Resmi Açıklama (Lütfen Bizi Başkalarıyla KARIŞTIRMAYINIZ)


             

İletişim


 05xx xxx xx xx


vbnetron


[email protected]

×

Resmi Açıklama (Lütfen Bizi Başkalarıyla KARIŞTIRMAYINIZ)

Like Tree15Likes

Konu: Resmi Açıklama (Lütfen Bizi Başkalarıyla KARIŞTIRMAYINIZ)

 • #1
  Musa BAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  21.Şubat.2009
  Nereden
  İstanbul-Osmaniye
  Mesajlar
  5,843
  @Musa BAL  Resmi Açıklama (Lütfen Bizi Başkalarıyla KARIŞTIRMAYINIZ)

  Değerli Okul Öncesi Öğretmenleri ve Öğrenci Arkadaşlar;

  Bir çok üyeye tek tek izah etmekten yorulduğumuz için genel bir açıklama yapma gereği duyduk.

  LÜTFEN BİZİ BAŞKA SİTELERLE VE GRUPLARLA KARIŞTIRMAYINIZ !!!

  www.onceokuloncesi.com
  olarak 2 yıldır okul öncesi eğitim alanında bir çok faaliyette bulunduk ve bulunmaya devam ediyoruz.
  Ancak okul öncesi eğitim alanında tek faaliyet gösteren web sitesi biz değiliz. Türkiye genelinde okul öncesi eğitim alanında eğitim semineri düzenleyen tek firma da biz değiliz.

  Okul öncesi eğitim alanında faaliyet gösteren bir çok web sitesi, grup ve kuruluş mevcuttur. Ve bu güne kadar bu site ve kuruluşların BAZILARININ yaptıkları yanlışlar yüzünden HAKSIZ yere biz eleştiriliyoruz. YAPMADIĞIMIZ FAALİYETLERDEN DOLAYI HAKSIZ YERE ELEŞTİRİ ALIYORUZ…. BU YÜZDEN BİZİ BAŞKALARIYLA KARIŞTIRMAMANIZI RİCA EDİYORUZ…

  Bu konulardan bir tanesi Eğitim Semineri Konusudur.

  "Önce Okul Öncesi Eğitim Seminerleri", "Önce Okul Öncesi Eğitim Danışmanlık Hizmetleri" tarafından belli kalite standartlarında, belli ilke ve prosedürlerde gerçekleşmektedir.

  "Önce Okul Öncesi Eğitim Danışmanlık Hizmetleri" firmamız tarafından bugüne kadar ALNIMIZIN AKIYLA Türkiye genelinde 9 adet eğitim semineri düzenledik.

  Önce Okul Öncesi Eğitim Danışmanlık Hizmetleri, devlete vergisini veren, yaptığı işte kaliteyi temel alan saygın bir kuruluştur.

  Ancak bizim gibi eğitim seminerleri düzenleyen başka grupların yaptıkları yanlışlar nedeniyle bizim organize ettiğimiz veya edeceğimiz seminerlere olumsuz eleştiriler gelmektedir. Yapmadığımız yanlışlar yüzünden eleştirilmek hem firmamız prestijini hem de insanlar üzerindeki saygınlığımızı zedelemektedir.


  NEDİR BU ELEŞTİRİLER?

  Söz konusu kişiler, kurumlar veya grupların isimlerini teleffuz etmek istemiyoruz. Ancak gerekirse isim vermekten çekinmeyeceğimizi de belirtmek isteriz.

  >Birileri seminer düzenliyor katılım belgelerini vermiyor veya veremiyor, madur kişiler onlarla bizi karıştırarak bizi eleştiriyor. Sonuç olarak ya bize telefon ediyor ya mail atıyor; "Şu seminerinize katıldık. Belgelerimizi alamadık. Bu sefer belgelerimizi alacak mıyız?" diyorlar. Halbuki bahsedilen tarihte ve yerde bizim seminerimiz olmamıştır, bizim seminerimiz değildi o diye defalarca açıklamak zorunda kalıyoruz. Bizim düzenlediğimiz hiçbir seminerde bu tür şeyler yaşanmamıştır. Seminerimize katılan katılımcılar belgelerini seminer sonrasında almışlardır.


