FARKLI BRANŞLAR ANASINIFINA ATANMASIN (Gen. Müd. MEKTUP ATIYORUZ)


             

İletişim


 05xx xxx xx xx


vbnetron


[email protected]

×

FARKLI BRANŞLAR ANASINIFINA ATANMASIN (Gen. Müd. MEKTUP ATIYORUZ)

 • #1
  Musa BAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  21.Şubat.2009
  Nereden
  İstanbul-Osmaniye
  Mesajlar
  5,843
  @Musa BAL  FARKLI BRANŞLAR ANASINIFINA ATANMASIN (Gen. Müd. MEKTUP ATIYORUZ)

  Arkadaşlar bildiğiniz gibi okul öncesi eğitim genel müdürlüğü 81 il valiliğine gönderdiği 14/10/2009 tarih, B,08.0.OOG,0.07.02.02-020/ 2975 sayılı ve “Ücretli öğretmen görevlendirilmesi” konulu resmi yazısında okul öncesi öğretmenliği bölümü mezunu olmayanların anasınıflarında ücretli öğretmen olarak görevlendirilmesinin önünü açmıştır. bu durum okul öncesi eğitim için oldukça olumsuz bir gelişmedir. yapılan bu çalışma ilerde sınıf öğretmenlerini ve diğer branşların okul öncesi öğretmeni olarak atanmasına zemin hazırlayabilir. oysa okul öncesi eğitim formatı diğer öğretmenlik dallarından çok farklıdır. ve farklı branşların okul öncesi eğitimde görevlendirilmesi okul öncesi eğitim niteliğini düşürecektir.

  YAPILAN BU YANLIŞLARA SESSİZ KALMAMALIYIZ. GELECEĞİMİZİN TEMİNATI ÇOCUKLARIMIZIN NİTELİKLİ BİR EĞİTİM ALMASI İÇİN GENEL MÜDÜRLÜĞÜN YAPTIĞI BU YANLIŞ UYGULAMAYA DUR DİYELİM. ÇÜNKÜ BU UYGULAMA OKUL ÖNCESİ EĞİTİMDE NİTELİĞİ DÜŞÜRDÜĞÜ GİBİ YENİ MEZUN OLACAK OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLİĞİ ÖĞRENCİLERİNE DE ATANMA YOLUNDA ENGEL TEŞKİL EDECEKTİR.

  BUNUNLA İLGİLİ OLARAK BİR MEKTUP HAZIRLADIM. İLK ETAPDA BU MEKTUPLARI GENEL MÜDÜRLÜĞE GÖNDERECEĞİZ. EĞER SESİMİZ YANKI BULMAZSA DURUMU HUKUKİ ZEMİNE TAŞIMAYI DÜŞÜNÜYORUZ.

  HERKES TAŞIN ALTINA ELİNİ KOYMALI SADECE ÖĞRETMEN DEĞİLİZ ANNE BABAYIZ AYNI ZAMANDA. İLERKİ YILLARDA ÇOCUKLARIMIZIN YANLIŞ EĞİTİM ALMAMASI İÇİN BİRLİK OLMALIYIZ.

  ÖĞRETMEN, ÖĞRENCİ, ANNE-BABA KİM OLURSAK OLALIM. BU ALAN BİZİM. VE MEYDANIN BOŞ OLMADIĞINI GÖSTERELİM. OKUL ÖNCESİ EĞİTİM, OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLERİNİN İŞİDİR. İŞİ EHLİNE BIRAKMALARI GEREKİR.

  ÇOK SAYIDA MEKTUP VE MAİL GÖNDERİRSEK EMİN OLUN SESİMİZ DAHA GÜR DUYULACAKTIR.


  MEKTUBU İNDİRMEK İÇİN LİNKE TIKLAYIN

  https://www.onceokuloncesi.com/okuloncesi/mektup.doc

  MEKTUP WORD DOSYASI ŞEKLİNDEDİR. İNDİRİP VEYA AÇIP ÇIKTI ALABİLİRSİNİZ.

  iadeli taahhütlü mektubu göndereceğimiz adres: Remzi İnanlı, Okul Öncesi Eğitim Genel Müdürlüğü, Merkez Bina 2. Kat A - Blok Bakanlıklar / ANKARA
  mektubu APS şeklinde gönderirsek mektubumuzun ulaşması açısından daha etkili olacaktır.

