Neşeli Boyama Yönergeli Boyama Kitabı

Örnek sayfalar alttadır.

Bu kitaptaki boyama sayfaları çocukların Görsel okumasını, Psikomotor, Dil ve Bilişsel becerilerini geliştirir, yaratıcılıklarını destekler problem çözme becerilerini destekler.

Boyama sayfaları altında yönergeler ve uygulamalar bulunmaktadır. Diğer boyama kitaplarından ve boyama sayfalarından farklıdır.
Ayrıca bir çok sanat etkinliği için etkinlik kalıbı oluşturacak boyama resimleri mevcuttur.
Kitap ferforajlıdır. İstenirse sayfa kopartılarak da uygulanabilir.

Sayfa Sayısı:
128 sayfa
Yayınevi: Mavi Yunus Yayınları

Not: Bu kitap "Konuşturan Boyam Seti"nin bir parçasıdır. Tek veya set olarak da satılabilmektedir.

Konuşturan Boyama Seti, okul öncesi eğitimde kullanılmak üzere; değişik, farklı, piyasada olmayan, boyama kitabına karşı çıkan öğretmenlerin bile beğeneceğini düşündüğümüz kitaplar tarzında, yönergeli ve yaratıcılığı destekleyen biçimde hazırlandı... Bazı boyama kitaplarımız, çocukların farklı düşünmelerini, problem çözmelerini ve bu probleme kendilerince çözüm bulabilmelerini sağlamak amacıyla yönergeli sorularla desteklenmiştir. Aile ve eğitimci, çocuk boyama yaparken onların bireysel farklılıklarını göz önüne alarak soruları artıracağı gibi onları yönlendirecek yardımlarda da bulunabilir. Çocukların sosyal, duygusal, psikomotor, dil ve bilişsel gelişimini destekleyen bu kitaplarda öğrencilerin verdikleri cevaplar boyama sayfalarının arkasına not edilebilir. Okul öncesi eğitimde, sanat etkinliklerinde kullanılan yöntemlerden biri de boyama çalışmalarıdır. Boyama çalışmalarının birçok tekniği arasında serbest boyama çalışmaları da yer almaktadır. Bu amaçla hazırlanan boyama kitapları, çocukların psikomotor becerilerinin gelişmesinin yanı sıra duygusal olarak deşarj olmalarında da etkilidir. Çocuk boyama etkinliği sırasında eğlenir, hoş vakit geçirir.