kasım ataması(müjde)

   
  

İletişim


 05xx xxx xx xx


vbnetron


[email protected]

×

kasım ataması(müjde)

Sayfa 1/9 123 ... Son
 • #1
  burcu09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  18.Mart.2009
  Mesajlar
  793
  @burcu09


  kasım ataması(müjde)

  Bakan Nimet Çubukçu, tanıtımın ardından bir gazetecinin, öğretmen atamalarının ne zaman yapılacağı ve kaç kişinin atanacağına ilişkin sorusu üzerine, kasım ayında atama yapacaklarını, ancak Maliye Bakanlığı ile çalışmalar tamamlandıktan sonra açıklamada bulunulacağını söyledi.


  Okul öncesi eğitimde Türkiye'nin uzun yıllar çok gerilerde kaldığını söyleyen Bakan Çubukçu, "Bunun bir sebebi kaynak yetersizliği ve ilgisizlikse, diğer sebebi de toplumda bu konuda bir bilinç ve farkındalığın gelişmemiş olmasıdır" dedi.

  Bakan Çubukçu, çocukların zihinsel gelişiminin çok erken yaşlarda oluştuğu bilincini toplumda yaygınlaştırmanın, sorunun çözümü için önemli bir adım olduğunu vurguladı.

  Okullaşma oranı yüzde 51'in üstünde olan 32 pilot ilde bu eğitim-öğretim yılından itibaren okul öncesi zorunlu eğitime geçildiğini anımsatan Bakan Çubukçu, sürecin aksatılmadan yürütülebilmesi için 15 bin 356 okul öncesi eğitimi öğretmeni atandığını anlattı.

  Bugün tanıtımı yapılan proje ile dezavantajlı çocukların gündüz çocuk bakım hizmetleri ve okul öncesi eğitime kayıtları ile devamlarının artırılmasının hedeflendiğini belirten Bakan Çubukçu, bu çerçevede kamu kurumları, belediyeler ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yapılacağını ifade etti.

  Bakan Çubukçu, projenin, Avrupa Birliği (AB) Katılım Öncesi Mali İşbirliği fonlarından sağlanan 16.27 milyon avro bütçe ile finanse edildiğini anlattı. Proje kapsamında Van, Erzurum, Ağrı, Şanlıurfa, Diyarbakır, Hatay, Mersin, Ankara, İzmir ve Adana'da toplum temelli gündüz çocuk bakım modeli ve okul öncesi eğitimi müfredatı programları geliştirileceğini, öğretmenlerin hizmet içi eğitimden geçirileceğini kaydeden Bakan Çubukçu, ayrıca 16 ilde ilköğretim okulları bünyesindeki okul öncesi eğitim sınıfları ile ana okullarına eğitim materyali sağlanacağını belirtti.

  Bakan Çubukçu, yerel kamu kurumları, belediyeler, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör kuruluşlarının ortak çalışmasını hedefleyen bir hibe programı da hazırlanarak uygulanacağını ifade etti. Bakan Çubukçu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Okul öncesi eğitimin geliştirilmesinde AB'ye aday bir ülke olarak AB uygulamaları ile uyumlu ve kapsamlı stratejilerin ortaya konulması büyük önem arz ediyor. Hibe programından amaç, okul öncesi eğitimin geliştirilmesi için AB uygulamaları ile uyumlu ve kapsamlı stratejilerin ortaya konmasını ve uygulanmasını desteklemenin yanında okul öncesi eğitimi hizmetini yaygınlaştırmanın olanaklarını artırmak için kurumsal bir çerçeve oluşturmaktır."

  Bakan Çubukçu, projede, "dezavantajlı bölgelerde okul öncesi eğitim ve toplum temelli gündüz bakımı modellerinin yaygınlaştırılmasının, okul öncesi eğitimin güçlendirilmesi hedefine katkı sunabilecek taraflar arasındaki işbirliği ve diyaloğun güçlendirilmesinin, farklı modeller geliştirilerek başta dezavantajlı çocuklar olmak üzere okul öncesi eğitimden faydalanan çocuk sayısının artırılmasının, okul öncesi eğitim hizmeti veren veya vermek isteyen kurumların personel kapasitelerinin geliştirilmesinin ve okul öncesi eğitim hizmetlerinin kalitesinin yükseltilmesinin, ayrıca toplumda okul öncesi eğitimin önemine ilişkin farkındalık oluşturulmasının" öncelikler arasında yer aldığını anlattı.

  Hedef kitlesinin 32-72 ay arası çocuklar ile aileleri olduğunu ifade eden Bakan Çubukçu, ayrıca okul öncesi eğitim hizmetlerine yönelik iş arayan kadınlar ile okul öncesi eğitim ve toplum temelli gündüz bakım hizmeti sunan okul müdürleri, öğretmenler, eğitimciler ve diğer personelin de bu kitle içinde yer aldığını kaydetti.

  Bakan Çubukçu, hibe programına tüm eğitim ve öğretim kurumlarının, kamu yararına hizmet veren sivil toplum tüzel kişilerinin, yerel yönetimlerini, devlet teşekkülünde olmayan araştırma enstitüleri ve uluslararası kuruluşların başvurabileceğini bildirdi.

