Etkinlik ve Dosya Arama Motoru (Aradığınız etkinliği alttaki boşluğa yazıp "Ara" butonuna basınız.)


Anasayfa Kimler Online Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Önce Okul Öncesi Ekibi Forum Sitesi - Biz Bu İşi Biliyoruz > ÖĞRETMENLER BÖLÜMÜ > OKUL ÖNCESİ EĞİTİMCİLERİ > KONGRE,SEMİNER ETKİNLİK DUYURULARI
Kayıt ol Yardım Üye Listesi Ajanda Arama Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 06-08-2010   #1
ÜYE
Avatar Yok
 
Üyelik tarihi: Jun 2010
Üye No: 52905
Mesajlar: 10
Konular: 11
REP Puanı : 10
Alınan Beğeniler:0
Beğendiklerim:0
Ettiği Teşekkür:1
Aldığı Teşekkür:2

Standart İZMİR ANLAYARAK HIZLI OKUMA KURSLARI,İZMİR ANLAYARAK HIZLI OKUMA KURSLARI, ANLAYARAK HIZLI OKUMA KURSLARI İZMİR, ANLAYARAK HIZLI OKUMA EĞİTİMİ ,

 1000 Sayfalık Bir Kitabı 4 Saatte Okumak Artık Hayal Değil!

 Okuduğunuz kitaplar elinizde haftalarca sürünüyorsa,

 Okuma hızınız yavaşsa,


 Az zamanda çok okumanız gerekiyorsa,


 Okurken yoğunlaşma sorununuz varsa,

 Cümleleri anlayabilmek için tekrar tekrar okuyup vakit
kaybediyorsanız,


 Okuduklarınızı tam olarak anlamakta zorluk çekiyorsanız,


 Ağır metinlerin içinde kayboluyorsanız...


 Kısaca, okumak size zor, yorucu ve keyifsiz geliyorsa


İŞTE DOĞRU YERİ OKUMAKTASINIZ!

Yapılan bilimsel araştırmalarda insanlar yaşamlarında öğrendikleri bilginin çok büyük kısmını okuyarak elde ettiği ortaya çıkmıştır. Bilgi çağında, bilgi bombardımanından sağ çıkarabilmek; sınavlara hazırlanırken daha hızlı olabilmek; kitap, gazete ve dergilerdeki malumatları kaçırmamak, okuma hızınızı çağın gerektirdiği gereksinimler ve kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda yetersiz kalmaktadır. Şuan ki okuma hızınızla sürekli okusanız da o bu bombardımanın sağ çıkmanız çok zor, Çok okumak için bir çözüm bulmak lazım. Bu çözümde ANLAYARAK HIZLI OKUMA teknikleri…
Amerika ve İngiltere de üniversiteye kadar, öğrenimin her safhasında kullanılan ve süreklide gelişen bu sistem insanların bilgiye daha kısa sürede ulaşmasına sebep oluyor.. Öğrenciler, iş adamları, yöneticiler, politikacılar hızlı okuma tekniklerinden faydalanıyorlar. ANLAYARAK HIZLI OKUMA ülkemizde her geçen gün yaygın hale geliyor. Ülkemizde ’de hızlı okuma ne kadar da yeni olsa da... Ülkemizde her geçen gün hızla yayılmaktadır.
OKUMA SERÜVENİMİZ
Hayatımızın içinde okuma serüveni dönelim; okumayı 6 – 7 yaşlarında ilkokulda öğreniyoruz. Yapılan araştırmalarda öğrendiklerimizin %80-85‘i okuyarak elde ediyoruz. Diğer taraftan hayatımızın kalan kısmında sadece okuyarak okuma hızımızın artacağını sanarak yaşamaya devam ediyoruz, ama hiç bir şekilde okuma hızımız artmıyor. İlkokul da 150 – 200 kelime okurken şuan yaşımız kaç olursa olsun okuma hızımızda hiç bir değişme yok hatta gerileme var.
Özellikle de öğrenciyseniz veya mesleğiniz okuma ile doğrudan ilgiliyse bu ve önümüzde büyük sınavlar varsa ve çok fazla rakibinizde varsa okuma hızınızı neden bugüne kadar artırmak için hiç bir çaba göstermediniz. Kısacası bugüne kadar okumanın daha etkin hale getirmek için neden çaba göstermediniz.
İyi ve etkili okuma için en son ne zaman kendinizi geliştirdiniz? Eğer böyle şuan kadar okumanızı geliştirmek için hiçbir şey yapmadıysanız, sizin öğrenme teknolojiniz, hala ilkokul 2 ya da 3. sınıfa giden bir çocuğun etkinliğinde okuyorsunuz.
Düşünürseniz ilkokulda bir kere kelimeleri kavrayıp da içimizden okumaya başladığımızda okumayı öğrendiğimiz düşünülür. Okumayı bir kere öğrenince bundan sonra geriye sadece öğrendiklerinizi uygulamak kalır diye düşünüldüğü için bundan sonra okumayla ilgili çok az şey öğretilir.
Okumayı sökmek; okumanın daha ilk evresinde olduğumuz için gerçekle bu kadar ilgisiz bir düşünce olamaz. Bu durumda bırakmak, emeklemeyi öğrenen bir bebeğin tüm hareketleri öğrendiğini varsaymak gibi bir şeydir. Halbuki daha yürümenin, koşmanın, dans etmenin öğretilmesi gerekir. Bu örneği okumaya da uyarlayabiliriz. Sürünür vaziyette yere öylece bırakılıyoruz; artık yürümeyi, koşmayı ve dans etmeyi öğrenmenin zamanıdır…
Okuma’nın DNA'sında yazılı olan genetik kalıtımsal bir faktör değildir. Saç ve göz renginize karar veren genler gibi iyi ya da kötü bir okuyucu olmamıza karar veren bir gen yoktur.
Öyleyse Okumanızı geliştirebilir miyiz?
Okumayı yedi yaşında ilkokulda öğrendiğimize göre okuma bir beceridir. Okumayı geliştirebilirsiniz. Uygulamaların 30 – 45 gün boyunca sadece 20 – 40dk. hakkını vererek bu beceriyi kazanabilir ve ustalaşabilirsiniz. Herkes hızlı okuyabilir sadece bu beceriyi geliştirmemiz gerekiyor.


