Burcunuzun Kötü Taraflarını Öğrenin..


             

İletişim


 05xx xxx xx xx


vbnetron


[email protected]

×

Burcunuzun Kötü Taraflarını Öğrenin..

 • #1
  Seda_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  21.Nisan.2009
  Nereden
  Bursa
  Mesajlar
  5,043
  @Seda_  Burcunuzun Kötü Taraflarını Öğrenin..

  Burçların iyi özellikleri kadar bizi olumsuz etkileyen enerjileri de mevcut. Astroloji, sadece burcunuzun iyi yönlerini değil, onların kötü, bir başka deyişle 'şeytan' taraflarını da gözler önüne seriyor.

  Koç
  Girişim ve planlarınızı uygulamada sabırsızlık gösterebilir. Çabuk sıkılır bazen de tümüyle vazgeçebilirsiniz. Heveslerinizi tatmin ederken, kimi zaman bencilliğinizin sınırlarını bilmeyebilirsiniz. Yani hep kendinizi haklı görürsünüz.Kimi zaman kendi içinizde büyüttüğünüz öfkenizle mantıksız davranabilir, inatlaşabilirsiniz.Çıkarlarınız için kurnaz davranabilir, birisi sizden daha başarılı olduğunda kıskanabilirsiniz.Ayarını bir türlü tutturamadığınız açık sözlülüğünüz nedeniyle istemeden de olsa kalp kırabilirsiniz.Herhangi bir şey, istemediğiniz şekilde geliştiğinde bunun nedenleri üzerinde durmak yerine sağa sola öfkeyle bağırabilir, hiç yoktan yere tatsızlık çıkarabilirsiniz.Kimi zaman öfkenizi dizginlemeniz oldukça zordur. İşte böyle zamanlarda kinlenebilir ve intikam almayı düşünebilirsiniz. Size göre her konuda haklısınızdır. En doğruyu siz bilirsiniz ve adım attığınız her şeyde sözünüz dinlenmelidir. Hatta sizi takip etmediklerinde şaşırıp kalırsınız.Dünya üzerinize gelse, bir şeye kafanızı taktınız mı onu illa ki yapmak istersiniz. Bu, inatçılığınızdan kaynaklanmaktadır. Bazen cesaretiniz hiç olmayacak işlere kalkışmanıza, tedbirsiz davranmanıza neden olabilir.Talepkar davranır, hızlıca elde etmek istersiniz.Kimseyi beklemez, bir an önce sonuç almak istersiniz.Uzun vadeli hedeflerde gereken sabrı göstermezsiniz.İstekleriniz olmadığında küser hatta oldukça sinirlenirsiniz.Başkalarının onayına ihtiyaç duymaz, kendi bildiğinizi okumaktan hoşlanırsınız.Başkalarının sunduğu projelere dahil olmaktan hoşlanmazsınız. Olur da katılırsanız, liderliğin mutlaka sizde olmasını istersiniz.Dünya sanki sizin üzerinize kurulmuş gibidir. İstiyorum, benim olmalı, bana göre, o benimdir, ben olmasam gibi cümleleri sıkça kullanabilirsiniz. Sonuçlarını düşünmeden hareket edebilir, her şeye balıklama atlayabilirsiniz. Patronlarınızın fikirlerine uymak yerine, kendi bildiğinizi okumaktan hoşlanırsınız. Agresif hallerinizle bulunduğunuz ortamlarda gerilim yaratabilir, sonra da hiçbir şey olmamış gibi hakimiyeti ele almak için diretirsiniz. Herkesin bildiğinin aksine epeyce korkularınız vardır. Bunları asla kabul etmezsiniz. Kendinizden güçsüz biri gördünüz mü hemen onun üzerinde hakimiyet kurarsınız. Tam tersi güçlü biriyle karşılaştığınızda kendinizi mazlum biri gibi ifade edersiniz. Ta ki onu yenene kadar.Kadın ve erkek Koç’lar aşkta lider olmaya meyillidir; gelir geçer aşklar yaşamaya isteklidirler. Koç'larla evlenenler en başından onların hakimiyetini kabul etmek zorundadırlar. Yoksa evin içinde kavga ve huzursuzluk eksik olmaz.Alkışlanmaktan, pohpohlanmaktan müthiş zevk alırsınız. Bunu bulamadınız mı anında öfkelenirsiniz.

