Hangi Saç Rengi Size Daha Çok Yakışır


             

İletişim


 05xx xxx xx xx


vbnetron


[email protected]

×

Hangi Saç Rengi Size Daha Çok Yakışır

 • #1
  Arz
  Arz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  13.Mart.2009
  Yer
  harikalar diyarı...
  Mesajlar
  7,853
  @Arz


  Hangi Saç Rengi Size Daha Çok Yakışır

  Hangi Saç Rengi Size Daha Çok Yakışır

  Annelerimiz zamanında saçlar sarıya boyanır ya da meç yapılırdı. Şimdi öyle mi ya? Renklerden renk beğen. Peki ama onca renk tonundan hangisi size en çok yakışır? O renge uygun makyaj nasıldır?

  Ateş kızılı veya, altın sarısı yada klasik koyu renk saç renginden hangisi size en çok yakışır? Eğer saçlarınızda farklı renkleri denemeyi seviyor ama bir yandan da görünümünüzü riske atmak istemiyorsanız, bu önerilere kulak verin.

  Kızıl / kırmızı sizin için doğru renk mi?

  Aşağıdakilerden en az ikisi size uyuyorsa, saçlarınızı kızıl renge boyatmak iyi bir fikir olabilir.
  Cilt renginiz pembe tonlarını barındırıyorsa...
  Saçlarını kırmızı yapmak isteyen pek çok kadın için kırmızının doğru tonunu bulmak mümkün, ama cilt rengi açık veya pembeye dönük olanlar kırmızı en iyi taşıyanlar. Eğer cildiniz buğday ya da esmer tonlardaysa, o zaman size uygun kırmızı tonunu bulmakta zorlanmanız çok mümkün.

  Dikkat çekmekten hoşlanıyorsanız...
  Kırmızı/kızıl, insanların dönüp size bakmalarına neden olabilecek bir renktir. Rengi taşımak ve bakışlardan rahatsız olmamak için kendinden emin bir tip olmalısınız.

  Saçlarınız bakımsız değilse...
  Eğer saçlarınız çok kuru veya yıpranmışsa, sağlıklı saçlarda bile çok çabuk akan kızıl boyanın kalıcılığı, sizin saçlarınızda daha bile az olacaktır. Saçlarınıza iyi bakarsanız; yani haftada bir bakım yapar, düzenli olarak uçlarından kestirir ve şekillendirirken fön, maşa gibi şekillendiricileri her gün kullanmazsanız, boyanın canlı olması olasılığını arttırmış olursunuz.

  Kırmızı rengi muhafaza etmenin yolları:

  Saçlarınızı olabildiğince az yıkayın. Bunun anlamı, ideal olarak haftada ikidir. Ancak saçlarınız yağlı ya da çok inceyse gün aşırı yıkamak da uygundur. Yıkarken asla s.cak suyla yıkamayın, ılık suyu tercih edin.

  Sert şampuanlardan kaçının. Çoğu kepek şampuanı boyalı saçlarda daha da sert bir etki yapar ama kızıl saçlar için ölüm gibidir, saçın rengini atması çok daha hızlı olur.

  Kuaförünüzden boyanın kalıcılığını artıran bakımlardan uygulamasını isteyebilirsiniz.

  Kızıl/kırmızı saç boyası diğer boyalara göre daha çabuk okside olur. Bu nedenle açık havada uzun süre kalacaksanız, UV filtresi içeren bir şekillendirici kullanın, ya da bir şapka ya da eşarp takın.

  Patlıcan moru tonlarının sizi baştan çıkarmasına izin vermeyin. Mora dönük kızıllar doğal görünmez ve çoğu zaman da kişiye yakışmaz. Kırmızı tonunu seçerken, bakır, kahverengiye dönük kızıl vs gibi tonları tercih edin.

  Kızıl saçlılar için makyaj önerileri:

  * Koyu renk, dumanlı göz makyajından kaçının.
  * Pembe dudak boyası ve allık, kızıl saçlılara çok yakışır.
  * Kaşlarınızı saç renginize boyatmayın; çünkü tuhaf görünür.


  Sarı sizin için doğru renk mi?
  Aşağıdakilerden en az ikisi size uyuyorsa, saçlarınızı kızıl renge boyatmak iyi bir fikir olabilir.

  Çocukken sarışındıysanız...
  Çocukken saçlarınız açık renk idiyse, özellikle de yazları açılıyorduysa, muhtemelen yetişkenken de sarışınlık size yakışacaktır.

  Düzenli bakımın ücretini karşılayabilecekseniz...
  Sarışın olmak hiç de ucuz bir işlem sayılmaz. Sarışınlığı üzerinizden hiç çıkartmadığınız bir aksesuar olarak düşünün. Bu nedenle uygun ürünler ve gerektiğinde rötuşlarla onu en iyi şekilde muhafaza etmeniz gerek. Bu da mali açıdan sizi sarsabilir.

