Soyut ve kavramsal düşünebilmektedir.Bilgiler arasında bağlantı kurabilmektedir.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; Matematiksel-Mantıksal zekaya sahip olduğu düşünülmektedir.

  Duygularını vücut dili ile anlatır.Kas gelişimi iyidir.Yerinde duramaz.Hayvanlara, açık havaya, çevreye, doğa olaylarına meraklıdır.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; Bedensel-Kinestetik ve Doğal zekalarının olduğu düşünülmektedir.

  Dinleme becerisi yüksektir.Kelime dağarcığı zengindir.Hafızası iyidir.Arkadaşlarına oranla daha fazla hayal kurmaktadır.Müzik etkinliğinden çok hoşlanır.Özgün şarkılar oluşturur.Ritmik konuşur,mırıldanır,müzikle çalışır.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; Söze-Dilsel Zeka ve Müziksel-Ritmik zekalarının olduğu düşünülmektedir.

  Soyut ve kavramsal düşünebilmektedir.Bilgiler arasında bağlantı kurabilmektedir.Araştırma ve inceleme yapmaktan hoşlanır.Fen ve doğa olaylarına ilgisi yüksektir.Güçlü ve zayıf yönlerini bilir. Kendi başına çalışmaktan hoşlanır.Öz saygısı yüksektir.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak;Matematiksel-Mantıksal,İçsel ve Doğa zekalarının olduğu düşünülmektedir.

  Güçlü ve zayıf yönlerini bilir.Hobileri var.Hatalarından başarılarından öğrenir.Araştırma ve inceleme yapmak hoşuna gider.Fen ve doğa olaylarına ilgisi vardır.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak; İçsel ve Doğa zekalarının olduğu düşünülmektedir.

  Soyut ve kavramsal düşünebilmektedir.Bilgiler arasında bağlantı kurabilmektedir.Araştırma ve inceleme yapmak hoşuna gider.Fen ve doğa olaylarına ilgisi yüksektir.Arkadaşlarına oranla daha fazla hayal kurar.Dinleme becerisi yüksektir. Kelime dağarcığı zengindir.Hafızası iyidir.1. dönemde yapılan gözlemlerde Çoklu Zekâ kuramına uygun olarak;Matematiksel-Mantıksal,Sözel-Dilsel ve Doğa zekalarının olduğu düşünülmektedir.

  25 ÖĞRENCİMİN İLGİ ALANLARINI BU ŞEKİLDE YAZDIM.Sizce çoklu alan kısmını çıkarayım mı? Yazılanlarda tutarsızlık var mı. Siz de paylaşırsanız sevinirim.Bu şekilde bırakmayı düşünüyorum.Yönetici ve üyeler.Yorumlarınızı fikirlerinizi yardımlarınızı bekliyorum. Sizler de son şekliyle yollarsanız sevinirim.. Belki deişiklik yapabilirim o zaman..
  SAYGILAR...
  hi-lal ve alpişko Bunu Beğendi!

 • #2
  HALE GAMZE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08.Mart.2009
  Yer
  İzmir-İstanbul-İspanya-İtalya ( i lerden gidiyorum,hayırdır... :)
  Mesajlar
  31,583
  @HALE GAMZE


  paylaşım için teşekkürler arkadaşım...
  81gamze81  Önce Okul Öncesi Ekibi sizlerin de desteğiyle 10 yıldır okul öncesi eğitime destek vermektedir.
  10. yaşımız kutlu olsun!!!


 • #3
  gülay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  19.Nisan.2009
  Yer
  Ankara
  Mesajlar
  73
  @gülay


  Harika olmuş ellerinize sağlık

 • #4
  Emel Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  05.Mart.2009
  Yer
  Eskişehir
  Mesajlar
  13,302
  @Emel Hoca


  BU YORUMLAR BENİM PAYLAŞTIĞIM BİÇİMDE.

 • #5
  kase - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  24.Mayıs.2009
  Mesajlar
  23
  @kase


  Merhabalar. Bu şekilde beğendinize sevindim.
  Ben ocak ayında giricem 1. dönemin gelişim raporlarını. Geç olmaz deil mi?
  Şu an kayıt edilemio. Ama bi kaç gün önce ölesine baktımda açıktı. Neden olabilir*
  Aunı şekilde devamsızlık girişi de öle.
  Geçen sene 25 öğrencim vardı. Bu sene de 23. Bu ilgi alanlarında farklı cümleler ya da yazılabilecek, çıkarılabilecekler varsa paylaşır mısınız? Büyüyünce ne olmak istiyor gibi bi şey yazmıyorum ben. Burda örneklerde vardı onu çıkarmıştım. Zate yazma kapasitemiz de sınırlı.
  Ayrıca gelişim ve ilgi alanlarında link var mı hiç yeni eklenen..

  TEŞEKKÜRLER..

 • #6
  yasminnehir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  27.Eylül.2009
  Mesajlar
  23
  @yasminnehir


  çok güzel olmuş hocam ellerinize sağlık bundanda güzel olamazdı

 • #7
  emrymr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  29.Aralık.2009
  Mesajlar
  30
  @emrymr


  elinize sağlık hocam. teşekkürler paylaşımın için. ben de aşşağı yukarı aynı şeyleri yazıyorum. büyüyünce ne olmak istediği sorusuna verilen cevapları 2. dönem yazıyorum

 • #8
  Emine TURAN TUNÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  21.Mart.2009
  Yer
  İSTANBUL
  Mesajlar
  28,260
  @Emine TURAN TUNÇ


  teşekkürler

 • #9
  mintyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  09.Mayıs.2009
  Mesajlar
  14
  @mintyy


  hocam harika olmuş. paylaşım için teşekkürler bende meslekleri 2. dönem yazacağım.

 • YORUM BIRAKMAK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ !

  ÜYE OLMAK İÇİN TIKLA

  Benzer Konular

  1. E-OKULDA İLGİ ALANLARINA NE YAZILMALI?
   By Emel Hoca in forum E-OKUL YARDIM VE DESTEK BÖLÜMÜ
   Cevaplar: 126
   Son Mesaj: 30.Mayıs.2014, 19:55
  2. İLGİ KÖŞELERİ KALIPLARI
   By guliz42 in forum ÖĞRENME MERKEZLERİ
   Cevaplar: 0
   Son Mesaj: 09.Şubat.2012, 18:38
  3. İŞTE SEVGİLİ ÖĞRENCİMİN ELLERİNE VERDİĞİM ŞEKİLLER=)
   By gulcinnnnn in forum BASKI-BOYA ÇALIŞMALARI
   Cevaplar: 13
   Son Mesaj: 27.Temmuz.2010, 14:18
  4. *İLGİ ALANLARI*:038
   By TOPRAĞA_SÖZLÜ in forum GELİŞİM ve GÖZLEM FORMLARI
   Cevaplar: 4
   Son Mesaj: 11.Mayıs.2010, 20:37
  5. OKULÖNCESİ EĞİTİME İLGİ ARTTI...
   By burcu09 in forum GÜNCEL EĞİTİM HABERLERİ
   Cevaplar: 0
   Son Mesaj: 07.Aralık.2009, 20:14

  Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

  Giriş

  Facebook platformu Giriş