E OKULDA YENİLİK: KATILIM BELGESİ BÖLÜMÜ AÇILMIŞTIR

   
  

İletişim


 05xx xxx xx xx


vbnetron


[email protected]

×

E OKULDA YENİLİK: KATILIM BELGESİ BÖLÜMÜ AÇILMIŞTIR

Sayfa 1/4 123 ... Son
Like Tree1Beğeni

Konu: E OKULDA YENİLİK: KATILIM BELGESİ BÖLÜMÜ AÇILMIŞTIR

 • #1
  Meltem YANIKOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01.Mart.2009
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  16,363
  @Meltem YANIKOĞLU


  E OKULDA YENİLİK: KATILIM BELGESİ BÖLÜMÜ AÇILMIŞTIR

  ARKADAŞLAR,
  E OKUL SİSTEMİNDE KATILIM BELGESİ BÖLÜMÜ AÇILMIŞTIR. BU KAFANIZI KARIŞTIRACAKTIR. BU KONUDA SORULAR ALMAYA BAŞLADIK BİLE. "E OKULDA KATILIM BELGESİ, YENİ İBARESİYLE AÇILMIŞ, YAZACAK MIYIZ?" DİYE SORUYOR MESLEKTAŞLARIMIZ. YÖNETMELİĞİMİZDE KATILIM BELGESİNİN 2. DÖNEM SONUNDA, OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİNİ TAMAMLAYAN ÖĞRENCİYE VERİLECEĞİ AÇIKTIR. BU ZAMANA KADAR DA YIL SONUNDA VERİLİR DİYE BİLİYORDUK. ÇÜNKÜ YÖNETMELİK BÖYLE SÖYLÜYOR. AŞAĞIYA MADDEYİ EKLİYORUM


  YÖNETMELİKTE İLGİLİ MADDE;

  Bu Yönetmeliğin 55 inci maddesindeki kazanım değerlendirme dosyası bilgileri doğrultusunda hazırlanan Gelişim Raporu (EK-10), her dönem sonunda e-okul sistemine işlenerek bir örneği veliye verilir.

  Okul öncesi eğitimini tamamlayan veya okul öncesi eğitim kurumlarına en az bir eğitim yılı devam eden çocuklara, e-okul sisteminde düzenlenen Katılım Belgesi (EK-11) verilir. Çocukları başarılı veya başarısız gösteren; karne, diploma ve benzeri adlar altında hiçbir belge verilemez.


  AMA BUNA RAĞMEN OKUL ÖNCESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ' NÜN SAYFASINDA ŞU İBARE YER ALMAKTADIR;


  Yönetmelik gereği dönem sonlarında Katılım Belgesi ile verilmesi gereken Gelişim Raporları, E-Okul Sisteminde tanımlanmıştır. Okullar, öğretmenleri sistem üzerinde yetkilendirerek girişlerin yapılmasını sağlayabilir. Ayrıca Katılım Belgesi de dönem sonunda çıktısı alınabilecek biçimde tasarlanmıştır.


  SEVGİLİ ARKADAŞLAR,

  BU NOKTADA GENEL MÜDÜRLÜK, KENDİ YÖNETMELİĞİ İLE ÇELİŞMEKTEDİR.
  BU DÖNEM KATILIM BELGESİ VERİLMESİ YÖNETMELİKLE TAMAMEN TERS DÜŞMEKTEDİR.

  KATILIM BELGESİNİ İNCELEYİNİZ. BELGEDE 2009/2010 eğitim yılında devam eden.... okul öncesi eğitimini başarı ile tamamlamıştır. tebrik eder, başarılarının devamını dileriz" İFADESİ YER ALMAKTADIR.
  2009/2010 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 22 OCAKTA TAMAMLANMAKTA MIDIR? 1. DÖNEMİ BİTİREN ÖĞRENCİ, OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİNİ TAMAMLAMIŞ MIDIR? YÖNETMELİKTEKİ "Okul öncesi eğitimini tamamlayan veya okul öncesi eğitim kurumlarına en az bir eğitim yılı devam eden çocuklara, e-okul sisteminde düzenlenen Katılım Belgesi (EK-11) verilir." İFADESİ İLE BU DURUM ÇELİŞMEKTE DEĞİL MİDİR?