  Boğa
  Rahatlığınızdan taviz vermez, rahatınızın bozulmasından hoşlanmazsanız. Değerlerinize sıkı sıkıya sarılır, hiç kimsenin bir tüyünüze dahi dokunmasına izin vermezsiniz. Sorunlarınızı çoğu zaman görmezden gelir, arzu ederseniz çözümlersiniz. Oldukça ağırkanlı, zevklerine düşkün, inatçı davranabilirsiniz. Şartlar değiştirmenizi gerektirse de istemedikçe kılınızı bile kıpırdatmazsınız. Her şeyi paraya endeksleyebilir, maddiyatla ölçebilirsiniz. Herhangi bir kararı verirken, size olan getirilerini ön plana alır, başka bir şey düşünmezsiniz. Belki zor öfkelenirsiniz ama bir kez kızdınız mı, sizi durdurmak için günlerce uğraşmak gerekir. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın diye düşünürsünüz. Yani bir şey sizi rahatsız eden kadar başkalarının rahatsızlığını önemsemezsiniz. Herkesi değerli ve değersiz olarak ikiye ayırır. Sevmediklerinize hiç şans tanımazsınız. İlişkiniz kötü gittiği halde ayrılmayı düşünmez, hatta mutsuz olduğunuzu bile kabul etmezsiniz. Size göre hep doğru seçimlerde bulunursunuz. Yanlışınızı kabul etmez, savunursunuz. İçgüdüsel olarak hep dinleneceğiniz, keyifleneceğiniz yerler arar. Aynı mekanlara yıllarca gidip gelirsiniz. Değişime kapalısınız. Size göre en ürkütücü şey radikal gelişmelerdir. Aşkı tadında yaşamak yerine, kategorize etmeye çalışırsınız. Cinsel isteklerinizi doyurmak oldukça zordur. Çünkü doymak bilmezsiniz. Ekip halinde çalışmak yerine, tek başına bildiğiniz gibi hareket etmekten hoşlanırsınız. Kimseye pek güvenmezsiniz. Paranızı kimseye emanet etmez, güvenmedikçe kimseye borç vermezsiniz. Hatta hiç vermezsiniz desek daha doğrudur. Rahatınızı bozulmasın diye duyduğunuz duymazlıktan gördüğünüz görmezlikten gelebilirsiniz. Sadece alıştığınız için kulağınızı tersinden gösterseniz de, bir şeyi aynı şekilde yapmaktan zevk alırsınız. Kıskanç olduğunuz için boş yere endişelere kapılır, gereksiz yere insanları zan altında bırakabilirsiniz. Hiçbir şekilde eski olandan vazgeçmez, kumaşları dökülene kadar aynı koltukta oturabilir, aynı yatakta yatabilirsiniz. Hatta aynı arabada, aynı evde hatta aynı çantayla yıllarca yaşayanlarınıza rastlanabilir. En inatçı burçlardan birisisiniz. Hatta öylesine inatçısınız ki, aradan yıllar geçse de sorun yaşadığınız kişiyle küs kalabilirsiniz. Haklı da olsanız kabul etmez, bu dargınlığı sürdürebilirsiniz.

  İkizler
  Hemen hemen her konuda mutlaka söylecek bir sözünüz vardır. Bunda ne var diyeceksiniz. Eğer konuşmak kadar dinlemeyi de biliyorsanız tabii ki bir sorun yok. Ama nedense dinlemeyi genelde ihmal edersiniz.Bir konu üzerinde belli bir süre durduktan sonra aniden başka bir alana yönelirsiniz. İşte bu yüzden çabucak dağılabilirsiniz. Başkalarının yaşamlarını merak eder, durmadan soru sorar, öğrenmeye çalışırsanız. Buna hayır derlerse bozulur, reaksiyon gösterebilirsiniz. Birileriyle oturup, birileri hakkında konuşmaktan zevk alabilirsiniz. Buna günümüzde dedikodu deniyor. Ama size dedikoducu demek yerine fazla meraklısınız dersek umarım bozulmazsınız. Karar vermek konusunda öylesine zorlanırsınız ki, bir de onlara sadık kalmak sizin açınızdan yorucu olabilir. Duygusal konularda karşınızdaki kişiyi dinleyerek ortak çözümler bulmak yerine, sadece sizi dinlemesini istersiniz. Kestirmeden tüm işlerinizi halletmeye çalışır, bazen başkalarının fikirlerini kendi fikrinizmiş gibi savunabilirsiniz. Sezgileriniz size doğruyu söylediği halde, nedense dinlemez, sonunda ne kadar haklı olduğunuzu görürsünüz. Sabırla hedefinize kitlenip yol almak yerine, çoğu zaman başkalarının sabrını taşırabilirsiniz. Çıkarlarınız söz konusu olduğunda aslan kesilir, başkalarının menfaati söz konusuysa bir kediden daha uysal davranabilirsiniz. Tatsız gerçeklerle yüzleşmeye gelemez, eğer sorunlar çoğalırsa hemen uzaklaşabilirsiniz. Genelde yüzeysel düşündüğünüz için, hiçbir şeyi derinlemesine anlamanız mümkün olmayabilir. Küçükken sürekli mızıldar, canı istediğinde uyur, uyanırsınız. Büyüdüğünüzde ise isteklerinizi elde etmek için türlü yöntemler icat edebilirsiniz. Başkalarının sorunlarına anında çare bulur. Yakınınızdaki problemleri görmezlikten gelebilirsiniz. Kimi zamanlar sözünüzde durmaz, randevularınıza sürekli geç kalırsınız. Sonra da tatlı dil güler yüzünüzle kendinizi affettirmeye çalışabilirsiniz.