  Erkeklerin ilgi odağı olmak sizi rahatsız etmeyecekse...
  Sarışınlığın bu kadar popüler olmasının en büyük nedeni fark edilir bir renk olması ve çoğu erkeğin kadında sarışınlıktan hoşlanması.

  Sarı rengi muhafaza etmenin yolları:

  Boyayı evde kendiniz yapacaksanız, s.cak tonlardan (altın ya da bal rengi gibi isimleri olabilir) ziyade, soğuk, nötr tonları tercih edin. s.cak tonlarda bir boya saçların turuncuya
  dönük bir sarıya dönüşmesine sebep olabilir.

  Alkolden kaçının. Sarışınların çoğu kuru, mat saçlardan şikayet eder. Yüksek oranda alkol içeren ürünler kullanmak bu durumu daha da ciddi bir problem haline getirebilir. Peki alkol
  hangi ürünlerde mevcuttur? Saç spreyi, saç jeli ve köpüğü. Bu nedenle saç ürünleri satın alırken ambalajı mutlaka okuyun.

  Beyazlaştırma işini dişlerinize saklayın, saçlarınızı o kadar açık renk tonlara boyatmayın. Platin tonları hoşunuza gidiyor olabilir ama bu sizi yorgun gösterir. Ama altın rengi zemin olarak kullanıp üzerine çok açık tonlarda sarı attırabilirsiniz.

  Eğer saçlarınızı, kendi doğal renginin iki ton açığına boyatacaksanız, evde boyamayın, mutlaka bir salona gidin. Ne de olsa yürüyen bir muza dönüşme riskini almak istemezsiniz.

  Eğer boya zamanınız geldiyse ama o an vaktiniz ya da paranız yoksa, dipten çıkan koyu renge bakıp kendinizden nefret etmektense, koyu, küllü sarı tonlarında bir boya alıp, bir diş fırçasıyla sadece diplere uygulayın ve bu boyayı saçınızda 3 dakikadan fazla tutmayın. Bu, saç diplerinin koyu renginden kurtulmanızı sağlar ve size birkaç haftalık zaman kazandırır.

  Sarı saçlılar için makyaj önerileri:

  Şeftali tonları sarışınlara çok yakışır.
  Kırmızı dudak boyası kullanacaksanız, parıltılı bir kırmızı ruju daha ziyade geceleri kullanmayı tercih edin.
  Siyahtan ziyade kahverengi rimel kullanın. Bu, saç renginizle daha az kontrast oluşturur.


  Kahverengi sizin için doğru renk mi?
  Aşağıdakilerden en az ikisi size uyuyorsa, saçlarınızı kızıl renge boyatmak iyi bir fikir olabilir.

  Saçlarınız mat bir kahverengi ise...
  Doğal saç renginiz, zengin kahve tonlarından uzak, donuk bir tondaysa, ışıltılı, koyu bir kahve size yakışacaktır.

  Fazla uğraştırmayacak bir renk arıyorsanız...
  Eğer doğal saç renginiz çok açık sarı değilse, kahverengi saçların bakımı çok kolaydır. Hatta evde kendiniz bile yapabilirsiniz, hata payı çok düşüktür.

  Saçlarınız yıpranmış ve matsa...
  Koyu renk boyalar ışığı en iyi şekilde yansıtır, saç kırılmalarını saklar ve saçlardaki yıpranmışlık görüntüsünü en aza indirger.

  Kahverengi muhafaza etmenin yolları:

  Seçtiğiniz kahve tonunu saç kesiminize uydurun. Saçlarınız bir boydaysa, daha koyu bir kahve kullanın ki, rengin etkisi artsın. Eğer saçlarınız kısa ya da çok katlıysa, o zaman uçları biraz daha açık boyayın. Böylece boyadaki dalgalanma, saç kesiminizi de belirginleştirir.

  Uçlarda gezinin. En çok dikkat çeken esmer saçlılar, ya çok koyu, ya da çok olanlardır. Eğer saç renginizin tonu ortalarda geziniyorsa, o zaman boya çok da başarılı sayılmaz.

  Saçlarını evde boyayanların en sık yaptığı hata, çok s.cak tonda bir kahverengi uygulamaktan kaynaklanan turuncumsu renk. Eğer altın-kahve tonlarının peşindeyseniz, bir kutu altın kahve, bir kutu da nötr kahverengi boya alıp bu ikisini birbirine karıştırın ve karışımı saçlarınızda kullanın.

