Beslenme Odası Kullanımı


             

İletişim


 05xx xxx xx xx


vbnetron


[email protected]

×

Beslenme Odası Kullanımı

 • #1
  guvenhur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08.Nisan.2009
  Mesajlar
  517
  @guvenhur  Beslenme Odası Kullanımı

  Arkadaşlar bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun. Şöyle bir problemim var. Ben ilköğretim bünyesinde bir anasınıfında çalışıyorum. Okulumuzda 3 sabahçı ve 3 öğleci grup toplam 6 sınıf var. Ben sabahçıyım bir beslenme odamız var her ay çizelge yapılıyor idare tarafından değişir bir sırayla beslenme odasına girip çocuklara beslenmelerini belli saat aralıklarında(Çizelgeye yazılmış giriş çıkış saatleri) yaptırıyoruz. Her öğretmen kendi saatinde kendi sınıfını yaptırıyor. Haliyle beslenme saatinde bir yardımcı kadın servisleri yapıyor bazen ben yardım ediyorum genelde de ben çocuklara görgü kuralları, sofra adabı hakkında bilgiler veriyorum. Son 10 dk.'da knatinde bir bardak çay içiyorum lavaboya girip geri dönüyorum. Beslenme odasına ben sınıfımla girdiğimde diğer iki arkadaşımla ilişkim yok aramız kötü ben çok dikkat ederim sonuçta bir etkinliktir onlar beslenmede iken girmem odaya fakat bu arkadaşlar gelip benim saatimde bulaşık yıkıyor, kendilerine sofra hazırlıyor, dolaptan bardak almaya gelip uzunca bir süre hangi bardağı alacağını düşünüyor ve ben çok rahatsız oluyorum. Öğlecei grup arkadaşlara sordum siz girip çıkıyormusunuz birbirinize bu şekilde dedim öyle şey olurmu beslenme bir ders etkinliğideir dediler biliyorum ama ne yapabilirim dedim, uyarabilirsin deiler ama ben bubu denedim hoş olmayan karşılıklar aldım. Burası ortak alan alan savunması yapıldı ne yapabilirim. Arkadaşların bu davranışında tamamen beni rahtasız etme isteği var amaçları bu aslında. Yardımcı olursanız sevinirim.

 • #2
  senly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  09.Mayıs.2009
  Mesajlar
  191
  @senly  kilitle dıycem ne dıyeyım artık..

  okul müdürünüle konuyu aktar..kendısını uygun bır dılle uyardıgını ama ne sekılde cevap aldıgını acıkla...rahatsızlıgını ızah et guzelce..ve ondan bu uyarıyyı kendısıne yapmasını ıste.

 • #3
  marakas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  03.Kasım.2009
  Nereden
  Bursa-İstanbul-ARTIK BURSA
  Mesajlar
  942
  @marakas  Neden böyle bir şey olsun ki bence sen fazla alınganlık göstermişsin arkadaşlarınla arandaki huzursuzluktan dolayı. Bende diğer sınıf mutfakta yemek yerken gidip kendime bardak alıp çayımı koyuyorum, suyumu içiyorum, onlar bazen ben mutfaktayken gelip bana soru soruyorlar, çay koyuyorlar ne varki bunlarda gayet doğal şeyler ve olması gereken de bu. Oturup kendine sofra hazırlayıp çocukların yediğinden farklı bişeyi çocukların gözleri önünde yemesi yanlış sadece arkadaşlarının, bence çocukların özenmesini sebep göstererek sen bu konuda uyar arkadaşlarını. Diğer şeylere de takılma onlar normal şeyler.

