herkese merhaba forumun anneleri

bende hamd olsunki bir anneyim ve çocuğum için bazı endişelerim var. Geçen gün tv de kimyasal temizlik ürünlerinin zararları hakkında bişeler izledim hele ki bebeklere olan zararları açısından iyice ürperdim diyebilirim internette evde doğal deterjan nasıl yapılır diye aratıp biraz araştırdım ve bişeler buldum. inş buradaki annelerin de işine yarar bu aşağıdaki tarif. yazıyı gördüğüm siteden alıntılayarak paylaşıyorum inş faydası olur.

Doğal Çamaşır Deterjanı Tarifi

Doğal çamaşır deterjanı için bize lazım olan maddeler:

1 lt su

1 bardak zeytinyağlı sabun tozu

1 bardak çamaşır sodası

1 /2 bardak boraks

Organik çamaşır deterjanının tarifi: Bütün bu malzemeleri bir kaba koyup, iyice karışana kadar çırpıyoruz. İyice karıştırdıktan sonra organik çamaşır deterjanımız olmuş oluyor. Her yıkamada bir kahve fincanı kadar makinenizin deterjan bölümüne ekleyebilirsiniz. Tabi özel bitkisel kokular da bu karışıma ekleyerek çamaşırlarınızın mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz. Tamamen doğal çamaşır deterjanı olarak bu tarifi kullanabilirsiniz.

Kaynak: Doğal Çamaşır Deterjanı | Organik Deterjan Organik Çamaşır Deterjanı Çamaşır Suyu Bulaşık Deterjanı Organik Bebek Deterjanı