  fax çekmek de etkili olacaktır. genel müdürlük fax no: +90 312 418 05 59

  ayrıca postanın dışında mail de atalım. maili göndereceğimiz e posta adresi: [email protected]
  göndereceğimiz e-postalarda konu olarak aynı şeyleri yazalım. konu: "sınıf öğretmeni görevlendirmesi"

  NOT: ARKADAŞLAR MEKTUBU GÖNDERENLER VE E-MAİL ATANLAR LÜTFEN BU KONUYA ATTIĞINA DAİR MESAJ YAZSIN. HEP BİRLİKTE BU YANLIŞA DUR DİYELİM.  mektup içeriği:


  T.C.

  MiLLi EĞİTİM BAKANLIĞI

  Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğüne  Konu: Sınıf öğretmenlerinin anasınıflarında görevlendirilmesi

  Sayın REMZİ İNANLI,

  14/10/2009 tarih, B,08.0.OOG,0.07.02.02-020/ 2975 sayılı ve “Ücretli öğretmen görevlendirilmesi” konulu resmi yazınızda anasınıflarında sınıf öğretmenliği mezunlarının 60 saatlik seminer alması kaydı ile görevlendirileceğine dair ibareler bulunmaktadır. Ancak siz de malum görürsünüz ki, okul öncesi eğitim formatı diğer eğitim formatlarından farklıdır ve ayrı bir pedagojik yetkinlik gerektirmektedir. Bu lisansa sahip olabilmek için eğitim fakültesinde 4 yıl okul öncesi öğretmeliği bölümü okumak gerekmektedir. Aksi halde okul öncesi öğretmenliği mezunu olmayan eğitimcilerin anasınıflarında görevlendirilmesi okul öncesi eğitim alan öğrenci sayısını kısmen arttıracaktır ama, eğitimde niteliği düşürecektir.

  Bizler okul öncesi eğitimden faydalanan çocuk sayısının artması taraftarıyız ancak, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın nitelikli bir şekilde yetiştirilmesinden yanayız. Sınıf öğretmenliği mezunu eğitimcilerin 60 saatlik seminerler ile gerekli okul öncesi eğitim öğretmenliği donanımına sahip olamayacağı aşikardır. Eğer 60 saatlik seminerler ile okul öncesi öğretmeni olunabilecekse ben ve meslektaşlarım neden 4 yıl eğitim fakültelerinde okul öncesi öğretmenliği eğitimi aldık ve almaya devam ediyoruz? Tarafımıza yapılan bu haksızlığa bir son verilmesini rica ederiz.

  Geçmiş yıllarda eğitim fakültesi mezunu bile olmayan kişiler öğretmen olarak atandı ve halen görev yapmaktadırlar. Ancak şuan 21. yüzyıldayız, bu çağda eğitim hayatının temeli olan okul öncesi eğitimde bu tür yanlışların yapılması ülkemizin ve toplumumuzun da niteliklerini düşürecektir.

  Siz de bilirsiniz ki, okul öncesi eğitim, insan hayatında önemli bir yere sahiptir. Hal böyleyken geleceğimizi şekillendirecek olan çocuklarımızın uzman olmayan ellerde eğitim alması, onların, bilgi, beceri ve tutumlarını olumsuz yönde etkileyecektir. Eğer siz de okul öncesi eğitim alan çocuk sayısından çok nitelikli eğitimden yanaysanız lütfen bu yanlışa bir son verin. Yapılan bu yanlışın bir an önce önüne geçmenizi rica ederiz.


  İsim Soyisim: Mail:

  Telefon: Adres:


 • #2
  çilekli pastam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  29.Nisan.2009
  Mesajlar
  220
  @çilekli pastam  Musa hocam size çok teşekkür ederiz.Bu mektup çok iyi oldu ve çook etkili olacağını düşünüyorum.Hepimiz birlik olup yollayabildiğimiz heryere hemen yollamalıyız ki,biran önce bu saçmalığa son versinler.Ben hemen ulaşabildiğim heryere yolluyorum.

 • #3
  mayra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08.Mayıs.2009
  Nereden
  KAYSERİ
  Mesajlar
  126
  @mayra  umarım girişimlerimiz bir sonuç verir.

 • #4
  rabia-yagmur
  rabia-yagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)  teşekkürler bu girişim için.Bende mektuptan bir tane gönderecegim ayrıca maillede ulaşacagım teşekkürler.