  Mümkünse saç spreyinden uzak durun. Hiçbir şey, pırıl pırıl parlayan kahverengi saçların parlaklığını saç spreyi kadar çabuk yokedemez. Eğer illa böyle bir şekillendirici kullancaksanız, o zaman mutlaka parlaklık veren bir serum da kullanın.

  Siyahtan uzak durun. Eğer saçlarınızın kahverengini , koyu kahvenin de ötesinde koyu bir renge boyamak istiyorsanız, mutlaka bir kuaför salonuna gidin. Saçınızı bir kere mavi-siyaha boyadınız mı, geri dönüş yoktur. Bundan sonra rengi açmanın tek yolu, hem cebinizi, hem de saçlarınızı yıpratacak okkalı bir kuaför işlemidir.

  Kahverengi saçlılar için makyaj önerileri:

  Bol bol siyah renk rimel kullanın. Koyu renkteki saçlarınızı dengelemek için koyu renk kirpiklere ihtiyaç duyacaksınız.

  Göz makyajınızda renklerle istediğiniz gibi oynayın. Saç renginiz dramatik bir makyajla iyi görünür.

  Koyu renkteki saçlarınız, cildinizi solgun gösteriyorsa, ihtiyacınız olan şey ışıltılı bir bronzlaştırıcıdır. Guerlain''in Terracotta''sı tarzı bir şeyler deneyebilirsiniz.  kaynak:sacbakımları.com


  Kendime uygun saç rengini buldum ben ;Yeşil
  En güzel şeylerden biri unutmak . Unuttum gitti lafı vardır. Unutulan şey gider hakikaten. Solar, üzerine su serpilmemiş sebzeler gibi porsur. Çocuk gibi kalırsın. Bugünü bilirsin. Bazı şeyleri hatırlayamıyorum, en azından duygusunu. Temize çekmişim defterleri. Temizim. Herkes unutsa, hep yeniden başlansa. Çünkü her şey değişiyor zaten. Unutmamak demode oluyor bir şekilde . . .

 • #2
  Tuba ÖZDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  13.Mart.2009
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  3,372
  @Tuba ÖZDEMİR


  bilgilendirme için sağol canım..
  ben de saçımı kızıla boyamayı düşünüyordum.ama saçımda egzama olduğu için vazgeçtim.
  geçen sene saçlarımın uç kısımlarını kızıl boyamıştım.yakışmıştı..ama boyayamıyorum maalesef.egzamanın daha fazla yayılmasından korkuyorum..

 • #3
  Handan Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  15.Mart.2009
  Yer
  Kayseri
  Mesajlar
  19,323
  @Handan Hoca


  Saçımın tamamını hiç boyatmadım. Aralara ve uçlara kızıl denedim birkaç kez ve çok yakıştı bana Ama saçlarım ince telli olduğu için boya saçımı yıprattı. Saçlarım siyahtı, şimdi biraz açıldı rengi. Kimse saçımın tamamını boyatmadığıma inanmıyor

 • #4
  Burcu Yeşilyayla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  12.Mart.2009
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  1,066
  @Burcu Yeşilyayla


  Sarı dışında her rengi kullandım sanırım. Şimdi bir süredir siyah ve yine uzunca bir süre siyah kalacak gibi gözüküyor

 • #5
  Arz
  Arz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  13.Mart.2009
  Yer
  harikalar diyarı...
  Mesajlar
  7,853
  @Arz


  Geçmiş olsun tubacım
  hayrola arkadaşlar bi kızıl merakı kendimi kızıl düşünemiyorum
  candan erçetin e çok yakıştırıyorum ben
  handan ablacım benimde ince telli çok çektiriyor bana
  burcu sarıyı niye denemedin.beğenmediğin için mi
  En güzel şeylerden biri unutmak . Unuttum gitti lafı vardır. Unutulan şey gider hakikaten. Solar, üzerine su serpilmemiş sebzeler gibi porsur. Çocuk gibi kalırsın. Bugünü bilirsin. Bazı şeyleri hatırlayamıyorum, en azından duygusunu. Temize çekmişim defterleri. Temizim. Herkes unutsa, hep yeniden başlansa. Çünkü her şey değişiyor zaten. Unutmamak demode oluyor bir şekilde . . .

 • #6
  Gülşah MUTLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  15.Mart.2009
  Yer
  Tekirdağ ve İstanbul=)
  Mesajlar
  32,039
  @Gülşah MUTLU


  ne güzel bir araştırma..
  bende kendi saçımın arasına sadece balyaj attırıyorum,röfle gibi oluyor.Onun dışında başka renk hiç denemedim.karamel rengi istiyorum ama boyattırmaya cesaret edemiyorum
  teşekkürler arzucum..
  Konu Gülşah MUTLU tarafından (26.Kasım.2009 Saat 13:02 ) değiştirilmiştir.
  6. yaşımız kutlu olsun!!!
  Ögretmen, insan davranislarini ve yeteneklerini gelistiren bir davranis mühendisidir.