  > Birileri seminer düzenliyor, bir takım vaatlerde bulunuyor. Vaatler gerçekleşmeyince söz konusu seminerlere katılanlar bizimle o seminerleri düzenleyen kişileri karıştırarak şikayetlerini bize yöneltiyorlar. Sayısız mail ve mesaj aldık, "Şu seminerinize katıldım, bana şifre verileceği söylendi şifremiz halen gelmedi" gibi. Defalarca "başkasıyla karıştırıyorsunuz kayıt olduğunuz telefon numaralarını arayın, şikayetlerinizi onlara bildirin. O seminerleri biz düzenlemedik" şeklinde açıklamalarımıza rağmen, organizasyonda başarılı olaman kurumlar yüzünden yaşadığımız sıkıntılar bitmek tükenmek bilmiyor. "Önce Okul Öncesi" seminerlerinde seminer başında vaat edilen ne varsa seminerde o gerçeklemiştir. Bu gibi sorunlarla bugüne kadar hiç karşılaşmadık.


  >Birileri seminer düzenliyor, kişiler ayakta kalıyor ya da yer bulamıyor, daha sonra geliyor, "Seminerinize katıldım ama ayakta kaldım, rezil oldum" gibi şikayetler bildiriyorlar. Biraz konuşunca o seminerin bizim seminerimiz olmadığını anlıyorlar. Bugüne kadar düzenlediğimiz tüm "Önce Okul Öncesi Eğitim" seminerlerimizde seminer gününden bir iki gün önce katılımcılara koltuk numarası veriyoruz. Herkes yerini biliyor. Kimse mağdur olmuyor.

  > Birileri seminer düzenliyor, katılım belgeleriniz kargoyla gönderilecek deniyor. Kişilere katılım belgeleri gelmeyince bize şikayet yazısı yazıyor. "Paramı aldınız, katılım belgelerimi göndereceğinizi söylediniz, göndermediniz" diyor. Hatta "Sizi mahkemeye vereceğim" diyor. "Hangi seminerden bahsediyorsunuz" dediğimizde netice ortaya çıkıyor. Katılımcının katıldığı seminer bizim seminerimiz değil başka kişilerin semineri olduğu ortaya çıkıyor. Bizim düzenlediğimiz seminerlerin hiç birinde katılım belgeleri kargoyla gönderilmiyor. Kişiler seminer sonunda katılım belgelerini alıp evlerine gidiyorlar. Bugüne kadar hep böyle olmuştur.

  > Birileri yetkileri dışında orff semineri verdiklerini iddia ediyor. Sayısız seminer düzenliyor. "Orff schulwerk merkezi yetkilisi bu düzenlediğiniz seminerler orff semineri değildir" diye söz konusu kişilere mesaj yazıyor. Daha sonra bizim siteye gelip bizim sitede böyle mesajlar yazılıyor. Şikayet eden yetkiliyle görüşünce olay ortaya çıkıyor. Konunun bizimle alakası yok. Bizim düzenlediğimiz seminerlerde seminer konuları özenle seçilir. Ve konunun uzmanları tarafından seminer sunulur. Bunları daha önceki seminer konularımıza ve konuşmacılarımıza da bakarak anlayabilirsiniz.

  Bunlar gibi sayısız şikayet geliyor. Bunların kanıtları da mevcuttur. Facebook sayfamızda, sitemizde, mail kutumuzda yazılan bu yazıların printscreen yöntemiyle fotoğraflarını çektik. Kişilerin isimlerini ifşa etmemek adına burada yayınlamıyoruz. Ama eğer gerek duyulursa bunları da yayınlamaktan çekinmeyiz.

  LÜTFEN ARTIK… YAPMADIĞIMIZ ŞEYLER YÜZÜNDEN YARGILANMAK İSTEMİYORUZ….