HIZLI OKUMA NEYİ HEDEFLER?
İZMİR ANLAYARAK HIZLI OKUMA eğitimin temelinde görsel algılama vardır. Böyle olunca da temel hedefimiz gözümüzün kaslarını eğitmeyi, gözümüzün çevik görmesini, görme alanını genişletmeyi, okurken satırların üstünde serseri gibi dolaşan gözümüze daha etkin bir şekilde ritim kazandırma ve bütün bunlar ile görme artı algılama uyum sağlamayı hedefler.
Önemli olan hızlı okumak değil, isterseniz ışık hızında okuyun. Hiçbir anlamı yoktur. Bu eğitimin temel hedefi daha hızlı ve etkin görme ve algılamadır. Kısacası bu program görsel algılama düzeyimizi geliştirerek okuma, algılama, anlama düzeylerimizi yükseltmeyi hedefleyen farklı bir teknik beceridir. Bu beceriyi herkes gibi sen de kazanabilirsin.
HIZLI OKU. PRATİK VE HIZLI TEST ÇÖZ.
SBS, YGS, LYS, KPSS, ALES vb. sınavın ismi neyse o kadar önemli değil; öğrenciler normalde 30dk ile 45dk bir zaman kazandıracaktır. Yavaş okuyan öğrenciler, sınavlarda zamanı yetiştiremezken hızlı okuma becerisi kazanan bir öğrenci hem hızlı öğrenecek, hem daha dikkatli olacaktır…
ANLAYARAK HIZLI OKUMA tekniklerini öğrenen bir öğrenci hızlı okuyarak hayal kurmayacak ve zihinsel odaklanmasını çok daha etkin seviye taşımış olacaktır. Mesela; SBS, YGS, LYS, KPSS, ALES sınavında Türkçeden paragraf sorusu çözen bir yavaş okuyucuyu düşürseniz, yavaş okuduğundan dolayı paragraf sorusunun sonu geldiğinde, “acaba ben yukarda ne okumuştum” durumuna düşer. Çünkü yavaş okuyan öğrencinin beyni hayal kurar, zihinsel odaklanma düzeyi iyi durumda olmaz ve istediği sonucu alması zorlaşır.
Hızlı okuma becerisini kazan bir öğrenci hem hızlı bir şekilde soru çözer, hem de dikkati, odaklanması ve konsantrasyonu daha etkin bir seviyede olduğundan, bilgiyi daha etkin şekilde öğrenmiş olur. Düşünme, algılama, değerlendirme kavramı ve karar hızı artar. Hızlı okuma tekniklerini bilen bir öğrenci, okuma işini monotonluktan çıkarır zevkli ve eğlenceli bir hale getirir. Daha kısa sürede daha fazla öğrenme fırsatı bulmuş olur.
Okumak için vakit ayırmak günümüzde gittikçe daha güç oluyor. Etkin ve hızlı okumak sınavlara hazırlan bir öğrenci için bir ayrıcalık değil, zorunluluk bir ihtiyaç olmaya başlıyor. Çünkü bütün sene çalışan öğrenci okuma hızının yavaş olduğundan dolayı sınav soruları yetiştirmezken hem hak ettiği hedefine ulaşamaz hem de bütün emekleri boşa gidecektir.
HIZLI VE ETKİN OKUMAK NELER KAZANDIRACAK
☺ Öğrenci iseniz ve okumayı sevmiyorsunuz ancak okumanız ve öğrenmeniz gereken çok şey var. (ortaokul, Lise, üniversite vb…) dolayısıyla yığınla kitap, not sizi bekliyor.
☺ 200 sayfalık bir kitapta yaklaşık 50.000 ya da 60.000 kelime bulunur. Yavaş okuyan bir okuyucu bir saatte yaklaşık 6.000 – 7.000 kelime okuyabilir. Bu da yaklaşık 7 – 8 saatte bitireceği anlamına gelir o kitabı. Hızlı okuma tekniklerini uygulayan bir kişi aynı sürede 2 – 3 kitap bitirebilir ve yavaş okuyan kişiden daha fazla anlar.
☺ Öğrencisiyseniz okumayı seviyorsunuz ancak okumaya vakit ayıramıyorsunuz.
☺ SBS, YGS, LYS, KPSS, ALES … vb. sınavlara hazırlanıyorsunuz ama zaman problemi yaşıyorsunuz. 45dk ya da bir saat zamanda kazanabilirsiniz. Bu nasıl mı olacak? Bizi izlemeye devam edin…
☺ Etkili, hızlı verimli bir okuyucu olmak için hızlı okuma tekniklerini öğrenebilirsiniz. Temelde yavaş okumanın mantığı kelime – kelimedir. Hızlı okumanın mantığı ise kelime grupları halinde, satırın daha geniş bir bölümünü görmek ve algılayabilmektir. Bundan önce üzerinde durulması gereken yavaş okuyoruz, çünkü;