  Yengeç
  Çoğu zaman oldukça kırılgan, fazla sahiplenici, etrafınızı üzebilecek şekilde alıngan davranabilirsiniz. Öyle ki bulunduğunuz ortamlarda herkes konuştuğu kelimeye dikkat etmek zorunda kalabilir. İlişkilerinizdeki sahiplenilicilik çoğu zaman bıkkınlık yaratıcı olabilir. Sevgilinize anne veya babasıymış gibi davranabilirsiniz.Ailenizdeki tüm sorunları sevgilinize yansıtır, onu da problemlerin içine dahil ederek sızlanıp durabilirsiniz.Herhangi bir ilişkide zorlandığınız, üzüldüğünüz ve perişan olduğunuz halde sırf alışkanlık diye senelerce devam ettirebilirsiniz.Etrafınıza sürekli sizinle aynı düşünen, sizi anlayan, sizinle ağlayıp sizinle gülen insanları toplamaya bayılırsınız. Sırf huzur bulmak için, problemleri hasıraltı edebilir, sanki hiçbir derdiniz yokmuş gibi davranabilirsiniz.Kendinizi iyi hissetmek için başkalarına iyilik etmeye çalışabilir, sonra da size iyi davranmadıklarında onları içten içe suçlayabilirsiniz. Belli dönemlerde oldukça kararsız, kaprisli, hayalci, ürkek ve tembel olabilirsiniz. Bazen istekleriniz yerine gelsin, duygusal dramalar yaratabilirsiniz. Özellikle yaşlılığınızda tüm aile efradını çevrenize toplayacak şekilde huysuzluklarda bulunabilirsiniz. Sırf alışkanlığınız diye aynı yerde yıllarca çalışabilir, aynı yatakta yatabilir, aynı eziyet dolu ilişkiyi sürdürebilirsiniz. Kişisel radikal girişimlerde bulunmak yerine, olanı olduğu haliyle kabullenmeye razısınızdır. Kendi iç dünyanızda, kendi kabuğunuzda yaşamaktan hoşlanır. Yeni kararlar alan, yenilikler uygulayan insanları anlamakta zorlanabilirsiniz. Çevrenizdekiler size bağımlı olsun ister, sonra da üzerinize düştüklerinde kimi zaman sıkılır uzaklaşabilirsiniz. Bazen de hiç değmeyecek insanlar için kendinizden bir sürü ödünler verir, hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz. Yöneticiniz Ay gezegeni gibi iki farklı yüzünüz olabilir. Ağlarken bir anda gülebilir, güldüğünüzde birdenbire ağlamaya başlayabilirsiniz. Hassasiyetinizin dozunu kimi zaman ayarlamakta zorluk çekebilirsiniz.

  Aslan
  Amirlik taslamaya bayılırsınız. Size göre her şeyin en doğrusunu siz bilirsiniz. Pohpohlanmaktan hoşlanırsınız.Hemen tepki gösterir, son sözü söyleyenin hep kendiniz olmasını istersiniz.İsteklerinizi elde etmek, dikkat çekmek için bir oyuncu kadar iyi rol yapabilirsiniz. Aşırı gururlu davranabilir, sırf bu yüzden yıllarca küs kalabilirsiniz. İlişkilerde iplerin sürekli sizde olmasını ister, kibirli davranışlarla sevgilinizi canından bezdirebilirsiniz.Girdiğiniz ortamlarda herkesin sizinle ilgilenmesini ister, kendinizden başka yakışıklı veya güzel bir insana pek tahammül gösteremeyebilirsiniz.Kimi zaman kontrol edilemez duygusal tepkilerde bulunabilir, eleştirildiğinizde sert davranışlar sergileyebilirsiniz.Para harcamayı fazlasıyla seversiniz. Güzel veya çekici görünmek için cebinizdeki son kuruşunuza kadar harcayabilirsiniz.Kendinizi oldukça beğendiğiniz için, bunu böyle düşünmeyen kişilere savaş açabilirsiniz.Aldığınız bir kıyafeti, eşyayı veya herhangi bir şeyi göstermek için can atarsınız. Eğer fark edilmiyorsa çileden çıkabilirsiniz.Bazen sırf sizi sevsinler diye, oldukça cömert davranabilirsiniz. Hatta bu uğurda parayı döküp saçabilirsiniz.Mahallenin gülü, sınıfın en çalışkanı, şirketin en iyi yöneticisi, karşı cinsin gözdesi olmak için türlü senaryolar düzenleyebilirsiniz. Aşka oldukça düşkün, ama bir o kadar deneyim yaşamaktan hoşlanırsınız. Sevdiğinizi bulana kadar durmanız oturmanız zor olabilir. Anne ve Baba Aslanlara göre çocukları dünyanın en güzeli, en çalışkanı, en soylusudur. Onlara çocuklarının hatasını kabul ettirmeniz zordur.Size bir yanlışınızı kabul ettirmek asla mümkün değildir. Özür dilerim sözünü ömür boyu kullanmayanlarınız çoktur. Başkaları tarafından hayranlık görerek bir ömür yaşayabilirsiniz. Şans oyunlarına oldukça düşkün, eğlence hayatına doymayabilirsiniz.Başkalarının duygularını hesaba katarak kararlar almak yerine, kendinizce doğru olanı yapmaya çalışabilirsiniz.