  HER KOŞULDA ASIL OLAN YÖNETMELİKTİR, ANCAK OKUL ÖNCESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜN KENDİ SİTESİNDE, YÖNETMELİĞE TERS DÜŞECEK ŞEKİLDE, DÖNEM SONLARINDA KATILIM BELGESİ VERİLECEĞİNİ DUYURULUP, E OKUL SİSTEMİNDE BU BÖLÜM AÇILMIŞTIR.
  YÖNETMELİĞİN İLGİLİ MADDESİNDE DEĞİŞİKLİK YOKTUR. OLDU İSE ZATEN ÖNCE BİZLERE BİLDİRİLMESİ GEREKİRDİ.

  BİZ BU ÇELİŞKİNİN GİDERİLMESİ İÇİN OKUL ÖNCESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ' NE MAİL ATACAĞIZ. SİZLERİ DE BİLGİLENDİRMEK İSTEDİK. MUTLAKA KAFANIZ KARIŞACAKTIR.


  MAİL ATACAĞIMIZ ADRES;

  [email protected]

  BU BENİM GÖNDERDİĞİM MAİL ARKADAŞLAR. ÖRNEK OLMASI AÇISINDAN BURAYA EKLİYORUM. UFAK DÜZENLEMELER YAPIP SİZDE GÖNDEREBİLİRSİNİZ. NE KADAR ÇOK SESİMİZ ÇIKARSA, O KADAR HIZLI SONUÇ ALIRIZ;  Sayın Genel Müdürüm,

  Ben Okul Öncesi Öğretmeni ve aynı zamanda Okul Öncesi Eğitim alanında çalışmalar gerçekleştiren www.onceokuloncesi.com sitesinin kurucularındanım.
  Anaokulu katılım belgesi ile ilgili ortaya çıkmış olan bir sıkıntıdan dolayı, kendim ve birçok meslektaşım adına sizden bilgilendirme rica ediyorum. Yönetmeliğimizin ilgili maddesinde;
  "Okul öncesi eğitimini tamamlayan veya okul öncesi eğitim kurumlarına en az bir eğitim yılı devam eden çocuklara, e-okul sisteminde düzenlenen Katılım Belgesi (EK-11) verilir." denilmektedir.
  Ama buna rağmen, Okul Öncesi Genel Müdürlüğümüzün sayfasında şu ibare yer almaktadır;
  "Yönetmelik gereği dönem sonlarında Katılım Belgesi ile verilmesi gereken Gelişim Raporları, E-Okul Sisteminde tanımlanmıştır. Okullar, öğretmenleri sistem üzerinde yetkilendirerek girişlerin yapılmasını sağlayabilir. Ayrıca Katılım Belgesi de dönem sonunda çıktısı alınabilecek biçimde tasarlanmıştır."
  Bu ifade yönetmeliğimizle çelişmektedir. e okulda yayınlanan katılım belgesinde; "2009/2010 eğitim yılında devam eden.... okul öncesi eğitimini başarı ile tamamlamıştır. tebrik eder, başarılarının devamını dileriz" ifadesi yer almaktadır.
  2009/2010 Eğitim öğretim yılı 22 Ocak’ ta tamamlanmakta olmayıp, 1. Dönemi bitiren öğrenci okul öncesi eğitimini tamamlamış olmamaktadır. Yönetmelikteki "Okul öncesi eğitimini tamamlayan veya okul öncesi eğitim kurumlarına en az bir eğitim yılı devam eden çocuklara, e-okul sisteminde düzenlenen Katılım Belgesi (EK-11) verilir." İfadesi ile bu durum çelişmekte değil midir? Esas olan yönetmeliğimizin ilgili maddesinde belirtildiği üzere katılım belgesini 2. Dönem sonunda, okul öncesi eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencilerimize mi, vereceğiz, yoksa 1. Dönem sonunda da bu belgeyi vermemizi gerektiren bir değişiklik mi yapılmıştır? 1. Dönemim bitmesine çok az zaman kala bu konudaki belirsizlik bizlerin ve binlerce meslektaşımızın kafasını karıştırmıştır. Bu konuda en kısa sürede aydınlatılmamızı rica ederim.
  10.01.2010

  www.onceokuloncesi.com Okul Öncesi Eğitim Sitesi Yönetimi ve Üyeleri Adına,
  Meltem YANIKOĞLU
  Okul Öncesi Öğretmeni
  KATILIM BELGESİNİ NASIL GÖREBİLİRSİNİZ?