 Kelimeleri teker – teker okuyoruz.
 Okurken kelimelere takılıyoruz ve geriye dönüşler yapıyoruz.
 Okurken dudaklarımızı belki dilimizi oynatarak okuyoruz.
 Bir konuyu daha iyi anlayabilmek için yavaş okumak gerektiğine inandık.
 Yavaş okumanın nedeni dikkatimizi toparlayamamak, çabuk yorulmaktır.
 Yavaş okumanın en temel sorunu içten seslendirerek okumaktır.
Hızlı okuyan bir öğrenci neler kazanacak?
 Etkin ve hızlı bir şekilde öğrenirsiniz.
 Okuduğunuzu verimliliğinizi artması ve daha etkin bir şekilde anlama becerisi kazanmış olursunuz.
 Sınavlarda 30dk ya da 45dk arasında zaman kazanmış olursunuz.
 Sınavlarda kendinize olan öz güveniz artmasına neden olursunuz.
 Okurken zihniniz daha iyi ilişki kurar.
 Okurken beyniniz hayal kurmaz ve bütünü görür.
 Artık öğrencilik mesleğini icra ederken okuma daha zevkli hale gelir.
 Hayatınızı her yönden etkileyecek bir alışkanlık kazanmada büyük bir adım atmış olursunuz.
 Kelime hazinenizi ve genel bilgi birikiminizi arttırmanıza yardımcı olur.
EĞİTİMİN DETAYLARI:

 Eğitimin ismi: İZMİR Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi

 Eğitmen: Cemal KONDU.( Kişisel VE KURUMSAL Gelişim Uzmanı/ Yazar)

Eğitimin süresi: 24 saattir. 5 haftalık zaman diliminde programın tamamlanması uygundur. (Eğitimlerimiz %25 teorik, %75 pratik uygulamalardan oluşmaktadır.)
 Eğitimin dili: Türkçe.