  Başak
  İhtiyaçlarınızı ve duygularınızı kafanızın içinde bir türlü tam olarak oturtamadığınızdan sürekli kendinizi eleştirir, mükemmel olmadığınızı düşünebilirsiniz.Nasıl biri olduğunuzdan daha çok, nasıl olmanız gerektiğini düşünür, boş yere kendinizi üzebilirsiniz.Sürekli başkalarının yükselişine tanık olursunuz. Radikal gelişimlere kapalı durabilirsiniz. Bu yüzden de çoğunlukla ikincil roller üstlenebilirsiniz. Kendinizde ve başkalarında sürekli eleştirecek bir şeyler bulur, her uyarıya açık ve sinirli bir biçimde tepki gösterebilirsiniz. Reddedilmekten hiç hoşlanmaz, kırılmaktan oldukça korkabilirsiniz. Gereksiz bir sürü işi üstlenir, sonra da zamansızlıktan şikayet edebilirsiniz.Çoğu zaman utangaç, oldukça huzursuz, sağı solu belli olmayan bir insan haline gelebilirsiniz. Kendi öneminiz hakkında net bir fikriniz yok gibidir. Birileri iyi olduğunuzu söylese bile buna inanmakta zorluk çekebilirsiniz.İlla her şeyi düzene sokmak, pürüzleştirmek zorunda gibisinizdir. Size göre mükemmelliğin sınırı yok gibidir.Yeni bir gelişmeye ancak yıllar sonra alışabilir, herşeyi didiklemeden rahat edemeyebilirsiniz.Herkesin kendisini eleştirerek doğruyu bulması gerektiğine inanır. Kusurları, aksaklıkları herkesten önce görür, bu yüzden de rahat edemeyebilirsiniz.Yardım etmeye bayılır, hatta bu yüzden gereksiz yüklerin altına girebilir. Bu yardımı istemediklerinde oldukça sıkılabilir bu kişileri anlamakta zorluk çekebilirsiniz.Genellikle hataları, yanlışlıkları olan kişilerle ilişki kurar, onları düzeltmeye kalkışırsınız. Fakat partnerlerinizin çoğunluğu inatçı ve kendini kusursuz gören tiplerdir. Bu yüzden ilişkilerde kurban durumuna düşebilirsiniz.Her şeyi mutlaka doğru, faydalı şekilde yapmaya çalışır. Bu yüzden hayatın tadını çıkarmakta geç kalabilirsiniz.İçe kapanmaya yatkınsınızdır. Bazen kendi kendinizi bilerek cendereye sokabilirsiniz.İçinizden geldiği gibi davranamaz, herşeyi kontrol etmek ihtiyacı duyabilirsiniz.Kendinizi ve başkalarını olduğu gibi kabullenmekte zorluk çekebilirsiniz. Eksiklerinizi, insanlara özverili davranarak, hizmet ederek veya onların yükselmelerine yardımcı olmaya çalışarak kapatmak istersiniz. Oysaki yükselmesi gereken kişi sizsinizdir. Fakat bunu yapmaya yanaşmazsınız.Detaylarda kaybolmadan bütünü görmeye çalışmanız gerektiği halde bunun tam tersini yaparak zaman kaybedebilir, sonra da zamanınız kalmadığından dolayı endişelenebilirsiniz.

  Terazi
  Duygularınız çoğu zaman başkalarına bağlı olarak değişebilir.Kiminle berabersiniz o an o kişiyle ilgilenir, geride kalan durum ve kişileri düşünmezsiniz.Birilerine bağlı kalmak yerine, deneyimsel davranmak, özgür olmaktan hoşlanırsınız.Kendinizi nasıl sevdireceğinizi ve hoş göstereceğinizi gayet iyi bilirsiniz. Peki çizdiğiniz kişi siz misiniz. Bu tartışmaya açıktır. Yeter ki sizi beğensinler. Bu son derece önemlidir. Kolayca ilişkiye girebilir ve bir o kadar çabuk sıkılabilirsiniz. Ta ki başınızı biri döndürene kadar.İlişkilerde partnerinizden ziyade kendinizi mutlu etmeye daha fazla önem verirsiniz. Eğer siz mutsuzsanız, o zaman da karşınızdakinin mutlu olmasını pek önemsemez, hemen uzaklaşırsınız.İlişkilerde sadık olmanız oldukça zordur. Sürekli değişen bir çok yüzeysel ilişki kurabilirsiniz.Sevdiğiniz kişi size sadakatsizlik yaparsa canına okursunuz. Ama siz yaptığınızda ömür boyu beraber olacak değildik ya demekte sakınca görmezsiniz.İhtiyaçlarınız konusunda oldukça bencilsinizdir. Sırf sizin istediklerinizi yapıyor diye ilişkiyi sürdürebilirsiniz. İlişki yaşamadan duramaz, cinsel veya başka nedenlerle kısa süreli flörtler yaşayabilirsiniz.Sevildiğiniz ve istenildiğiniz zaman keyfinize diyecek yoktur. Rüyalarınızın insanını ararsınız. Bulduğunuzda ise düş kırıklığı yaşadığınızı düşünebilirsiniz. Aklınız bazen havalardadır. Rastgele davranışlar gösterebilirsiniz. Sabırsız ve oldukça tembellik yapabilirsiniz.Geri çevrilmekten müthiş korkarsınız. Bunu yapanı asla affetmez, ömür boyu unutmazsınız. Canınız bir şeye sıkıldı mı, bulunduğunuz ortamın huzurunu kaçırabilirsiniz. Bir durumun iki tarafını birden gördüğünüz için, genellikle karar vermekte zorluk çekebilirsiniz.Duygusal konularda pek istikrarlı bir çizgi sürdürmekte zorlanırsınız.Huzurlu ve mutlu bir ortam bile olsa, rutinliğe gelemez, değişiklik arayabilirsiniz. Çoğunlukla yanlış evlilik yapar, sonra da kaderinize isyan edebilirsiniz. Size bazı şeyler ters gelse de, çoğu zaman başkalarına iyi gözükmek için cici kişi rolüne bürünebilirsiniz. Hayatın her türlü sorunu, karmaşasından uzak durmaya çalışır. Rahatınızı bozmamak için problemleri yok sayabilirsiniz.Eğer sizin ihtiyaçlarınız söz konusu ise tarafsız kalmakta zorlanabilirsiniz.