  GELİŞİM RAPORUNUZU YAZDIR DEDİĞİNİZDE KARŞINIZA AŞAĞIDAKİ SAYFA ÇIKACAK;  İŞTE KATILIM BELGESİ;


  Konu Emel Hoca tarafından (10.Ocak.2010 Saat 03:03 ) değiştirilmiştir.

 • #2
  Meryem DURMUŞ (ermer) - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  16.Mart.2009
  Yer
  BOLU-SAMSUN-ELAZIĞ ŞİMDİ DE ÜNYE :)))
  Mesajlar
  9,925
  @Meryem DURMUŞ (ermer)


  Hep bir çelişki içindeler.Bakalım verdikleri cevap ne olucak.

  Arkadaşlar hepimiz mail yollayalım en kısa sürede cevap alalım.
  <CENTER>
  </CENTER>

 • #3
  HALE GAMZE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08.Mart.2009
  Yer
  İzmir-İstanbul-İspanya-İtalya ( i lerden gidiyorum,hayırdır... :)
  Mesajlar
  31,583
  @HALE GAMZE


  sağolsunlar her ay yeni yönetmelik çıkardıkları için yazdıklarını unutmuş olacakalar ki,duyuruda bunu gözardı etmişler.

  son dakika kimsenin kafasını karıştırmaya hiçbir hakları yok.
  bu konuda sessiz kalmayıp bu konudaki rahatsızlığımı e-posta yolu,telefon ile yada fax ile dile getireceğim.

  bilgilendirmen içinde ayrıca teşekkür ederim canım benim.
  umut dalları Bunu Beğendi!
  81gamze81  Önce Okul Öncesi Ekibi sizlerin de desteğiyle 10 yıldır okul öncesi eğitime destek vermektedir.
  10. yaşımız kutlu olsun!!!


 • #4
  Selma Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  15.Mart.2009
  Yer
  çorum
  Mesajlar
  22,934
  @Selma Hoca


  dönem sonuna çok az kaldı umarım bir an önce neticelenir bu çelişkili durum..

 • #5
  Emel Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  05.Mart.2009
  Yer
  Eskişehir
  Mesajlar
  13,302
  @Emel Hoca


  LÜTFEN MEKTUBU OKUYUNUZ VEE

  EKLEMEMİ İSTEDİĞİNİZ VARSA BELİRTİNİZ

  SİZ DE AD BÖLÜMÜNÜ DEĞİŞTİREREK E-MAİL GÖNDERİNİZ. YA DA TELEFON EDİNİZ Kİ SORUNUMUZ BİR AN ÖNCE ÇÖZÜLEBİLSİN.

  Tuncay MORKOÇ Şube Müdürü 0312 4131329 [email protected]

  Nahide YILMAZ Daire Başkanı 0312 4131323  Sayın Genel Müdürüm,

  Bizler Okul Öncesi Öğretmenleriyiz. Aynı zamanda da www.önceokulöncesi.com internet sitesinde yöneticilik yapmaktayız.
  E-okula girişte yaşadığımız sorunlar ve sitemize gelen bitmek bilmeyen sorularla boğuşurken E-okul sisteminde “Katılım Belgesi” bölümü açılmıştır. Tasarımı çok beğendik. Tasarlayanın emeğine sağlık diyoruz; ancak şu an tek yüzlü görünüyor. Naçizane fikrimiz; çift taraflı tasarlanmasından yanadır. Çift taraflı tasarlandığında daha mükemmel görüneceğinden eminiz.
  Katılım Belgesinin 1. dönem sonunda verilip verilmeyeceği konusunda meslektaşlarımızdan sorular almaya başladık. "E- Okulda katılım belgesi, ‘yeni’ ibaresiyle açılmış, yazacak mıyız?" diye soruyorlar. Bu sorulara istinaden, yönetmelikte belirtilen ifadelerin, mümkünse, daha anlaşılır olmasını rica ediyoruz. Bu durumda yanlış anlamalar da ortadan kalkacaktır.

  Aşağıya maddeyi ekliyorum.

  YÖNETMELİKTE İLGİLİ MADDE;

  Bu Yönetmeliğin 55. maddesindeki kazanım değerlendirme dosyası bilgileri doğrultusunda hazırlanan Gelişim Raporu (EK-10), her dönem sonunda e-okul sistemine işlenerek bir örneği veliye verilir.

