Geçen sene okulda tadilat yapmam nedeniyle 1 saat çocukların yanına gidememem ve çocukların bana sürpriz olarak o günkü etkinliği bana sormadan yapıp bana da küçümser bir edayla "Öğretmenim artık size ihtiyacımız yok. Biz etkinlikleri kendimiz yaparız." demesi nedeniyle çocuklara ders/ceza vermek amacıyla onların çok zorlanacakları bir etkinlik seçme gereği duymuştum.

Grafon kağıdını yuvarlayarak oluşan kağıtlarla da manzara resmi yapacaklardı. (Sonradan farkettim ki bu ceza biraz ağır olmuş. Günde 8:40-12:00 arası sanat etkinliğine ayırmama rağmen 3.5 günde anca bitirebildiler.)

Ben sadece grafonları açmadan şerit halinde kestim. (Çocukların gücü yetmediği için) Bir de Mukavvaya resmi çizdim.

İşte etkinlik: (Grafonları kibrite sarmak bir çocuğun aklına geldi. Çocuk grafonu kibritin etrafına sarıyordu. Sonra da başka bir çocuğun aklına grafonun başını sardıktan sonra kibriti döndürmek geldi.)Etkinliğe 20 tabakadan fazla grafon kağıdı harcadık. 3.5 gün sürdü. Çocuklar sıkıntıdan patladı. Ama bitirdiklerinde tahminimizden çok daha güzel bir resim oldu. Daha sonra mukavvayı da süngerlerle sulu boya ile boyadık. Sonuç olarak çocuklar yine etkinliği benim yardımım olmadan yaptılar. Fakat bir daha bana öyle dalga geçer gibi konuşmadılar.