  Akrep
  Yasak, gizli ve sır olan her şeyi öğrenmek istersiniz. Hatta bu yüzden başkalarının işine sürekli karışır, fakat bir türlü meraklılığınızdan vazgeçmezsiniz.Hatalarınızı kabullenmeye yanaşmaz, başkalarını sizin gibi düşünmeleri için zorlayabilirsiniz. Çünkü size göre daima haklı olan sizsinizdir.Herşeyi sürekli derinlemesine didikler illaki bir şeyler bulmaya çalışırsınız. Evhamlarınız yüzünden doğru düzgün bir ilişki yaşamanız zor olabilir. Kuşku ve kuruntularınız nedeniyle saplantılı reaksiyonlarda bulunabilirsiniz.Başkalarının maddi ve manevi kaynaklarından yararlanmaktan ve size yardımcı olmaları için baskıda bulunmaktan çekinmezsiniz.Doymak bilmeyen cinsellik isteğiniz, sadakatsiz ilişkiler yaşamanıza neden olabilir.Herkesi kontrol etmeye kalkışır, size danışmadan birileri bir işe kalkışırsa çok sinirlenir, tuhaf tepkilerde bulunabilirsiniz.Olayları işinize geldiği gibi değerlendirir, kim ne düşünür diye umursamazsınız.Kimseye güvenmez, her an biri sizi zarara uğratacakmış gibi düşünebilirsiniz.Özellikle anne ve baba Akrep’lerin çocuklarını sürekli yönlendirmeye kalkışmaları sonucu ailevi ilişkilerde sorun yaratmaları mümkündür.Kendi kendinize ortada bir şey yokken bir şeyleri kafanızın içinde kurmaya başlar, sonra da kurduğunuz durumlar başınıza gelecekmiş gibi kaygılanabilirsiniz. İnsanları manipüle etmeye bayılırsınız. Davranışlarınızın çoğunun altında ince hesaplar yatabilir.Ölüm ve ayrılık bu iki kelime sizin için oldukça sinir bozucudur. Siz bırakmadıkça veya istemedikçe hiç kimsenin sizden kopmasına izin vermezsiniz. Sürekli döner dolaşır aynı yanlış ilişkiyi sürdürebilirsiniz. Sizinle aynı düşünmeyen kişilerden hoşlanmaz, etrafınızdakilerin sizi onaylamalarını bekleyebilirsiniz.İktidar oyunlarının bir numaralı kahramanı gibi davranmanız mümkündür. Bu yüzden burcunuzdan politikacılar çıkması gayet doğaldır.Yüzeyde normal bir yaşantınız olsa da, arka planda farklı bir hayat sürmekten hoşlanırsınız.Kimseye yeteri kadar özgürlük tanımaz, aileniz, gelenekleriniz söz konusu olduğunda aşık bile olsanız sevdiğiniz kişiyi bırakabilirsiniz.