 • #5
  Musa BAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  21.Şubat.2009
  Nereden
  İstanbul-Osmaniye
  Mesajlar
  5,843
  @Musa BAL  arkadaşlar elimizi çabuk tutalım. yarından itibaren göndermeye başlayalım.

 • #6
  çilekli pastam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  29.Nisan.2009
  Mesajlar
  220
  @çilekli pastam  ARKADAŞLAR LÜTFEN HEMEN BU GECE MAİLLERİ YOLLAYALIM.YARIN DA MEKTUBU YOLLAYALIM.KONTENJANLAR AÇIKLANMADAN VE YARIN ÇOK GEÇ OLMADAN,ELİMİZİ ÇABUK TUTMALIYIZ.LÜTFEN KİMSE SESSİZ KALMASIN.ANCAK BİRLİK OLURSAK BİRŞEYLER YAPABİLİRİZ.MEZUN OLANLAR,MEZUN OLMAYANLAR,ATANAN VE ATANMAYAN HERKES YOLLASIN.BU HEPİMİZİ İLGİLENDİRİYOR.İLERİ Kİ HAYATIMIZDA ÇOCUKLARIMIZIN EĞİTİMİNİDE DÜŞÜNMELİYİZ.TANIDIĞIMIZ TÜM ARKADAŞLARI BİLGİLENDİRELİM BU KONUDA.ALLAH EMEKLERİMİZİ VE UMUTLARIMIZI BOŞA ÇIKARMASIN .AMİNNNN

  Musa hocam ben mail olarak yolladım.Başka nerelere yollayabiliriz.Mail atabileceğimiz yerlerin e posta adresleri elinizde varsa yazar mısınız?

 • #7
  rabia-yagmur
  rabia-yagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)  mail olarak bende gönderdim mektup olarakta inş en kısa zamanda.

 • #8
  çağlayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  17.Eylül.2009
  Mesajlar
  53
  @çağlayan  Değerli meslektaşlarım çabalarınız ve girişimleriniz için tebrik ederim..ben 2 dk önce mail olarak yolladım. Yarında ilk fırsatta posta ile yollamayı düşünüyorum. inşallah bu çabalar sonuç verir.

 • #9
  çilekli pastam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  29.Nisan.2009
  Mesajlar
  220
  @çilekli pastam  Musa hocam Mail atabileceğimiz yerlerin e posta adresleri elinizde varsa lütfen çok ACİL yazar mısınız?

 • #10
  papatyam_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  14.Ekim.2009
  Mesajlar
  2
  @papatyam_  Çok sağolun Musahocam
  umarım sonuç getirir. Ancak açıklansın artık şu kontejyanlar

 • YORUM BIRAKMAK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ !

  ÜYE OLMAK İÇİN TIKLA

  Benzer Konular

  1. ÖĞRETMEN AÇIĞI BULUNAN BRANŞLAR
   Konu Sahibi Ezgikyc Forum ATAMALAR VE TAYİN İSTEMLERİ
   Cevap: 2
   Son Mesaj : 15.Temmuz.2012, 02:27
  2. YÖK'e MAİL ATIYORUZ!!
   Konu Sahibi Ezgikyc Forum DGS (Dikey Geçiş Sınavı)
   Cevap: 2
   Son Mesaj : 28.Mayıs.2012, 20:25
  3. ÖNLİSANSLILAR:YÖK' E TEKRAR DİLEKÇE ATIYORUZ...
   Konu Sahibi Gülşah MUTLU Forum ÖNLİSANS (okul öncesi)
   Cevap: 4
   Son Mesaj : 07.Ocak.2010, 20:35
  4. BASINA MAİL ATIYORUZ (FARKLI BRANŞLAR OKUL ÖNCESİNE ATANMASIN!)
   Konu Sahibi Meltem YANIKOĞLU Forum HAKLARIMIZI ARAYALIM
   Cevap: 44
   Son Mesaj : 13.Kasım.2009, 20:01
  5. ÖNLİSANSLILAR...O.Ö.GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE POSTA ATIYORUZ!!!
   Konu Sahibi Gülşah MUTLU Forum ÖNLİSANS (okul öncesi)
   Cevap: 13
   Son Mesaj : 15.Ekim.2009, 19:59

  Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

  Giriş

  Facebook ile Baglan Giriş