Müzik Etkinlik Planları


             

Ä°letiÅŸim


 05xx xxx xx xx


vbnetron


[email protected]

×

Müzik Etkinlik Planları

Like Tree26Likes

Konu: Müzik Etkinlik Planları

  • #1
    Emel Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    05.Mart.2009
    Nereden
    Eskişehir
    Mesajlar
    13,302
    @Emel Hoca



    Müzik Etkinlik Planları





    4. Müzik Etkinlik Planları



    ETKİNLİK PLANLARI
    etkinlik planları
    plan örnekleri
    etkinlik havuzu
    müzik etkinlik havuzu
    öykü
    masal
    hikaye
    müzik
    sözsüz müzik
    sözlü müzik
    şarkı
    türkü
    müzikli drama
    müzikli oyun
    halk dansları müziği
    drama müzikleri



    Sevgili Öğretmen Arkadaşlarım;

    2012 Eğitim Programına uygun 'Müzik Etkinlik Planları' nı bu başlık altında topluyoruz.


    [SIZE="3"]
    Müzik Etkinlik planınızla birlikte ekleyeceğiniz fotoğraflarla ve plan yaparken kullandığınız kaynak kitabın adını da eklediğinizde inanılmaz güzel bir HAVUZ oluşturmuş olacağız.[/
    SIZE]



    Hepinize eğitim adına yapacağınız katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.

  • #2
    Emel Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    05.Mart.2009
    Nereden
    Eskişehir
    Mesajlar
    13,302
    @Emel Hoca







    PLANLARIMI, ÖĞRETMENLERE ÖRNEK OLMASI İÇİN HAZIRLANMAKTAYIM

    HER HAKKI SAKLIDIR. HİÇ BİR YAYINEVİ TARAFINDAN PLANLARIMDAN ALINTI VE İZNİM OLMADAN BASIMI YAPILAMAZ.


    Aşağıdaki kazanım ve göstergeler 2012 programına uygundur. Siz 2006 programına uygun biçimde değiştirebilirsiniz.



    ETKİNLİK ADI: SARI GİYSİLER GÜNÜ (SARI RENK VE TONLARI )


    ETKİNLİK TÜRÜ: MATEMATİK /MÜZİK (BİRLEŞTİRİLMİŞ BÜYÜK VE KÜÇÜK GRUP ETKİNLİĞİ)

    Yaş Grubu (Ay) : 48-66 (BÜYÜK VE KÜÇÜK GRUP ETKİNLİĞİ)



    KAZANIM VE GÖSTERGELERİ

    BA Kazanım 4: Nesneleri sayar.
    Göstergeleri:
    İleriye/geriye doğru birer birer ritmik sayar.
    Belirtilen sayı kadar nesneyi gösterir.
    Saydığı nesnelerin kaç tane olduğunu söyler.

    Kazanım 5: Nesne ya da varlıkları gözlemler.
    Göstergeleri:
    Nesne/varlığın rengini söyler.
    Nesne/varlığın dokusunu söyler.

    Kazanım 7: Nesne ya da varlıkları özelliklerine göre gruplar.
    Göstergeleri:
    Nesne/varlıkları rengine göre gruplar.



    MATERYALLER:yeşil, sarı ve kurumuş yapraklar


    SÖZCÜKLER VE KAVRAMLAR:
    Ritmik sayı sayması
    Yeşil renk, sarı rengin tonları.
    Genç-yaşlı
    Kurumuş-yaş



    ÖĞRENME SÜRECİ

    • Öğretmen sarı giysi giyerek okula gelir. Kendisi gibi sarı giysiler giymiş çocukları karşılar. Sınıfın bugün sapsarı göründüğünü söyler.
    —Çocuklar, bugün SARI GİYSİLER GÜNÜ. Bakalım sarı neler giydiniz? diye sorar.
    —Aynı renk tonuna sahip giysileri giyenler el ele tutuşsun, çember olsun. (Pantolonu, kazağı, çorabı şeklinde sıralama getirilebilir.)
    —Koyu sarıdan açık sarıya doğru yan yana dizilelim.
    —Sizce ben nerede durmalıyım?
    — Benim kazağım açık sarı mı?
    —Sarı rengi bu mevsimde en çok nerede görüyoruz? sorularının ardından, sonbaharda; otların, çiçeklerin, yaprakların özelliklerini hatırlayarak açıklarlar.

    Renkler rondu rol dağılımı ile oynanır.

    Hep yeşildir elbiselerim.
    Ben bu rengi pek çok severim.
    İlkbaharı cicim,
    Çok sevdiğim için,
    Hep yeşildir elbiselerim.

    Hep beyazdır elbiselerim.
    Ben bu rengi pek çok severim.
    Papatyayı cicim,
    Çok sevdiğim için,
    Hep beyazdır elbiselerim.

    Hep sarıdır elbiselerim.
    Ben bu rengi pek çok severim.
    Sonbaharı cicim,
    Çok sevdiğim için,
    Hep sarıdır elbiselerim.

    Hep mavidir elbiselerim.
    Ben bu rengi pek çok severim.
    Gökyüzünü cicim,
    Çok sevdiğim için,
    Hep mavidir elbiselerim.