  Yay
  Çocukluk alışkanlıklarınız kendinize duyduğunuz güveni ve yaşama olan inancınızı yükseltici veya tam tersine azaltıcı bir etki yarattığından, burcunuzdan oldukça sabırsız, nehirde yüzen yaprak misali kendini akıntıya bırakmış kişiler çıkabileceği gibi, fazla abartılı, aşırı güvenli ve de aşırı rahat tavırlar gösteren kişiler de çıkması ihtimali yüksektir.Kendi yaşam felsefenizi oluşturmak varken, başkalarının inanç ve hayat tarzını benimseyenleriniz olabilir.Herhangi bir sorun ve kriz karşısında dağılabilir, sabırsız ve aşırı abartılı tepkilerde bulunabilirsiniz. Daha sonra sakinleşir, yaptıklarınızı esprili bir şekilde anlatabilirsiniz.Çoğu zaman oldukça dağınıksınızdır. Toparlanmakta zorluk çekebilirsiniz.Verdiğiniz sözleri unutanlarınız çoğunluktadır. Söylendiğin de çoğunuz kabul etmeyebilirsiniz.Kimi zaman başkalarına duyarsız davranabilir, size sorulmadığı halde akıl vermeye kalkışabilir fakat kendi sorumluluklarınız söz konusu olduğunda duyarsız olabilirsiniz. Kendinize kurduğunuz bir dünyanız vardır. Dünya yansa eğer siz güvendeyseniz pek umrunuz olmayabilir.Bazen gereksiz yere hatta kendinizi zor durumda bırakan cömertliklerde bulunur sonra da cömertlikte bulunduğunuz kişilerin karşılık vermesini bekleyebilirsiniz. Hatalarınızın size söylenmesinden ve disiplin altına alınmaktan hiç mi hiç hoşlanmazsınız.Bay ve bayan asilzade havası burcunuzun bir çok kişisinde oldukça etkilidir. Özellikle sizi tanımayan kişilere ailenizi ve kendinizi farklı bir şekilde ifade edebilirsiniz. Dostlarını belli kriterlere göre seçenleriniz oldukça fazladır. Sonu neye varır, yanlış mıdır doğru mudur diye düşünmeden maceralara atlayabilirsiniz. Sonra da elinizdekini sonuna kadar harcar, hep iyi niyetimden kaybediyorum diyebilirsiniz.Çoğu zaman dikkatiniz dağınıktır. Bir işi yaparken başka bir işle, hemen ardından farklı bir şeyle uğraşabilirsiniz. Sonra da bana zaman yetmiyor diyerek hayıflanırsınız.Ne olursa olsun size bir şey olmayacağını düşünür, gereksiz yere risk altına girebilirsiniz.Aslını araştırmadığı hatta iyice bilmediği halde bir konu üzerinde saatlerce boş yere iddialarda bulunabilirsiniz.Hayatı kimi zaman aşırı şekilde ciddiye alır, etrafınıza nutuklar çekebilir. Bazen de, hayat boş arkadaş yaşamaya bakmalı insan diyerek eğlencenin dozunu kaçırabilirsiniz.Özgürlüğünüze aşırı düşkünlüğünüz uzun soluklu bir ilişki yaşamanızın önünde engel oluşturabilir. Çoğu zaman herşeyi ben bilirim tarzı yaklaşımlarda bulunabilirsiniz.Hayata pembe gözlüklerle baktığınız için, yaşamınızda olan bitenin farkında olmayanlarınız çoğunluktadır. Çok geç olgunlaşanlarınız olduğu gibi, hiçbir zaman bunu başaramayanlarınızın sayısı da bir hayli fazladır. Epeyce yaşı geçkin olan burcunuz kadınları genç kızlar gibi mini etek giyip, tokalar takabilir. Yaşlı erkekleriniz ise, genç kızlarla flört etmeye kalkışabilirler. Bunu eleştirenleri de, önemli olan insanın kendi hissettiği yaştır diyerek susturmaya kalkışabilirsiniz.

  Oğlak
  Herkesi ve herşeyi kontrol altında tutmaya ve çevrenizdeki kişileri yönetmeye çalışabilirsiniz.Bir durumu tam olarak anlayıp öğrenmeden sanki çok bilginiz varmış gibi ön sıralarda yer almak isteyebilirsiniz. Gereğinden fazla çalışır, hatta gereksiz konular üzerinde saatler harcayabilirsiniz. Ailevi konularda ise fazlasıyla agresif tavırlar içinde olabilirsiniz.Sizin için yalnızlığınız öylesine önemlidir ki, bir konu üzerinde çaresiz kaldığınızda geriye çekilerek saatlerce günlerce düşünebilirsiniz. Böyle anlarda hiç kimsenin size ulaşması ve sizinle bağlantı kurması mümkün değildir.İzole yaşamaktan hoşlanabilir, kendi kendinizle başbaşa kalmaktan zevk alabilirsiniz. Böyle zamanlarda rahatsızlık edilmek sizi kızdırabilir.Herşeyden kendinizi sorumlu tutabilir ihtiyaçlarınızı bile göz ardı edecek kadar problemlerle uğraşabilirsiniz.Aşkta kendinize göre doğrularınız vardır. Bu doğrulara uyulmadığı takdirde uzaklaşabilir veya hakimiyet kurarak söylediklerinizin yapılmasını sağlayabilirsiniz.Yakın ilişkilerinizde duygularınızı gizler, hatta kendinize ait hiçbir sırrı vermeyebilirsiniz.Çoğu zaman saygı ve takdir kazanmak için fazlasıyla çalışabilirsiniz.Başkalarıyla ilgilenirken kimi zaman kendi duygularınızla bağlantı kurmakta zorluk çekebilirsiniz.Sürekli herkesi kontrol eder, herkesin sizin gibi disiplinli ve çalışkan olması gerektiğini düşünürsünüz.Kendinize ait doğrulardan asla ödün vermez. Uçarı ve özgür yaradılışta olan kişilerden hiç hoşlanmazsınız.Genelde hakimiyet kurabileceğiniz kişilerle bir arada olur, sorunlu kişilere aşık olabilirsiniz.Kariyer sizin için en önemli kriterdir. Neredeyse ömrünüzün çoğunu çalışarak geçirir, hayatın tüm lezzetlerini yaşamakta gecikebilirsiniz.Toplumda saygın bir yer edinmek, başkalarının gözünde başarılı bulunmak sizin için son derece önemlidir. Sırf sosyal açıdan kabul edilir olmak için sevmediğiniz bir kişiyle bile evlenebilirsiniz.Herşeyin illa zor olması ve zor elde edilmesi gerektiğini düşünür, kolayca elde ettiğiniz hiçbir şeyi önemsemezsiniz.Bazen öylesine donuk, mesafeli ve çekilmez biri olursunuz ki, size yaklaşılması kesinlikle mümkün olmaz.Herşeyi illa bir sonuca bağlamak istersiniz. Tatilde bile olsanız saatli uyanır, saatli denize girer, saatli sohbet edersiniz. Derin endişeleriniz vardır. İçten içe karamsar hatta çoğu zaman kimseye güvenmediğiniz için kendinizi yalnız hissedebilirsiniz.

