Bebek İçin Alışverişte Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bebek için alışveriş yapmak hem çok zevkli bir o kadar da dikkatli olunması gereken alışverişlerin başında geliyor. Özellikle ilk bebeklerini bekleyen anne adayları için bebeğin ihtiyaç kalemlerini belirlemek, deniz derya ürün seçenekleri içinde kaybolmadan sadece ihtiyaçları karşılayabilmek, gerekli ve gereksiz ürünleri belirlemek çok zor hatta neredeyse bu çarka kendini kaptırmadan çıkabilmek imkasızdır.

Bu süreci az hasarla atlatmış bir anne olarak deneyimlerimi paylaşmak, gerekli ve gereksiz ürün gruplarını belirlemek ile ilgili bazı küçük ipuçları paylaşmak istiyorum.

1- Pek Çok İhtiyaç Kalemini Bebeğiniz Belirleyecektir:
Hadi canım küçücük bebek o daha diyebilirsiniz ama inanın hepsi birer karakter yumağı halinde dünyaya geliyorlar. Örneğin, bebeğiniz sizi uzun süre emmek istemeyebilir. Bu durumda süt sağma makinesi ya da diğer adıyla bir meme pompasına sahip olmanız ihtiyaç listenize eklenecektir. Ya da bebeğiniz hiç bir zaman emzik kabul etmeyecek olabilir bu durumda renk renk boy boy emzik almanın bir anlamı yoktur.

2- İyi Etüt Etmek ve Yorumları Önemsemek Size Hem Zaman Hem de Para Kazandırır:


Geçtiğiniz yollardan geçmiş, en az sizin kadar deneyip yanılmış ya da doğruyu bulmuş annelerin deneyimlerine kulak vermek bu yeni süreçte size rehberlik edecektir. Pek çok marka ya da ürün hakkındaki deneyimleri okumak varsa ürünle ilgili şikayetleri dikkate almanızı kesinlikle tavsiye ederim. Böylece belirlediğiniz ihtiyaç kalemlerinizden en doğru olanı seçebilir, kendinize uygun markalarla bebek için yapacağınız alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

3- Mutlaka Bir Listeniz Olsun:
Eğer listesiz hareket etmeye kalkarsanız gerekli gereksiz her şeyi aldığınızı fark ettiğinizde çok geç olabilir. Ayrıca bu süreçte sizi maddi manevi desteklemek isteyen yakınlarınıza da satın alınması için bir kaç parça ihtiyaç kalemi bırakmak hem onları hem de sizi rahatlatacaktır.

4- İhtiyacınız Olmayan Bir Şeyi Ya Olursa Diyerek Almayın:
Bebek için alışveriş sırasında en çok yapılan hatalardan biri ne kadar önceden liste yaparsanız yapın gördüğünüz bir şeyi ya gerekirse diye almaktır. Bu her yeni anne adayının mutlaka deneyimlediği bir yanılgıdır. Ayrıca bebeğiniz doğduktan sonra da eksik kalan ihtiyaç kalemlerini tamamlayabilirsiniz. Kendinizi sıfır eksikle hareket etmeye zorlamayın.


.alıntıdır.