lise mezunları artık usta öğreticilik yapabilecek mi?


             

İletişim


 05xx xxx xx xx


vbnetron


[email protected]

×

lise mezunları artık usta öğreticilik yapabilecek mi?

  • #1
    sevimli puka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    05.Haziran.2011
    Mesajlar
    55
    @sevimli puka


    lise mezunları artık usta öğreticilik yapabilecek mi?





    slm arkadaşlar bu gün bi yazı okudummmm lise mezunlaRı artıkk usta öğreticilik yapabiliyormuşşşş doğruumuu die sizle paylaşmak istedimmmmmm
    Konu Zerrin KORKMAZ tarafından (02.Ağustos.2011 Saat 19:55 ) değiştirilmiştir.

  • #2
    gelisim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    24.Temmuz.2011
    Mesajlar
    12
    @gelisim






    Danıştay, Eğitim Sen tarafından açılan davada, 17.7.2008 gün ve 1983 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğünün genel yazısının 7.maddesinde yer alan “öğretmen görev, yetki ve sorumluluğu çerçevesinde bağımsız sınıf verilecek şekilde planlama yapılması” ibaresinin ve anılan Yönetmeliğin 25.maddesinin 2.fıkrasındaki “öğretmen görev ve sorumluğu içinde” ibaresinin yürütülmesinin durdurulmasına karar verdi.

    Bakanlık, 2008 yılında yürürlüğe koyduğu uygulamada, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesinde öğrenim görenler ile Kız Meslek Liselerinin çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü mezunlarını, İl Milli Eğitim müdürlüklerinde 60 saatlik mesleki bir eğitime tabi tuttuktan sonra başarı sırasına göre öğretmenliğe görevlendirebilmekteydi.

    Danıştay verdiği kararda, ortaöğretim kurumlarından mezun oları da kapsayacak şekilde yapılmış olan düzenlemenin hukuka uygun olmadığını belirtti.

    Bu karar sonrasında; Kız Meslek Liselerinin çocuk gelişimi, çocuk gelişimi ve eğitimi ile çocuk gelişimi ve bakımı bölümlerinden mezun olanlar, 60 saatlik mesleki eğitim sonrasında okullara usta öğretici olarak görevlendirilemeyecek.


    Kaynak : https://www.turkmemur.net/haber-Kiz-...#ixzz1TtBLU6eq

  • #3
    gelisim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    24.Temmuz.2011
    Mesajlar
    12
    @gelisim






    2008 de yapılabiliyordu ama 2 yıldır yapılamıyor.

  • #4
    qüNseNin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    13.Ağustos.2011
    Yer
    AYDIN
    Mesajlar
    2
    @qüNseNin






    zaten meslek liselinin elinden tutan yok,buna da şaşırmadım..
    • ..KALP AKLIN ANLAYAMADIĞINI YAŞAR..

  • YORUM BIRAKMAK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ !

    ÜYE OLMAK İÇİN TIKLA

    Benzer Konular

    1. Lise Mezunları
      By ipekkose in forum KIZ MESLEK LİSELİLER
      Cevaplar: 1
      Son Mesaj: 19.Şubat.2015, 14:54
    2. usta öğreticilik
      By gülyavuzkan in forum ÜCRETLİ ÖĞRETMEN SORUNLARI
      Cevaplar: 1
      Son Mesaj: 01.Ağustos.2010, 01:21
    3. usta öğreticilik yaş sınırı
      By neseoztunc in forum ÜCRETLİ ÖĞRETMEN SORUNLARI
      Cevaplar: 2
      Son Mesaj: 02.Eylül.2009, 13:12
    4. Trabzon Usta Öğreticilik Başvuruları
      By s_ersen in forum ÜCRETLİ ÖĞRETMEN SORUNLARI
      Cevaplar: 0
      Son Mesaj: 20.Ağustos.2009, 10:55
    5. Usta Öğreticilik
      By ebik in forum ÜCRETLİ ÖĞRETMEN SORUNLARI
      Cevaplar: 30
      Son Mesaj: 08.Haziran.2009, 17:42

    Yetkileriniz

    • Konu Acma Yetkiniz Yok
    • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
    • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
    • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
    •  

    Giriş

    Facebook platformu Giriş