  Kova
  Hayattan bir çok beklentiniz vardır. Fakat çoğu zaman bir şeyin kendiliğinden oluşmasını bekler, girişimde bulunmak yerine sızlanıp durursunuz.Genelde başkalarının yüzünden başarısız girişimlerde bulunur, sonra da talihsiz biri olduğunuzu düşünürsünüz. Arkadaşlarınız için canınızı verirsiniz, lakin sevgilinizin bir ufacık kaprisine tahammül etmezsiniz.Ne sevdiğiniz bellidir ne de sevmediğiniz. Çok iyi arkadaş olursunuz lakin iyi bir eş olmayı başaranlarınızın sayısı oldukça azdır.Ya erken yaşta aşık olur evlenir çoluk çocuğa karışırsınız ve yahut müzmin bir bekar olarak yaşlanırsınız.Size göre özgürlük yediğiniz ekmek içtiğiniz su gibidir. Eğer bağımsızlığınız engellenirse sürüye boyun eğer, gelişmekte zorlanabilirsiniz.Her şeyden şikayet eder, kendinizi aşmaktan bahseder. Fakat nedense yıllarca mutsuz olduğunuz ilişkiyi veya işi sürdürmekte inat ederseniz.Genelde kızdıklarınıza aşık olur, size aşık olanları unutursunuz. Sonra yıllar geçer, pişmanlık içinde o ilk sevgiliyi arar durur, kendinizi suçlayabilirsiniz.Görüşlerinize önem verilmemesinden ve zekanızın küçümsenmesinden oldukça korkarsınız. Aşk ilişkilerinde uç noktalara kayabilir, marjinal ilişkiler yaşamaktan hoşlananlarınız çoğunluktadır. Bazılarınız ise ulaşılması elde edilmesi imkansız kişilerle ilişkiye girmekten hoşlanırsınız.Bağımsızlığınızı yitireceksiniz diye ödünüz kopar. Hatta bu yüzden çocuk sahibi olmaktan bile vazgeçenleriniz vardır. Sizin için en önemli şey dilediğiniz gibi yaşamaktır.Ne olursa olsun aykırı davranmaktan hoşlanır, uzak ve ruhsal açıdan erişilmesi güç bir kişi profili çizebilirsiniz.Sizin için ilişkilerde sınırlama yoktur. Her türlü değişiklikten hoşlanabilirsiniz.Çoğu zaman birdenbire ortadan kaybolur, daha sonra geri döner, sevdiklerinizin size karşı anlayış göstermesini beklersiniz.Tuhaf buluşlarınız vardır. Hatta bunların bir çoğu yıllar sonra değerlenir. Başkalarına göre oldukça değişik bir yaşam sürebilirsiniz. Bazen aylarca farklı yerler keşfetmek için gezer, sonra birden aylarca eve kapanıp kimseyi görmek istemeyebilirsiniz. Sizinle yaşamak her gün farklı şekillerde güne uyanmak gibidir. Herhangi bir yer, kişi veya durumun rutinleşmesi halinde sıkılır hatta isyan edebilirsiniz.