 • #4
  guvenhur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08.Nisan.2009
  Mesajlar
  517
  @guvenhur  Bu söyledikleriniz normal ilişkikerde böyledir. Kaldı ki bu insanların terbiyesizlikleri yüzünden konuşmayan insanlar olmuşuz. Ayrıca bir tanesi sabahçı arkadaşa inadına o beslenmedeyken giricem rahtsız edicem elimden geleni yapıcam v.s. ruhani sorunlarını açığa çıkaran konuşmalar yapıyorsa ne yapılır. Hangi öğretmen bir sınıf beslenmedeyken beslenme odasında kendi sınıfını stajyere bırakıp gelip oyalanmak adına bulaşık yıkar, gelip saçma sapan sözler söyleyip bir şey mi söylediniz deyince "ben seninle konuşmama" deme terbiyesizliğini yapar, yada hadi geldim çıkar beni çıkarabiliyorsan git bakalım müdüre ne yapabileceksin diyecek kadar hasta bir ruha sahip olur, hangi işine sadık öğretmen sınıfını satjyere bırakıp her gün yarm saatini müdür odasında geçirir....liste çok uzuyor şartlar hiç normal deyil ama geçen süre zarfında çok şey yaşandı. Nerede görülmüş iki sınıf aynı anda beslnem yaparken ayrı ayrı yiyecekler yediği (bana göre insanlık suçu çünkü çocukların canı çekiyor vermiyorlar.) ve iki sınıf yapıyoruz diye müdüre beslenme saatini bir saat olarak kabul ettirip bu şekilde orada gereksiz çocuklara vakit harcayıp kendilerinin dinlendikleri. Böyle şeyler normal mi ben kabul etmiyorum. 4,5 saatlik eğitimin 1 saati beslnem olmaz. Aslında çok daha fazla mevzu var Allah bana güç versin.

 • #5
  Emel Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  05.Mart.2009
  Nereden
  Eskişehir
  Mesajlar
  13,302
  @Emel Hoca  güvenhur öğretmenim; Allah yardımcınız olsun, demekten başka yapabileceğimiz bir durum yok. Çok can sıkıcı bir durum elbette. Hepiniz kadrolu öğretmenlersiniz değil mi?

  En büyük görev idarecinize ve zümre başkanınıza düşüyor.

 • #6
  marakas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  03.Kasım.2009
  Nereden
  Bursa-İstanbul-ARTIK BURSA
  Mesajlar
  942
  @marakas  Alıntı guvenhur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bu söyledikleriniz normal ilişkikerde böyledir. Kaldı ki bu insanların terbiyesizlikleri yüzünden konuşmayan insanlar olmuşuz. Ayrıca bir tanesi sabahçı arkadaşa inadına o beslenmedeyken giricem rahtsız edicem elimden geleni yapıcam v.s. ruhani sorunlarını açığa çıkaran konuşmalar yapıyorsa ne yapılır. Hangi öğretmen bir sınıf beslenmedeyken beslenme odasında kendi sınıfını stajyere bırakıp gelip oyalanmak adına bulaşık yıkar, gelip saçma sapan sözler söyleyip bir şey mi söylediniz deyince "ben seninle konuşmama" deme terbiyesizliğini yapar, yada hadi geldim çıkar beni çıkarabiliyorsan git bakalım müdüre ne yapabileceksin diyecek kadar hasta bir ruha sahip olur, hangi işine sadık öğretmen sınıfını satjyere bırakıp her gün yarm saatini müdür odasında geçirir....liste çok uzuyor şartlar hiç normal deyil ama geçen süre zarfında çok şey yaşandı. Nerede görülmüş iki sınıf aynı anda beslnem yaparken ayrı ayrı yiyecekler yediği (bana göre insanlık suçu çünkü çocukların canı çekiyor vermiyorlar.) ve iki sınıf yapıyoruz diye müdüre beslenme saatini bir saat olarak kabul ettirip bu şekilde orada gereksiz çocuklara vakit harcayıp kendilerinin dinlendikleri. Böyle şeyler normal mi ben kabul etmiyorum. 4,5 saatlik eğitimin 1 saati beslnem olmaz. Aslında çok daha fazla mevzu var Allah bana güç versin.