  Okul öncesi eğitimini tamamlayan veya okul öncesi eğitim kurumlarına en az bir eğitim yılı devam eden çocuklara, e-okul sisteminde düzenlenen Katılım Belgesi (EK-11) verilir.’’ denmektedir.

  Dün, Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü WEB sitemizde ŞU İBARE dikkatimizi çekmiştir.

  Yönetmelik gereği dönem sonlarında Katılım Belgesi ile verilmesi gereken Gelişim Raporları, E-Okul Sisteminde tanımlanmıştır. Okullar, öğretmenleri sistem üzerinde yetkilendirerek girişlerin yapılmasını sağlayabilir. Ayrıca Katılım Belgesi de dönem sonunda çıktısı alınabilecek biçimde tasarlanmıştır.


  1. Dönem katılım belgesi verilmesi, yönetmeliğimizle tamamen ters düşmektedir.

  BELGEDE 2009/2010 eğitim yılında devam eden.... okul öncesi eğitimini başarı ile tamamlamıştır. tebrik eder, başarılarının devamını dileriz" İFADESİ YER ALMAKTA ve 22 OCAK tarihi bulunmaktadır.

  Biz mi yanlış yorumluyoruz? diye toplantı yaptık. Ortak kararımız çelişkili bir ifadenin yer aldığı şeklinde olmuştur.

  Sorunu çözeceğinizi inanıyor, saygılar sunuyoruz.  Önceokulöncesi sitesinin yöneticileri ve üyeleri adına

  Emel ÖZDEMİR
  Okul Öncesi Öğretmeni
  Konu Emel Hoca tarafından (10.Ocak.2010 Saat 13:34 ) değiştirilmiştir.

 • #6
  ayderçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  06.Ocak.2010
  Mesajlar
  39
  @ayderçi


  bu mailin sonucunu merak ediyorum.Bu siteye bayıldım sahiden çok erken başlamışım öğretmenliğe.Yıllar öncesinden böyle bir paylaşım olabilseydi çok daha başarılı öğretmenler olabilirdi,teşekkürler herşey için.......

 • #7
  eLit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  30.Nisan.2009
  Yer
  Mersin
  Mesajlar
  601
  @eLit


  uMarım bir an önce cevap aLırız maiLLerimize.1.dönem sonunda eğitimini başarıyLa tamamLamıştır diye katıLım beLgesi vermek fikri çok iLginç..DipLoma niteLiği taşıyor bence bu beLge.düşünüyorLar taşınıyorLar iLLa kafamızı karıştırmak için birşey buLuyorLar saoLsunLar.

 • #8
  Meltem YANIKOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01.Mart.2009
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  16,363
  @Meltem YANIKOĞLU


  Alıntı emel67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  LÜTFEN MEKTUBU OKUYUNUZ VEE

  EKLEMEMİ İSTEDİĞİNİZ VARSA BELİRTİNİZ

  SİZ DE AD BÖLÜMÜNÜ DEĞİŞTİREREK E-MAİL GÖNDERİNİZ. YA DA TELEFON EDİNİZ Kİ SORUNUMUZ BİR AN ÖNCE ÇÖZÜLEBİLSİN.

  Tuncay MORKOÇ Şube Müdürü 0312 4131329 [email protected]

  Nahide YILMAZ Daire Başkanı 0312 4131323  Sayın Genel Müdürüm,

  Bizler Okul Öncesi Öğretmenleriyiz. Aynı zamanda da www.önceokulöncesi.com internet sitesinde yöneticilik yapmaktayız.
  E-okula girişte yaşadığımız sorunlar ve sitemize gelen bitmek bilmeyen sorularla boğuşurken E-okul sisteminde “Katılım Belgesi” bölümü açılmıştır. Tasarımı çok beğendik. Tasarlayanın emeğine sağlık diyoruz; ancak şu an tek yüzlü görünüyor. Naçizane fikrimiz; çift taraflı tasarlanmasından yanadır. Çift taraflı tasarlandığında daha mükemmel görüneceğinden eminiz.
  Katılım Belgesinin 1. dönem sonunda verilip verilmeyeceği konusunda meslektaşlarımızdan sorular almaya başladık. "E- Okulda katılım belgesi, ‘yeni’ ibaresiyle açılmış, yazacak mıyız?" diye soruyorlar. Bu sorulara istinaden, yönetmelikte belirtilen ifadelerin, mümkünse, daha anlaşılır olmasını rica ediyoruz. Bu durumda yanlış anlamalar da ortadan kalkacaktır.

