Cildinize Doğal Bakım!

Ciltler kendi içinde benzerlik gösterseler de, her cildin ihtiyacı farklıdır. Doğru bakımı uygulayarak, cildinizde bahar tazeliği estirebilirsiniz.


Ciltler kendi içinde üçe ayrılır: Normal ve karma ciltler, yağlı ciltler ve kuru ciltler. Her birinin ihtiyaç duyduğu bakım ve kullanılacak ürünler farklıdır.

Normal ve Kuru Ciltlere Bakım Maskesi:

Bir elmanın kabuğunu soyun ve rendeleyin. 1 yemek dolusu krema ile rendelediğiniz elmaları karıştırın. Yüze, boyna ve dekolteye sürün. 10 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın.

Yağlı Ciltler İçin:

Salatalığı soyun. 5 dilim kesin ve mikserde püre haline getirin. 2 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 2 tatlı kaşığı susam yağını ekleyip karıştırmaya devam edin. Ardından 1 yumurtanın sarısını iyice çırpıp, karışıma ilave edin. Hepsini birbirine iyice karıştırdıktan sonra, yüze, boyna ve dekolte bölgenize sürün. 4-5 dakika bekletin. Ilık suyla yıkayın.

1 yemek kaşığı dolusu zencefili öğütün. 1 bardak zeytinyağına iyice karıştırın. Karışımı 1-2 saat kadar bekletin. Ufak bez parçalarını bu karışıma batırın, sonra yüzünüze uygulayın. 20 dakika bekletin ve ılık suyla durulayın.

Kuru Ciltler İçin:

1 bardak suyu kaynatın. 5 dakika bekletin. 1 yemek kaşığı dolusu yeşil çayı suya ekleyin. 5 dakika demlenmesini bekleyin. Daha sonra süzün ve soğutun. Bu sırada 3 yemek kaşığı badem yağı ve 1 yemek kaşığı çiçek balını karıştırın. Yeşil çayı bu karışıma yavaş yavaş ekleyin. Eklerken karıştırmaya devam edin. Maskeyi yüze, boyna ve dekolte bölgenize uygulayın. 20 dakika bekletin ve ılık suyla durulayın.

Olgun Ciltler İçin:

1 yumurta sarısı, yarım tatlı kaşığı zeytinyağı ve 1 kaşık havuç suyunu karıştırın. Yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekletin. Daha sonra ılık suyla durulayın.

.ALINTIDIR.