  10.Yıl
  Önce Okul Öncesi

  #DİRENKPSS2015

 • #7
  Burcu Yeşilyayla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  12.Mart.2009
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  1,066
  @Burcu Yeşilyayla


  Alıntı Arz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Geçmiş olsun tubacım
  hayrola arkadaşlar bi kızıl merakı kendimi kızıl düşünemiyorum
  candan erçetin e çok yakıştırıyorum ben
  handan ablacım benimde ince telli çok çektiriyor bana
  burcu sarıyı niye denemedin.beğenmediğin için mi
  Ten rengim beyaz olsada saçlarım tam kömür siyahı Arzu. Böyle olunca da bakırlık kalıyor saçta, bembeyaz bir platin olmadıktan sonra birde göz rengi kahve olunca pek bir çakma duruyor

 • #8
  Kübra AKÇİMEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  16.Haziran.2009
  Yer
  umut şehrii
  Mesajlar
  16,879
  @Kübra AKÇİMEN


  Alıntı Derinmavi=) Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  ne güzel bir araştırma..
  bende kendi saçımın arasına sadece balyaj attırıyorum,röfle gibi oluyor.Onun dışında başka renk hiç denemedim.karamel rengi istiyorum ama boyattırmaya cesaret edemiyorum
  teşekkürler arzucum..
  bende nedense balyaj da kararsız kalıyorum cesaret edmiyorum bu ilk boyama tecrübesi olacak ama

 • #9
  özlem00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08.Nisan.2009
  Yer
  Akşehir
  Mesajlar
  52
  @özlem00


  tşk araştırma için bende bugün kızıl yaptım:P

 • #10
  Arz
  Arz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  13.Mart.2009
  Yer
  harikalar diyarı...
  Mesajlar
  7,853
  @Arz


  Alıntı Gülşah ALTAY (Derinmavi) Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  ne güzel bir araştırma..
  bende kendi saçımın arasına sadece balyaj attırıyorum,röfle gibi oluyor.Onun dışında başka renk hiç denemedim.karamel rengi istiyorum ama boyattırmaya cesaret edemiyorum
  teşekkürler arzucum..
  ee araştıran kim
  birde o rengi dene canım ne olacak
  rica ederim canımcım..


  Alıntı Goddess Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ten rengim beyaz olsada saçlarım tam kömür siyahı Arzu. Böyle olunca da bakırlık kalıyor saçta, bembeyaz bir platin olmadıktan sonra birde göz rengi kahve olunca pek bir çakma duruyor

  anladım canım.saç rengin çok hoş duruyor..


  Alıntı özlem00 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  tşk araştırma için bende bugün kızıl yaptım:P
  rica ederim..
  En güzel şeylerden biri unutmak . Unuttum gitti lafı vardır. Unutulan şey gider hakikaten. Solar, üzerine su serpilmemiş sebzeler gibi porsur. Çocuk gibi kalırsın. Bugünü bilirsin. Bazı şeyleri hatırlayamıyorum, en azından duygusunu. Temize çekmişim defterleri. Temizim. Herkes unutsa, hep yeniden başlansa. Çünkü her şey değişiyor zaten. Unutmamak demode oluyor bir şekilde . . .

 • YORUM BIRAKMAK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ !

  ÜYE OLMAK İÇİN TIKLA

  Benzer Konular

  1. Sizce hangi saç rengi??
   By Gülşah MUTLU in forum CİLT BAKIM-MAKYAJ
   Cevaplar: 18
   Son Mesaj: 08.Mart.2014, 08:10
  2. Hangi Saç Rengi Size Yakışır???
   By Kübra AKÇİMEN in forum CİLT BAKIM-MAKYAJ
   Cevaplar: 5
   Son Mesaj: 30.Kasım.2013, 23:47
  3. sayıları bulalım hangi rengi söylüyorsa boyayalım:))
   By mavibulut in forum DİĞER ÇALIŞMALAR
   Cevaplar: 9
   Son Mesaj: 11.Ağustos.2010, 19:09
  4. Hangi İçecekler Daha Yararlı?
   By Meryem DURMUŞ (ermer) in forum SAĞLIK
   Cevaplar: 3
   Son Mesaj: 20.Haziran.2010, 15:23
  5. Hangi Dijital Fotoğraf Makinesi Daha İyi?
   By HALE GAMZE in forum BİLİM VE TEKNOLOJİ
   Cevaplar: 13
   Son Mesaj: 23.Kasım.2009, 23:35

  Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

  Giriş

  Facebook platformu Giriş