  Aşağıya maddeyi ekliyorum.

  YÖNETMELİKTE İLGİLİ MADDE;

  Bu Yönetmeliğin 55. maddesindeki kazanım değerlendirme dosyası bilgileri doğrultusunda hazırlanan Gelişim Raporu (EK-10), her dönem sonunda e-okul sistemine işlenerek bir örneği veliye verilir.

  Okul öncesi eğitimini tamamlayan veya okul öncesi eğitim kurumlarına en az bir eğitim yılı devam eden çocuklara, e-okul sisteminde düzenlenen Katılım Belgesi (EK-11) verilir.’’ denmektedir.

  Dün, Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü WEB sitemizde ŞU İBARE dikkatimizi çekmiştir.

  Yönetmelik gereği dönem sonlarında Katılım Belgesi ile verilmesi gereken Gelişim Raporları, E-Okul Sisteminde tanımlanmıştır. Okullar, öğretmenleri sistem üzerinde yetkilendirerek girişlerin yapılmasını sağlayabilir. Ayrıca Katılım Belgesi de dönem sonunda çıktısı alınabilecek biçimde tasarlanmıştır.


  1. Dönem katılım belgesi verilmesi, yönetmeliğimizle tamamen ters düşmektedir.

  BELGEDE 2009/2010 eğitim yılında devam eden.... okul öncesi eğitimini başarı ile tamamlamıştır. tebrik eder, başarılarının devamını dileriz" İFADESİ YER ALMAKTA ve 22 OCAK tarihi bulunmaktadır.

  Biz mi yanlış yorumluyoruz? diye toplantı yaptık. Ortak kararımız çelişkili bir ifadenin yer aldığı şeklinde olmuştur.

  Sorunu çözeceğinizi inanıyor, saygılar sunuyoruz.  Önceokulöncesi sitesinin yöneticileri ve üyeleri adına

  Emel ÖZDEMİR
  Okul Öncesi Öğretmeni
  EMEĞİNİZE SAĞLIK EMEL ÖĞRETMENİM.

 • #9
  Emel Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  05.Mart.2009
  Yer
  Eskişehir
  Mesajlar
  13,302
  @Emel Hoca


  RİCA EDERİM, MELTEM ÖĞRETMENİM.

  ÜLKÜ ÖĞRETMENİM DENETİMDEN GEÇİRMİŞ, ONAYI ALINMIŞTIR.

 • #10
  Meltem YANIKOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  01.Mart.2009
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  16,363
  @Meltem YANIKOĞLU


  Alıntı emel67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  RİCA EDERİM, MELTEM ÖĞRETMENİM.

  ÜLKÜ ÖĞRETMENİM DENETİMDEN GEÇİRMİŞ, ONAYI ALINMIŞTIR.
  o zaman tamamdır bende kendi mailimi gönderdim. ilk mesaja da ekledim. umarım herkes gönderir.

 • YORUM BIRAKMAK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ !

  ÜYE OLMAK İÇİN TIKLA

  Benzer Konular

  1. E-OKUL SİSTEMİNDE GELİŞİM RAPORLARI BÖLÜMÜ AÇILMIŞTIR
   By Meltem YANIKOĞLU in forum E-OKUL YARDIM VE DESTEK BÖLÜMÜ
   Cevaplar: 169
   Son Mesaj: 28.Aralık.2014, 21:44
  2. KATILIM BELGESİ ?
   By qzde4 in forum KONGRE,SEMİNER ETKİNLİK DUYURULARI
   Cevaplar: 3
   Son Mesaj: 17.Eylül.2012, 14:24
  3. KATILIM BELGESİ
   By HALE GAMZE in forum DİĞER DOSYALAR
   Cevaplar: 0
   Son Mesaj: 14.Eylül.2010, 04:00
  4. KATILIM BELGESİ
   By nurdan55 in forum E-OKUL YARDIM VE DESTEK BÖLÜMÜ
   Cevaplar: 16
   Son Mesaj: 10.Haziran.2010, 21:50
  5. KATILIM BELGESİ DENEMELERİM
   By nunu in forum DİĞER DOSYALAR
   Cevaplar: 9
   Son Mesaj: 21.Ocak.2010, 09:21

  Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

  Giriş

  Facebook platformu Giriş