şenlik konuşma metni


             

İletişim


 05xx xxx xx xx


vbnetron


[email protected]

×

şenlik konuşma metni

Like Tree1Likes
 • 1 Post By Chen

Konu: şenlik konuşma metni

 • #1
  Chen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  09.Nisan.2009
  Nereden
  wonderland
  Mesajlar
  129
  @Chen  şenlik konuşma metni

  2011-2012 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI KURUCAŞİLE İLÇESİ ÇOCUK ŞENLİĞİ PROGRAMI
  Sayın Kaymakamım, protokolün değerli üyeleri, Kurucaşile ilçesi genelindeki ilköğretim okullarında çeşitli etkinliklerle kutlanmakta olan çocuk şenliği kapsamında sizlere sunacağımız Okul Öncesi Eğitim Şenliğimize hoş geldiniz.
  Şimdi sizleri Büyük Önder ve Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk ile tüm Türk Büyüklerinin manevi huzurunda saygı duruşuna, ardından İstiklal Marşımızı okumaya davet ediyorum.
  Şimdi İlyasgeçidi İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencisi Hayrettin Çelik’i “ANASINIFINDA ÖĞRENDİKLERİM” konulu konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet ediyorum.
  1. Ben Bir Çocuğum
  Çöpten bir at yaparım
  Yaprakları kanat yaparım
  Uçarım gül bahçelerine

  Ben bir çocuğum
  Güneşi seyre çıkarım
  Balkonları yıkarım
  Kaçarım gül bahçelerine

  Ben bir çocuğum
  Küçücük bir şehirim
  Kendimi yusuf bilirim
  Açarım gül bahçelerine

  Ben bir çocuğum
  Annemi çok yorarım
  Gökyüzünde kuşlar görürüm
  Koşarım gül bahçelerine
  Ben bir çocuğum

  Şimdi Karaman İlköğretim Okulun’dan Ekin KUŞ’u “ANNECİĞİM” adlı şiirini okuması için kürsüye davet ediyorum

  2. Eğer çocuğumuza hayatın ne kadar zor olduğundan bahsediyorsak, çocuğumuz için yaşam güçlüklerle dolu olacaktır,

  Eğer çocuğumuzu özgür bir ortamda büyütüyorsak, çocuğumuz için yaşam özgürlüktür.

  Şimdi Kurucaşile İlköğretim Okulu Anasınıfı 5 yaş gurubu öğrencilerini öğretmenleri Songül GÜLDERE yönetiminde hazırladıkları “FARECİK” adlı rontu sergilemeleri için sahneye davet ediyorum.


  3- Eğer çocuğumuza paranın çok değerli olduğunu, mutluluğun paraya bağlı olduğunu gösteriyorsak, çocuğumuz için yaşam hırs ve hayal kırıklığı olacaktır,

  Eğer çocuğumuza insanca değerleri öğretiyorsak, çocuğumuz için yaşam insanca yaşamak olacaktır

  Şimdi ilyasgeçidi İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencisi Hilal Duygun’u “BEN KİMİM” adlı şiiri okuması için buraya davet ediyorum.


  4- Eğer çocuğumuzu yalanlarla oyalıyorsak ve O bunu fark ediyorsa, çocuğumuz için yaşam yalanlarla dolu olan bir yerdir

  Eğer çocuğumuzu mutlu bir ailede büyütüyorsak, çocuğumuz için yaşam mutlu olacaktır.

  Şimdi Hisar Piri Reis İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencilerini öğretmenleri Zeliha …….. …….. yönetiminde hazırladıkları “DAMAT HALAYI” gösterisini sergilemeleri için sahneye davet ediyorum.

  5- Eğer çocuğumuzu kavga dolu bir ortamda büyütüyorsak, çocuğumuz için yaşam kavga olacaktır

  Eğer çocuğumuza değer veriyorsak ve bunu gösteriyorsak, çocuğumuz için yaşam insanlara değer vermek olacaktır.