  Bu üstte yazılan şikayet konuları şikayetlerini dile getirenlerin yazdıklarıdır. Daha şikayetçi olup da yazmayan daha bir çok kişi vardır. "Önce Okul Öncesi Ekibi" olarak işimizi profesyonelce, özveri ile sadece maddiyatı düşünmeden en iyi kalitede gerçekleştirme çabası içerisindeyiz. Seminerlerimize katılanlar bunun bilincindedirler. Ancak bu tür olumsuzluklar ekibimizin, firmamızın, isimlerimizin prestijine ve saygınlığına gölge düşürmektedir. BUNLARI HAKETMİYORUZ….

  Çünkü bizim saygınlığımız, prestijimiz maddiyattan daha önemlidir.

  Daha yenilerde, bugün(10.03.2011) sitemizde ve facebook sayfamızda iki tane eleştiri aldık. Bir tanesi 5 martta yapılan Samsun okul öncesi seminerine katıldığını ve aldıkları cdlerin boş olduğunu ve durumun üzücü olduğunu yazmış. Ama biz 5 Martta Samsun’ da seminer yapmadık ki !!! Hanımefendiye durumu izah ettik. Bizim samsun seminerimiz 30 nisan tarihindedir ve daha önce Samsun ilinde herhangi bir organizasyon yapmadık. Başkalarının yaptığı yanlışlar nedeniyle biz töhmet altında kalıyoruz.

  Bugün (10.03.2011) Kocaeli seminerimizin duyurusunu yaptık. Bir üye, "Geçen yılki Kocaeli seminerinde katılım belgelerimizi alamamıştık" vs. gibi ifadeler kullanmış. Biz geçen yıl Kocaeli’ nde seminer yapmadık ki. 21 Mayıs 2011 tarihinde Kocaeli’ nde ilk defa seminer düzenlemeyi planlıyoruz. Hanımefendiye de durumu izah ettik.

  Bu tür şikayetler ve olumsuz yaşantılar nedeniyle insanlar seminerlerden soğuyor. Seminerlere katılmak istemiyor. Ön yargıları oluşuyor. Şimdi bu şikayet edilen seminerleri düzenleyen kişi ve kurumlar bu faaliyetleriyle gerçekten okul öncesi eğitim için bir şey yaptıklarına mı inanıyorlar?

  ÜZÜCÜ…. GERÇEKTEN ÜZÜCÜ…

  Biz artık bu tür haksız eleştiriler istemiyoruz. Lütfen hangi seminere katıldığınıza dikkat ediniz. Eleştirilerinizi ona göre yapınız. Biz "Önce Okul Öncesi Ekibi" yiz. Kırmızı renkli "Önce Okul Öncesi" logomuzun bulunduğu her türlü organizasyon bize aittir ve her organizasyonumuzun sonuna kadar arkasındayız. LÜTFEN KARIŞTIRMAYIN...

 • #2
  Gizem ÇELİKKOL (gigy) - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  10.Mart.2010
  Nereden
  İSTANBUL/EYÜP
  Mesajlar
  13,558
  @Gizem ÇELİKKOL (gigy)  herkesin okuması gerek teşekkürler musa hocam
  ÖnceOkulÖncesi

 • #3
  Gülçin PEKMEZCİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  28.Aralık.2009
  Nereden
  Sakarya
  Mesajlar
  2,783
  @Gülçin PEKMEZCİ  Bu sitenin ne kadar iyi ve güvenilir bi site olduğunu hala öğrenemeyenlere çok güzel bi cevap olmuş teşekkürler...

 • #4
  Musa BAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  21.Şubat.2009
  Nereden
  İstanbul-Osmaniye
  Mesajlar
  5,843
  @Musa BAL  teşekkürler arkadaşlar. güvenilirlik değil aslında mesele. sorun bizi başkalarıyla karıştırmada. bir bakıma normaldir. yaptığımız bir çok şey birileri tarafından kopya ediliyor. benzerleri yapılıyor haliyle insanlar karıştırıyor. madem eğitim dünyasında birşeyler yapmak istiyorsun kendine göre özgün bir çizgin olması gerekir.