  Okul öncesi eğitimin önemine de işaret eden Bakan Çubukçu, "0-5 yaşta okul öncesi eğitimin hemen görülen faydalarına baktığımızda daha hızlı dil gelişimi, daha az hastalık, daha az beslenme bozukluğu, daha az çocuk istismarı, daha iyi ebeveyn-çocuk ilişkisi gibi hem çocuklarımıza hem de topluma ve ülkeye büyük kazanımlar sağlayacak sonuçların okul öncesi eğitimden başladığı daha iyi görülmektedir" dedi.
  Konu Musa BAL tarafından (08.Ekim.2009 Saat 12:20 ) değiştirilmiştir.

 • #2
  nihalcarboga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  07.Mayıs.2009
  Yer
  istanbul
  Mesajlar
  170
  @nihalcarboga


  inşallah bakalım okulöncesine kaç kişi alacaklar?????

 • #3
  Meryem DURMUŞ (ermer) - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  16.Mart.2009
  Yer
  BOLU-SAMSUN-ELAZIĞ ŞİMDİ DE ÜNYE :)))
  Mesajlar
  9,925
  @Meryem DURMUŞ (ermer)


  erken olması çok daha olucak...aralıkta olduğunda hem çocuklarda adaptasyon sorunu yaşarlar...

 • #4
  lim10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  06.Mayıs.2009
  Yer
  istanbul
  Mesajlar
  1,531
  @lim10


  10 bin kişiden kaçı okul önceci olacak ki açık kalmdı ;açıkları kapattılar ücretlilerle (hem de teknoli tasarım mezunu süt ve süt ürünleri mezunlarıyla)son aldıkları 10 bin okul önceciler de var malum diğer branşlar köpürdü hani..alsalar alsalar 50 kişi alırlar o da bize değmez...
  başka bahara ani benin için..ama genel olarak bakarsak güzel bi haber

 • #5
  selgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  09.Nisan.2009
  Yer
  mersin
  Mesajlar
  329
  @selgün


  hadi hayırlısı inşallah sonucularda iyi olur

 • #6
  nese87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  07.Mayıs.2009
  Yer
  istanbul
  Mesajlar
  486
  @nese87


  memurlar nette bızden 3000falan alıncak dıyolarrr sabırsızlıkla beklıyorum 10gun sonra kesınlesırr ekım sonu tercıhler olur off ınsalh yaa benım gıbı butunleme magdurları umarım kasımda atanırız

 • #7
  lim10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  06.Mayıs.2009
  Yer
  istanbul
  Mesajlar
  1,531
  @lim10


  ööle 3000 olursa ben de atanırım sanırım..46,006 yla .. zaten 46,800lerde kalmıştı,büte kalıp tercih yapamayanlar,+21 işaretlemeyenler,işaretlediğini iddia edip atanamayan yüksek puanlılar var bir de tabi..ama yine de sıra bana gelir herhalde..

 • #8
  Musa BAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  21.Şubat.2009
  Yer
  İstanbul-Osmaniye
  Mesajlar
  5,831
  @Musa BAL


  umarız herkes için hayırlısı olur.

 • #9
  lim10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  06.Mayıs.2009
  Yer
  istanbul
  Mesajlar
  1,531
  @lim10


  ben bu müjdeli haberin daha çok yorumu olacağnı düşünüyordum sevinen iki üç kişiyiz..sanırım atanmadık bi ben kalmışım e o zaman kesin atanırım şaka tabikii.. umarımbu kez hepimiz atanırız..

 • #10
  burcu09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  18.Mart.2009
  Mesajlar
  793
  @burcu09


  https://caqom.blogspot.com/2009/10/1...tenjanlar.html

  NE KADAR DOĞRU BİLMİYORUM AMA 3809 OKULÖNCESİ KONTENJANI YAZIYO.ATANMAYI BEKLEYEN ARKADAŞLAR BENCE SEVİNİN.

 • YORUM BIRAKMAK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ !

  ÜYE OLMAK İÇİN TIKLA

  Benzer Konular

  1. Cevaplar: 17
   Son Mesaj: 04.Aralık.2010, 17:21
  2. 30 bin Öğretmen Ataması Kasım Sonu veya Aralık Başı Yapılacak
   By ayshen in forum ATAMALAR VE TAYİN İSTEMLERİ
   Cevaplar: 4
   Son Mesaj: 03.Kasım.2010, 19:24
  3. Bu Kasım ayı içinde 10 bin öğretmen ataması yapılacak (Nimet Çubukçu)
   By sude08 in forum ATAMALAR VE TAYİN İSTEMLERİ
   Cevaplar: 190
   Son Mesaj: 22.Kasım.2009, 23:08
  4. Kasım Ataması ve Kadro Sözüyle İlgili Türk Eğitim-Sen'in Açıklaması
   By Meltem YANIKOĞLU in forum ATAMALAR VE TAYİN İSTEMLERİ
   Cevaplar: 23
   Son Mesaj: 16.Kasım.2009, 22:11
  5. Memurlar.biz sitesi Kasım'da Öğretmen Ataması Yok diyor!!!
   By çilekli pastam in forum GÜNCEL EĞİTİM HABERLERİ
   Cevaplar: 13
   Son Mesaj: 02.Kasım.2009, 20:38

  Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

  Giriş

  Facebook platformu Giriş