Ben Ebe / Matematik Sobehzl.: Nurcan SAZ

Okul öncesi dönemde matematik kavramları ile becerilerinin kazanılmasının önemini bilen Mavi Yunus’tan okul öncesi için yepyeni bir matematik çalışmaları kitabı daha…

Ben Ebe Matematik Sobe, okul öncesi dönemde çocukların matematiksel becerilerinin gelişimine ve dolayısıyla okulda öğrenmeye hazır olmalarına katkı sağlayacağını düşündüğümüz bir kitap…
* Okul öncesi çocuklarının matematiğe olan ilgisi destekleyecek, onların farklı duyularına hitap edecek bu uygulama kitabı, 60-72 ay çocukları için hazırlanmıştır.
* Okul öncesi çocuklarına toplama ve çıkarma öğretmede somut yaşantılar ve başlangıçta gerçek nesnelerin kullanılması önemlidir. Bu nedenle sayı fasulyeleri kitapla birlikte verilmiştir. Sayı fasulyelerinin kullanılacağı sayfaların altında fasulye ikonu bulunmaktadır. Ancak etkin öğrenmeyi artırmak için sayı fasulyeleri ile farklı eğitim durumları da hazırlanabilir.
* Ben Ebe Matematik Sobe kitabında kullanılan Zıp Zıp Kurbağa kahramanı ile matematik eğitimi sevimli ve eğlenceli hâle getirilmiştir.
* Sayılar, toplama, çıkartma işlemleri ve labirent çalışmaları ile ilgili özgün çalışmalara yer verilmiştir.
* Ben Ebe Matematik Sobe, sayılar ve sayılarla ilgili işlemleri içermekte olup daha çok toplama çıkarma işlemi isteyen eğitimcilere önerilir.
* 23,5x32 boyutlarında olup 128 sayfadır.

OKUL ÖNCESİNE YÖNELİK TÜM EĞİTİM SETLERİYLE KULLANILABİLİR.

Ben Ebe Matematik Sobe kitabıyla birlikte SAYI FASULYELERİ HEDİYE EDİLMEKTEDİR.