  HOCAM ÖNCE BİR MÜDÜR BEYLE KONUŞUN. SİZİ DİNLEMEZSE BİR DİLEKÇE VERİN. VE BU ŞİKAYETLERİNİZİ HARFİ HARFİNE YAZIN VE EĞER İŞLEME KONULMAZSA KONUYU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE DE TAŞIYACAĞINIZI BELİRTİN O ZAMAN MUTLAKA BİR ÖNLEM ALACAKTIR. ÖZELLİKLE SINIFLARIN BOŞ BIRAKILIPTA BAŞKA YERLERDE ZAMAN GEÇİRİLMESİ KONUSUNDA. BENCE DİĞER ÖĞRETMEN ARKADAŞLAR İÇİNDE YOKMUŞ GİBİ DAVRANIN ÇÜNKÜ SİZ KIZDIKÇA ONALR BUNU YAPMAYA DEVAM EDECEKTİR. HİÇ MUHATTAP OLMAYIN BİLE SİZİ KIZDIRAMADIKLARINI GÖRÜNCE SIKILIP BIRAKACAKLARDIR

 • #7
  guvenhur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08.Nisan.2009
  Mesajlar
  517
  @guvenhur  Konuştum sayın hocam ilgileneceğim fakat verdiğin bu dilekçede müfettiş istersen çağırırız fakat kimse doğru cevap vermez hepinizin yeri değişir, diğerlerinin kendilerine ait arabaları evde tam gün yardımcıları v.s. v.s. imkanları ekonomik anlamda çok iyi olmaları nedeniyle bir zarar görmüş olmazlar ama sizin ikiz bebekle ters bir okula düşer bir sürü sıkıntı yaşarsınız zararı siz görürsünüz şeklinde açıklama geldi. Araştırdım bir müfettişle görüştüm o da aynını söyledi. Müfettiş malesef kimse doğru ifade vermediği için bu iki insan birbiri lehine senin aleyhine ifade verecek ve sen zarar gören durumuna düeşeceksin sonuç genelde böyle oluyor dedi.

 • #8
  marakas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  03.Kasım.2009
  Nereden
  Bursa-İstanbul-ARTIK BURSA
  Mesajlar
  942
  @marakas  Alıntı guvenhur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Konuştum sayın hocam ilgileneceğim fakat verdiğin bu dilekçede müfettiş istersen çağırırız fakat kimse doğru cevap vermez hepinizin yeri değişir, diğerlerinin kendilerine ait arabaları evde tam gün yardımcıları v.s. v.s. imkanları ekonomik anlamda çok iyi olmaları nedeniyle bir zarar görmüş olmazlar ama sizin ikiz bebekle ters bir okula düşer bir sürü sıkıntı yaşarsınız zararı siz görürsünüz şeklinde açıklama geldi. Araştırdım bir müfettişle görüştüm o da aynını söyledi. Müfettiş malesef kimse doğru ifade vermediği için bu iki insan birbiri lehine senin aleyhine ifade verecek ve sen zarar gören durumuna düeşeceksin sonuç genelde böyle oluyor dedi.
  YUH YANİ MÜDÜRÜN BU ÖĞRETMENLERİ UYARMADI MI YANİ ÇOK ŞAŞIRDIM!!! MÜDÜRDEN ÖĞRETMENLERLE KONUŞMASINI TALEP ET! AYRICA OLAYA ŞAHİTLİK EDEN O OLAYLAR SIRASINDA YANINDA OLAN KİŞİLERDEN YARDIM İSTE HİZMETLİ, AŞÇI GİBİ SİZİN LEHİNİZDE KONUŞMALARI İÇİN. MÜDÜRDEN BİR TOPLANTI TALEP ET ÖĞRETMENLERLE BİRLİKTE AŞÇI VE HİZMETLİLERDE ŞAHİTLİK AÇISINDAN TOPLANTIYA KATILABİLİR DİĞER ÖĞRETMENLERİ DE AL KARŞINA KONUŞ SENDEN ZORLARI NEYMİŞ AMA MUTLAKA YAZILI METİNLE TOPLANTI TUTANAĞINDA BELİRT O CÜMLELERİ, MÜDÜRÜN DAHİL HEPSİNİN İMZASIDA MUTLAKA ALTINDA OLSUN. SONRA O TUTANAKLA İSTEDİĞİN YERE MÜFETTİŞ YADA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ FARKETMEZ BAŞVURABİLİRSİN. EN ÇOK KIZDIĞIM ŞEYDİR HAK YENMESİ. HAKKINI YEDİRME HOCAM !