    Hep kırmızı elbiselerim.
    Ben bu rengi pek çok severim.
    Bayrağımı cicim,
    Çok sevdiğim için,
    Hep kırmızı elbiselerim.

    • “Sonbahar Geldi”ve “Mevsimler” şarkıları, el yıkama sırasını bekleyen çocuklarla söylenebilir.

    • Çocuklar sandalyelere çember oluşturacak biçimde otururlar. Öğretmen masanın üzerine yeşil, sarı ve kurumuş yapraklar koyar.
    — Bugünün nöbetçi çocuğu say bakalım, sınıfımızda kaç tane yaprak var? (Ritmik sayı sayması gözlemlenir)
    — Bu yaprakları gençliklerinden yaşlılıklarına doğru sıralayalım. (Masanın üzerine yeşil, sarı ve kurumuş yapraklar konur.)
    — Aferin, doğru sıraladınız.
    — Neden yeşil olanı sola koydunuz? 2. sırada hangi yaprak var? En yaşlı yaprak nerede duruyor?


    ÖNERİLEN DEĞİŞİK ETKİNLİK:
    • Pastel boyalarla her çocuğun kendi ağacının resmini yapmaları istenir.

    DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR:1. Giysilerin tonlarına geçilmeden önce elişi kağıtları ile açıktan koyuya doğru tonlama yapmaları istenebilir.
    2. Giydikleri sarı elbiselerini sarı rengin tonlarına sıralama yaparlarken öncelikle benzer renkleri yan yana getirmeleri istenmelidir.

    Planlama: Emel ÖZDEMİR
    17.11.2012

  • #3
    htepeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    01.Aralık.2011
    Mesajlar
    10
    @htepeli







    ETKİNLİK PLANI 19/11/2012
    ETKİNLİK TÜRÜ: Müzik “Nasrettin Hoca”
    YAŞ GRUBU(AY):36-66 Ay

    KAZANIMLAR VE GÖSTERGELERİ
    Sosyal Duygusal
    Kazanım 13. Estetik değerleri korur. Göstergeleri: Estetik bedensel hareketlerle yürür/dans eder.
    Kazanım 9. Farklı kültürel özellikleri açıklar. Göstergeleri: Kendi ülkesinin kültürüne ait özellikleri söyler.
    Dil
    Kazanım 2. Sesini uygun kullanır. Göstergeleri: Konuşurken/şarkı söylerken nefesini doğru kullanır
    Kazanım 8. Dinlediklerini/izlediklerini çeşitli yollarla ifade eder. Göstergeleri:
    Dinlediklerini/izlediklerini resim, müzik, drama, şiir, öykü gibi çeşitli yollarla sergiler.

    ÖĞRENME SÜRECİ:

    Çocuklar sandalyelere otururlar. “Nasrettin Hoca” adlı şarkı birlikte söylenir. Sıra ile bir çocuk seçilip, Nasrettin hoca olup, hareketlerini yapar.
    NASRETTIN HOCA
    Kiremit aktarmak için
    Hoca çıkmış bir gün dama.
    Hoca kendini unutmuş,
    Hiç rahat yok mu insana.
    Yağmur yağar seller akar,
    Bu işler hep sana bakar,
    Kiremitler yosun tutmuş,
    Kızak gibi kayıyordu,
    Kızıyordu için için,
    Dertlerini sayıyordu
    1-2-3 Hoca yerde,
    Kalkamadı bak şu derde
    Neyse komşular yetişti
    Kaldırdılar Nasrettin’i
    Düşmeyene kolay gelir,
    Derdini de diyemedi
    Damdan düşen halden bilir
    Hocanın ayağı şişti,


    MATERYALLER:
    Nasrettin Hoca tekerlemesi

    SÖZCÜKLER VE KAVRAMLAR:
    Nasrettin Hoca, dam

    DEĞERLENDİRME:

    Nasrettin hoca kimdir? Nasrettin hoca niçin dama çıkmış? Nasrettin hoca nasıl aşağı düşmüş? Nasrettin hoca düşünce ne olmuş?
    DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

    Müzikli dramaya bütün öğrencilerin katılması sağlanır.

  • #4
    senem_44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    29.Mart.2011
    Mesajlar
    48
    @senem_44







    hocam emeğinize sağlık....
    Emel Hoca likes this.

