İnsanların dış dünyayla sadece vekil robotlar (surrogates) aracılığıyla iletişim kurduğu bir gelecekte geçen filmde Bruce Willis başrolde...

2054 yılında, insanların dış dünyayla sadece vekil robotlar (surrogates) aracılığıyla iletişim kurduğu bir gelecekte geçen filmde Bruce Willis'e Radha Mitchell, Rosamund Pike ve James Francis Ginty eşlik ediyor. Filmin yönetmenliğini ise “Terminator 3: Makinelerin Yükselişi” ve “U-571” gibi filmlerde de kamera arkasına geçen Jonathan Mostow üstleniyor. Senaryo ise Robert Venditti'nin aynı adlı çizgi romanından yine T3'ün senaristleri John Bracanto ve Michael Ferris tarafından uyarlandı.

KİME GÜVENEBİLİRSİNİZ?
FBI ajanları (Bruce Willis ve Radha Mitchell) bir üniversite öğrencisinin gizemli cinayetini araştırmaktadır. Bu öğrenci insanların kendilerinin kusursuz robot versiyonlarını sahip olmalarını sağlayan yüksek teknoloji ürünü suret olgusunun yaratıcısı olan kişiyle bağlantılıdır. Sağlıklı, iyi görünümlü ve uzaktan kumandalı makineler olan suretler, insanların yerini almakta ve böylece insanların evlerinin rahat ve güvenli ortamından çıkmadan dışarıdaki hayatı yaşamalarına imkan tanımaktadır. Cinayet beraberinde cevap arayışını getirir: Maskelerle dolu bir dünyada kim gerçektir ve kime güvenebilirsiniz?

Film, 25 Eylül 2009’da dünya sinemalarıyla aynı anda Türkiye'de gösterime girecek.

Oyuncular: Bruce Willis, Radha Mitchell, Rosamund Pike, James Francis Ginty, Boris Kodjoe ve Ving Rhames
Çizgi Romanın Yazarları: Robert Venditti ve Brett Weldele
Yönetmen: Jonathan Mostow
Yapımcılar: David Hoberman, Todd Lieberman, Max Handelman
Sorumlu Yapımcılar: Elizabeth Banks, David Nicksay
Senaryo: Michael Ferris & John Brancato
Tür: Bilim Kurgu ve Gerilim
Vizyon Tarihi: 25 Eylül 2009