 • #5
  Gülşah MUTLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  15.Mart.2009
  Nereden
  Tekirdağ ve İstanbul=)
  Mesajlar
  32,039
  @Gülşah MUTLU  bilmeyenleirn tekrar bilgilenmesi için güncel...
  6. yaşımız kutlu olsun!!!
  Ögretmen, insan davranislarini ve yeteneklerini gelistiren bir davranis mühendisidir.


  10.Yıl
  Önce Okul Öncesi

  #DİRENKPSS2015

 • #6
  HALE GAMZE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08.Mart.2009
  Nereden
  İzmir-İstanbul-İspanya-İtalya ( i lerden gidiyorum,hayırdır... :)
  Mesajlar
  31,583
  @HALE GAMZE  kesinlikle güncel...
  81gamze81  Önce Okul Öncesi Ekibi sizlerin de desteğiyle 10 yıldır okul öncesi eğitime destek vermektedir.
  10. yaşımız kutlu olsun!!!


 • #7
  BURCU-BAŞKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  13.Haziran.2009
  Nereden
  İZMRRR
  Mesajlar
  6,266
  @BURCU-BAŞKAL  bu konu gerçketen çok önemli ve adını vermeyeceğim sitemizin ismine biraz benzer bir site var ve saydıklarınızın tamamı bu sitede olan biten şeyler bazılarından bende muzdarip oldum bu tip sorunlarla karşılaşmamak için dediğiniz gibi kişileri karıştırmamak ve herşeye dikkat etmek gerekiyor

 • #8
  Handan Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  15.Mart.2009
  Nereden
  Kayseri
  Mesajlar
  19,326
  @Handan Hoca  Farkımız ortada...
  Tekrar güncel.


 • #9
  Sema Nur ÇOBAN KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  12.Mayıs.2009
  Nereden
  AKSARAY-KONYA
  Mesajlar
  1,319
  @Sema Nur ÇOBAN KAYA  BİN KERE GÜNCEL...
  SLOGANIMIZDA BELİRTTİĞİMİZ GİBİ "BİZ BU İŞİ BİLİYORUZ"...

 • #10
  mehtapcakmak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08.Şubat.2012
  Nereden
  Kayseri
  Mesajlar
  60
  @mehtapcakmak  Hocam dalgınlıkla bende diğer bir benzer forumla burayı karıştırdım. Ama bu forum bambaşka. yıllar önce üye olmuştum. Nick ve şifremi unuttum .fakat çokca faydalandım. yeniden üye oldum çok mutluyum. Bambaşka bu forum

 • YORUM BIRAKMAK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ !

  ÜYE OLMAK İÇİN TIKLA

  Benzer Konular

  1. Başkalarıyla ilişkilerini yönetebilme-Duygularını fark edebilme.
   Konu Sahibi ** kevser** Forum AİLE KATILIM ÇALIŞMALARI
   Cevap: 4
   Son Mesaj : 15.Mart.2012, 21:37
  2. ÖSYM'den resmi açıklama: KPSS dahil, 12 sınav ertelendi
   Konu Sahibi Gülşah MUTLU Forum GÜNCEL EĞİTİM HABERLERİ
   Cevap: 2
   Son Mesaj : 07.Eylül.2010, 17:30
  3. tavuklara yem atan çocuk resmi, kümes resmi
   Konu Sahibi hsenay Forum ETKİNLİK İSTEKLERİNİZ
   Cevap: 10
   Son Mesaj : 04.Nisan.2010, 00:56
  4. Michael Jackson hayatını kaybetti (resmi açıklama henüz yapılmadı)
   Konu Sahibi Emine TURAN TUNÇ Forum GÜNCEL HABERLER
   Cevap: 10
   Son Mesaj : 28.Haziran.2009, 21:48

  Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

  Giriş

  Facebook ile Baglan Giriş