  • #5
    htepeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    01.Aralık.2011
    Mesajlar
    10
    @htepeli







    ETKİNLİK PLANI 21/11/2012
    ETKİNLİK TÜRÜ: Müzik “Ellerim Tombik Tombik”
    YAŞ GRUBU(AY):36-66 Ay
    KAZANIMLAR VE GÖSTERGELERİ
    Motor
    Kazanım 1. Yer değiştirme hareketleri yapar. Göstergeleri: Yönergeler doğrultusunda koşar.
    Sosyal Duygusal
    Kazanım 16. Toplumsal yaşamda bireylerin farklı rol ve görevleri olduğunu açıklar. Göstergeleri: Toplumda farklı rol ve görevlere sahip kişiler olduğunu söyler. Aynı kişinin farklı rol ve görevleri olduğunu söyler.
    Dil
    Kazanım 1. Sesleri ayırt eder. Göstergeleri
    Verilen sese benzer sesler çıkarır
    Kazanım 2. Sesini uygun kullanır. Göstergeleri: Konuşurken/şarkı söylerken nefesini doğru kullanır. Konuşurken/şarkı söylerken sesinin tonunu, hızını ve şiddetini ayarlar. ÖĞRENME SÜRECİ:
    Çocuklar minderlere otururlar. Sabah yapmış oldukları drama hakkında konuşular. “Neden hasta oluruz? Hasta olmamak için neler yapmalıyız ve vücudumuza nasıl bakmalıyız? Aşı nedir? Ne işe yarar?” vb. sorular sorulur ve karşılıklı soru-cevap şeklinde sohbet edilir. Öğretmen çocukların büyüklerden habersiz ve tek başlarına ilaç kullanmamaları gerektiğini söyler. Ardından çocuklar sandalyelere otururlar. Hep birlikte “Ellerim Tombik Tombik” adlı şarkıyı söylerler.
    Ellerim tombik tombik
    Güzelliği görülmez.
    Kirli yüzler sevilmez
    Kirlenince ne komik,
    Saçlarımız bakım ister
    Kirlenmesin kulaklar
    Uzamasın tırnaklar
    Hele dişler, hele dişler
    Çok koşup da terleme
    Soğuk sulardan içme
    Gidip doktoru bulursun
    Yoksa hasta olursun,
    Doktor gelir odana,
    Gidip anneni çağırma
    Ayy, ayy diye bağırma
    İğne yapar bak sana,
    Daha sonra şarkının sözlerine uygun hareket edilip, eğlenilir.
    Çocuklara hasta olduklarında ne hissettikleri sorulur. Sağlıklı olduklarında ne hissettikleri anlattırılır.Sağlık kuruluşları ve görevleri ile toplumdaki iş bölümüne dikkat çekilir.

    SÖZCÜKLER VE KAVRAMLAR:
    Hasta, mikrop, şırınga

    DEĞERLENDİRME:
    Neden hasta oluruz? Hasta olmamak için neler yapmalıyız ve vücudumuza nasıl bakmalıyız? Aşı nedir? Ne işe yarar?
    DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

    Bazı öğrenciler şarkı söylemek istemeyebilir. Bütün öğrencilerin sürece katılımı sağlanır.

  • #6
    miya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    08.Mayıs.2009
    Mesajlar
    68
    @miya



    kardan adam





    Etkinlik Türü: Müzik Etkinliği
    https://www.onceokuloncesi.com/dosya...7888922552.doc

  • #7
    miya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    08.Mayıs.2009
    Mesajlar
    68
    @miya



    kardan adam yapalım





    Etkinlik Türü: Müzik Etkinliği

    https://www.onceokuloncesi.com/dosya...195234fb51.doc

  • #8
    sekuuf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    10.Kasım.2013
    Nereden
    antalya
    Mesajlar
    1
    @sekuuf







    bana yardım etme şansı olan biri var mı acaba

  • #9
    okul öncesi öğrencisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    07.Aralık.2013
    Mesajlar
    3
    @okul öncesi öğrencisi







    emel hanım oyuncak yapımında kullanılmaması gereken malzemler nelerdir acaba yardımcı olur musunuz?

  • #10
    kongier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    24.Mart.2015
    Mesajlar
    1
    @kongier







    Etkinlikler daha açıklayıcı olmalı .

  • YORUM BIRAKMAK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ !

    ÜYE OLMAK İÇİN TIKLA

    Benzer Konular

    1. Drama Etkinlik Planları
      Konu Sahibi Emel Hoca Forum ETKİNLİK HAVUZU ETKİNLİKLERİ
      Cevap: 28
      Son Mesaj : 12.Mart.2015, 00:23
    2. 1. Sanat Etkinlik Planları
      Konu Sahibi Emel Hoca Forum ETKİNLİK HAVUZU ETKİNLİKLERİ
      Cevap: 42
      Son Mesaj : 26.Ağustos.2013, 19:10
    3. Fen Etkinlik Planları
      Konu Sahibi Emel Hoca Forum ETKİNLİK HAVUZU ETKİNLİKLERİ
      Cevap: 18
      Son Mesaj : 09.Aralık.2012, 00:40
    4. Hareket Etkinlik Planları
      Konu Sahibi Emel Hoca Forum ETKİNLİK HAVUZU ETKİNLİKLERİ
      Cevap: 2
      Son Mesaj : 03.Aralık.2012, 18:28
    5. ÖZEL EĞİTİM Müzik Dersi Planları
      Konu Sahibi Meryem DURMUŞ (ermer) Forum MAKALE-ARAŞTIRMA ve BİLİMSEL YAZILAR
      Cevap: 0
      Son Mesaj : 19.Kasım.2009, 15:14

    Yetkileriniz

    • Konu Acma Yetkiniz Yok
    • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
    • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
    • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
    •  

    Giriş

    Facebook ile Baglan Giriş