 • #9
  guvenhur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08.Nisan.2009
  Mesajlar
  517
  @guvenhur  Müdür çağıdı bizi onlar iki kişi ve müdürü sürekli ziyaret ettikleri için ve çok güzel yalan yalan söyledikleri için müdür onlara inanıyor Rehberlik öğretmenimizde olayları gözleyip (kendi çocuğu da bu hanımlardan birinde çünkü çok şikayetçi durumdan) açıklama yapmasına rağmen yılan hikayesi sürüyor bir konuşmada yine üst üste yalanlar ki ben maduriyetimi açıklayamadım dünyanın azarını işittim (arkadaşım kızdı bu şekilde konuşamam hakkınız yok deyip çıkamadın mı dedi.) Beni azarladığında sorun lütfen bunlar yalan beslenme odasında bir görevli var bilgi ailın ondan dedim müdürde bana ne soracam ben hizmetliye dei aynen ve ben tam üç hafta aralıksız ağladım. Dertleri sorulunca başka bir yalan veya bu söylenecek şey mi yeni "ben çok iyi öğretmenim"diyormuşum ben o yüzden rahatsız oluyorlarmış. Ama seminer döneminde 4 okulönceci bir konu konuştuk bu iki vatandaştan biri rapoırlu ben diğeriyla konuşmak istediğimi arkadaşların yalnız bırakmasını söyledim ve ona ben sana ne yaptım iyilik ve yardımdan başka ne gördün bende de bana bunları yaptın dedim oda saçlamayıp bağırdı yukarıda Allah var Allah seni bildiği gibi yapsın evlet sahibisin dedim. Konuşmıyor hemen kaçıyor bağırmaya başlıyor.
  Falan filan ama çok gururum kırıldı incindim, kendime çocuklarıma bakamaz hale geldim ruh gibi dolaştım ama yenilmeyeceğim savaşacağım.

 • #10
  sznn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08.Eylül.2009
  Nereden
  hatay
  Mesajlar
  177
  @sznn  Allah yardımcın olsun hocam, müdürünüzden kaynaklanıyor belli ki onlara prim veriyor

 • YORUM BIRAKMAK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ !

  ÜYE OLMAK İÇİN TIKLA

  Benzer Konular

  1. uyku odası boyamaları
   Konu Sahibi Sevim ERGENE Forum BOYAMA SAYFALARI
   Cevap: 1
   Son Mesaj : 12.Şubat.2011, 21:37
  2. yeşil tırtılların çocuk odası
   Konu Sahibi özer Forum PROJE-GRUP ETKİNLİKLERİ
   Cevap: 10
   Son Mesaj : 01.Kasım.2010, 11:53
  3. oturma odası,yatak odası ve gitar
   Konu Sahibi Meryem YILDIZ Forum Diğer-Karışık Artık Materyal Etk.
   Cevap: 8
   Son Mesaj : 01.Ağustos.2010, 08:56
  4. pet kutudan şık oturma odası :))
   Konu Sahibi Emine TURAN TUNÇ Forum Kutu ve Şişelerden Yapılan Etk.
   Cevap: 6
   Son Mesaj : 16.Mart.2010, 20:19
  5. Tarihin arka odası
   Konu Sahibi nuray öğretmen Forum TELEVİZYON PROGRAMLARI
   Cevap: 1
   Son Mesaj : 23.Nisan.2009, 21:33

  Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

  Giriş

  Facebook ile Baglan Giriş