  Balık
  Sürekli tatsız duygulardan kaçar, hayal dünyasının içinde kaybolabilirsiniz. Her şeyden kolayca etkilenir, başkalarının dertlerini dinlerken kendi sorunlarınızı göz ardı edebilirsiniz. Kendinize eziyet etmenize neden olan ilişkiler yaşayabilir, hatta bu ilişkiler yüzünden varınızı yoğunuzu kaybedebilirsiniz.Alkol, ilaç ve bazı zararlı bağımlılıklara yatkınlık gösterenleriniz çoktur. Eğer hayatta isteklerinize ulaşamadıysanız sizi teselli edecek yollara başvurabilirsiniz.Bazen hayatınızı, birilerinin ellerine teslim eder, boş yere zaman ve mevki kaybedebilirsiniz.Sorunlarınızın çoğu kurduğunuz yanlış ilişkiler nedeniyledir. Rüzgar sizi nereye götürürse oraya gidebilirsiniz.Cebinizdeki parayı tutmakta zorlanır. Kazandığınız kadarını tüketebilirsiniz.Başkalarına yardımcı olmak için elinizdekini avucunuzdaki döküp saçabilirsiniz.Karmaşa içindeyken yöneliminizi kaybedebilirsiniz.Aşırı duyarlılığınız nedeniyle kendi kendinizi hasta edebilirsiniz.Kendinizden kimi zaman kuşku duyar, başarısız olacağınızı düşünerek girişimde bulunmaktan vazgeçebilirsiniz. Geri çekilmek ve vazgeçmek sizin için gayet kolaydır. Kolayca pes edebilirsiniz.Bağlılık altına girmekten korkabilir, yıllarca evlenmeden bir ilişkiyi sürdürebilirsiniz.Olanaksız kişilere aşık olur, gözyaşı döker, acı çeker, fakat bir türlü kopamayabilirsiniz.Yanlışlar açık ve net olduğu halde, sevdiklerinize laf söyletmez, her şeylerini mazur görmeye çalışabilirsiniz.Karar vermekte oldukça zorlanır. Sonunda fırsatları kaçırabilirsiniz.İş veya özel yaşamınızda genelde kurban edilmeye açıksınızdır. İnsanların iyi niyetinizi suistimal ettiklerinin çok geç farkına varabilirsiniz.Acı çekmemek için çoğu zaman duygularınızı bilinçli olarak gizleyebilirsiniz.Ben demeyi öğrenmeniz oldukça zordur. Başkalarına kazandırır, kendiniz söz konusu olduğunda kaybetseniz bile umursamazsınız.Başkalarının yaşantısında olan bitenle ilgilenir, yardımcı olmaya çalışırsınız. Ama iş kendinize gelince çözüm bulmak yerine olanı olduğu haliyle kabul edersiniz.Başkalarını sınır koymakta zorlanır lakin kendinizi bir çemberin içine hapsedebilirsiniz. Geçmişle olan bağlantınız sürekli ön plandadır. Geleceğinizi çizmekte çoğu zaman zorlanabilirsiniz.Kurallara uymaz, geleneklere baş kaldırabilirsiniz. Derin duygulardan korkar, bazen aşık olduğunuz kişiye bile sanki arkadaşınızmış gibi davranabilirsiniz.Fazla yakınlıktan sıkılır, herşeyde açıklık arar, sadece kendi bildiklerini uygulamak ister, ilgi odağı olduğunuzda denetim altına gireceğinizi düşünerek hemen mesafe koyabilirsiniz.Harekete geçmek için bazen başkalarını bekler, bu yüzden zaman kaybeder, fırsatları kaçırabilirsiniz.

  .....
  ....
  ...
  ..
  .

 • #2
  Ülkü DUYSAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  06.Mart.2009
  Mesajlar
  2,476
  @Ülkü DUYSAK  Burcum ile ilgili yazılanlardan bana uyan bir cümle bile bulamadım.
  Yine de teşekkürler.
  Konu Ülkü DUYSAK tarafından (18.Ekim.2009 Saat 23:52 ) değiştirilmiştir.
  <center><marquee behavior=alternate>ÖNCE OKUL ÖNCESİ 2 YAŞINDA!</marquee><br><a
  ******ESERLERİM KULLANILDIĞINDA, ALTINA ADIMIN EKLENMESİNİ RİCA EDİYORUM******

 • #3
  Handan Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  15.Mart.2009
  Nereden
  Kayseri
  Mesajlar
  19,326
  @Handan Hoca  Akreplerin hiç iyi yanı yok desenize

 • #4
  egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  06.Mart.2009
  Mesajlar
  2,513
  @egelim  yay tam benlikmiş

 • YORUM BIRAKMAK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ !

  ÜYE OLMAK İÇİN TIKLA

  Benzer Konular

  1. Burcunuzun Kadını Mısınız?
   Konu Sahibi LL_MeraL Forum ASTROLOJİ - BURÇ - FAL
   Cevap: 8
   Son Mesaj : 12.Eylül.2012, 00:48
  2. Elazığ Şivesi ile Burcunuzun Özellikleri
   Konu Sahibi DarkMagic Forum ASTROLOJİ - BURÇ - FAL
   Cevap: 6
   Son Mesaj : 07.Ağustos.2010, 11:48
  3. Ayrılığın İyi Taraflarını Görmek!
   Konu Sahibi Ayşe Turan BAL Forum AŞK&SEVGİ
   Cevap: 2
   Son Mesaj : 26.Şubat.2010, 23:29
  4. Burcunuzun Şeytani Yönleri
   Konu Sahibi gulcinnnnn Forum ASTROLOJİ - BURÇ - FAL
   Cevap: 8
   Son Mesaj : 26.Kasım.2009, 19:10
  5. Burcunuzun şarkısı
   Konu Sahibi Rabia PEKKAN (rpekkan) Forum ASTROLOJİ - BURÇ - FAL
   Cevap: 3
   Son Mesaj : 21.Temmuz.2009, 17:06

  Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

  Giriş

  Facebook ile Baglan Giriş