  Şimdi Kurucaşile İlköğretim Okulu Anasınıfı 6 yaş grubundan Tuana Kural’ı “ANNEM” adlı şarkıyı söylmesi için kürsüye davet ediyorum.

  6- Eğer çocuğumuzu baskılarla büyütüyorsak, çocuğumuz için yaşam zorlanmadır,

  Eğer çocuğumuzu takdirlerle büyütüyorsak, çocuğumuz için yaşam bir ödüldür.
  Şimdi Sarıderesi İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencilerini öğretmenleri Şefika GÜZEL yönetminde hazırladıkları step gösterilerini sergilemeleri için sahneye davet ediyorum.

  7- Eğer bir çocuk, hoşgörü ile yetiştirilmişse, sabırlı olmayı, desteklenip yüreklendirilmişse, kendine güven duymayı öğrenir.

  Şimdi Karaman İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencisi Alişan Çolak’ı “CANIM ANNEM” adlı şiirini okuması için buraya davet ediyorum.


  8- Eğer bir çocuk, övülmüş ve beğenilmişse, takdir etmeyi , hakkına saygı gösterilerek büyütülmüşse, adil olmayı öğrenir.

  Şimdi Karaman İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencilerini, öğretmenleri …………………………………….. yönetiminde hazırladıkları “PALYAÇOLAR” adlı gösteriyi sergilemek üzere sahneye davet ediyorum.

  9-Eğer bir çocuk, güven ortamı içinde yetiştirilmişse, inançlı olmayı, kabul ve onay görmüşse, kendini sevmeyi öğrenir.

  Şimdi Hisar Pirireis İlköğretim Okulu anasınıfı öğrencileri Ceyda Akgün, Arda Gülgeç ve Beyzanur İnce’yi “BEN ÇOCUĞUM” adlı şiiri okumaları için kürsüye davet ediyorum.

  10-Eğer bir çocuk, aile içinde dostluk ve arkadaşlık görmüşse, bu dünyada mutlu olmayı öğrenir

  Şimdi Kurucaşile İlköğretim Okulu 6 yaş gurubu öğrencilerini hazırladıkları dans gösterisini sergilemek üzere sahneye davet ediyorum.

  11-Ben bir çocuğum.. Beni şımartmayın.Her istediğimi elde edemeyeceğimi biliyorum. ancak; sizi deniyorum. Bana tatlı sert davranmaktan çekinmeyin. Bunu tercih ederim.Benim daha güvenli hissetmemi sağlar.

  Şimdi Sarıderesi İlköğretim Okulu öğrencilerinden Esma Alaca’yı “BEN BİR ÇOCUĞUM ADLI” şiirini okuması için buaraya davet ediyorum.

  12-Ben bir çocuğum.. Benim küçük hastalıklarımı büyütmeyin. Bunları yenecek güçteyim. Benim yanlışlarımı ,başkalarının önünde söylemeyin.Benimle yalnız konuşursanız söylediklerinizi daha iyi anlarım.

  Şimdi İlyasgeçidi İlköğretim okulu Anasınıfı öğrencilerini öğretmenleri ……………………………………….. yönetiminde hazırladıkları “YAYLALAR” adlı şarkı eşliğinde yapacakları gösteriyi sergilemeleri için buraya davet ediyorum.

  13-Hatalarimin sonucunu yaşama fırsatını bana verin; her defasinda beni siz kurtarmayın.Bazen acı veren yolla öğrenirim. Benden özür dilemeyecek kadar gururlu olmayın. Bazen içten bir özür, beni size yaklaştırabilir.

  Şimdi Kurucaşile İlköğretim Okulu anasınıfı 5 yaş grubu öğrencilerinden Belfü Acar ve Ekin Aktaş’ı parmak oyunlarını söylmeleri için kürsüye davet ediyorum.


  14-Ben bir çocuğum.. Düşüncesizce yapamayacağınız şeylerin sözünü vermeyin. Bu sözleri yerine getiremediğinizde çok kırıldığımı ve üzüldüğümü bilin. Benim kötü huylar edinmemi engelleyin. Bunların erkenden ortaya çıkmasında ve önlenmesinde size güveniyorum.