 Eğitim yeri: İzmir anlayarak hızlı okuma kursları

KİMLER BU EĞİTİME KATILABİLİR?

Sınavlara hazırlananlar,( SBS, YGS, LYS, KPSS, ALES vb.) öğrenciler ve eğitmenler, Yöneticiler ve her düzey idari görevliler, Okumayı ön planda tutan tüm meslek erbapları ve Okumasını geliştirmek isteyen her yaştaki kişiler.
İZMİR’DEKİ ANLAYARAK HIZLI OKUMA VE ÖĞRENME EĞİTİMLERİ VE SEMİNERLERİ( KURSLARI) İÇİN AYRINTILI BİLGİ:

SAYGIN NLP&INLPTA DANIŞMANLIK INTERNATIONAL
( İzmir Kişisel Ve Kurumsal Gelişim Akademisi)
Kıbrıs Şehitleri CAD. No: 30 EBRU APARTMANI Daire: 11
Alsancak - İzmir

Tel: 0232 4225954 Cep:0 535 6673224
© Bireysel ve en fazla 3 kişilik özel grup çalışmaları – En üst düzeyde başarı
Saygın NLP & Danışmanlık International, Cemal KONDU -
Sınav Koçu,
Hızlı Okuma İzmir Anlayarak Hızlı Okuma Kursları

msn:[email protected]
© Bireysel ve en fazla 3 kişilik özel grup çalışmaları – En üst düzeyde başarı
İzmir Hızlı Okuma, Hızlı Okuma İzmir, İzmir Anlayarak Hızlı Okuma, Hızlı Okuma Eğitimi İzmir, İzmir hızlı okuma kursları, hızlı okuma kursları İzmir, Hızlı Okuma Teknikleri İzmir, İzmir Hızlı Okuma Sertifika, Hızlı Okuma Eğitmeni İzmir, Hızlı Okuma Egzersizleri İzmir ve Hızlı Okuma Teknikleriyle ilgili tüm bilgileri buradan takip edebilirisiniz.
kesfetkendini isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Sponsor Linkler

etkinlik cdleri
Alt 06-03-2014   #2
ÜYE
Avatar Yok
 
Üyelik tarihi: Jun 2014
Üye No: 174700
Mesajlar: 1
Konular: 0
REP Puanı : 10
Alınan Beğeniler:1
Beğendiklerim:0
Ettiği Teşekkür:0
Aldığı Teşekkür:0

Standart İzmir Hızlı OkumaMerhaba ..Ben de Hızlı Okuma Eğitimi aldım.Eğitimimi Saygın Coaching & Consulting'den CEMAL KONDU'nden aldım.Bu konuda CEMAL bey çok profesyonel..Bana verdiği eğitim sayesinde sınavlarımda inanılmaz dereceler aldım ve kitap okuma alışkanlığım arttı. Hepinize tavsiye ederim..İyi ki varsın ulaşabilirsiniz...

İzmir Hızlı Okuma
uzmanpsikolog isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Etiketler
izmir hızlı okuma kursları

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
ANLAYARAK HIZLI OKUMA UZMANLIĞI SERTİFİKASI pusulaeğitim KONGRE,SEMİNER ETKİNLİK DUYURULARI 1 07-28-2011 12:12
ANTALYA HIZLI OKUMA, HIZLI OKUMA ANTALYA, ANTALYA HIZLI OKUMA EĞİTİMİ pusulaegitim KONGRE,SEMİNER ETKİNLİK DUYURULARI 1 06-24-2011 08:54
ANLAYARAK HIZLI OKUMA UZMANLIĞI SERTİFİKA EĞİTİMİ HALE GAMZE KONGRE,SEMİNER ETKİNLİK DUYURULARI 3 05-31-2009 03:05


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 09:46.

İLETİŞİM

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424