  Şimdi İlyasgeçidi ilköğretim okulu anasınıfı öğrencilerinden ……………..…………………………………… ……………………………………………………………………..yi “AÇLIK BAŞIMDA DUMAN” adlı şarkıyı söylemeleri için buraya davet ediyorum.

  15- Kendimi ara sıra iyi anlatamadığımı biliyorum. Bunun için zaman tanıyın.Dürüstlüğümü fazla zorlamayın. Kolayca korkup yalan söyleyebilirim. Tutarsız davranmayın, bu size olan güvenimi sarsar.

  Şimdi Kurucaşile İlköğretim Okulu Anasınıfı 6 yaş grubu öğrencilerinden Cemre Kelsoy’u “BAY MİKROP” adlı şarkıyı söylemesi için kürsüye davet ediyorum.

  16- Ben bir çocuğum
  Şefkatle öpülmek, sevilmek isterim.
  Ellerimden tutsun büyüklerim,

  Ben bir çocuğum
  Neşeyle dolup gülmek isterim.
  Bir sevgi denizinde,
  Açılmak sonsuza doğru.
  Ninnilerle, türkülerle büyümek,
  Bayramların bayram olduğunu bilmek isterim
  Şimdi Kurucaşile İlköğretim Okulu Anasınıfı 5 yaş grubu öğrencilerinden Kaan Kızılcık, Volkan Kıvrak, Mehmet Faruk Şahin, Hikmet Kağan Kocakaya ve Recep Köseyi “ELMA KURDU” şarkısını söylemeleri için buraya davet ediyorum.

  17- “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz.” Demiştir Mustafa Kemal Atatürk.

  Şimdi Karaman ilköğretim okulu Anasınıfı öğrencilerini “Mustafa Kemal” adlı müzikli oyunlarını sergilemeleri için sahneye davet ediyorum.

  18- Bizlere bu cennet vatanı canları ve kanları pahasına emanet eden atalarımızın emanetlerini daha iyi koruyarak, geliştirerek yarınlara taşıyabilmemiz onların yaptığı fedakarlığı anlayabilmemiz sayesinde olacaktır.

  Sayın Kaymakamım, protoklün değerli üyeleri ve sevgili veliler; programımız sergimizin gezilmesiyle sona erecektir. Arz ederim.
  Meltem YANIKOĞLU likes this.

 • #2
  KOMURUM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  16.Mayıs.2010
  Mesajlar
  6
  @KOMURUM  teşekkürlerr

 • YORUM BIRAKMAK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ !

  ÜYE OLMAK İÇİN TIKLA

  Benzer Konular

  1. Okul Öncesi şenlik programı örnek sunum metni
   Konu Sahibi BekirARSLAN Forum GÖSTERİLERİNİZ
   Cevap: 5
   Son Mesaj : 20.Mayıs.2015, 20:57
  2. şenlik konuşma metnii....acil....
   Konu Sahibi sevgi1529 Forum GÖSTERİLERİNİZ
   Cevap: 1
   Son Mesaj : 23.Haziran.2012, 09:35
  3. Okul Öncesi Toplantı Konuşma Metni
   Konu Sahibi akasya19 Forum ETKİNLİK İSTEKLERİNİZ
   Cevap: 7
   Son Mesaj : 17.Nisan.2012, 19:31
  4. konuşma metni
   Konu Sahibi hoşgörülü Forum FİKİRLERİNİZ VE İSTEKLERİNİZ
   Cevap: 0
   Son Mesaj : 08.Kasım.2010, 14:50
  5. konuşma metni
   Konu Sahibi hernerdesin Forum FİKİRLERİNİZ VE İSTEKLERİNİZ
   Cevap: 0
   Son Mesaj : 08.Nisan.2010, 10:59

  Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

  Giriş

  Facebook ile Baglan Giriş