Okul Öncesi öğretmenlerine müjde

Ä°letiÅŸim

05xx xxx xx xx

vbnetron

[email protected]

Like Tree3Likes
  • 2 Post By trknyldrm
  • 1 Post By goncafiliz

Konu: Okul Öncesi öğretmenlerine müjde

trknyldrm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @trknyldrm

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, okul öncesi eğitimde görev alan öğretmenlerin, yardımcı eleman ve çalışma süreleri konusunda çalışma yaptıklarını söyledi.
    Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, okul öncesi eğitimde görev alan öğretmenlerin, yardımcı eleman ve çalışma süreleri konusundaki sorunları ve beklentilerine ilişkin, Bakan Çelikile görüşüp yardım istediğini söyledi. Bakan Avcı, “Kendisi de söz verdi. ‘Toplum Yararına Çalışma Projesi’ kapsamında yeni alınacak olan görevlilerin belki de tamamını bu konuda, alanda değerlendirmek üzere Milli Eğitim Bakanlığımıza tahsis edeceği sözünü verdi” dedi.Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi Kapanış Töreni’ne katıldı. Törene Avcı’nın yanı sıra AB Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Bela Szombati, UNICEF Türkiye Temsilcisi Dr. Ayman Abulaban, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız ve diğer yetkililer katıldı.Törende bir konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, kapanış törenini bir son olarak nitelendirmenin yanlış olacağını belirterek, “Bugünkü etkinliği okul öncesi eğitimin güçlendirilmesi konusundaki yeni çalışmalara ışık tutması için edindikleri tecrübeleri paylaşma imkanı olarak görüyoruz. Bu süreçte AB ve UNICEF’in uluslararası tecrübelerini inceledik. Türkiye şartlarına en uygun hale getirmeye çalıştık ve ortaya başarılı sonuçlar çıkardık” dedi.
    Gerek ulusal, gerek uluslararası paydaşlarla, karşılıklı olarak birçok kazanım edindiklerini sözlerine ekleyen Avcı, “Bugün AB ülkelerinde okul öncesi eğitimdeki okullulaşma oranı yüzde 93’e yakın. Bizde ise bu oran son 3 yılda yüzde 38’den yüzde 64’e yükseldi. Hedefimiz erken eğitim çağındaki bütün çocuklarımızın nitelikli erken eğitim imkanlarından yararlanmasını sağlamak. Nitelikli erken eğitime erişmek yalnızca o çocuğun hayatında köklü değişiklikler oluşturmuyor. Eğitimine erken çocukluk çağında başlayan bir nesil, zihinsel ve sosyal becerileri gelişmiş sosyal bir ülke nüfusuna dönüşüyor” şeklinde konuştu.
    Avcı, okul öncesi eğitimde görev alan öğretmenlerin özellikle yardımcı eleman konusundaki ve çalışma süreleri konusundaki sorunlarını ve beklentilerini bildiğini ifade ederek “Bu konuda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Faruk Çelik’e de ayrıca teşekkür ediyorum. Çünkü son yaptığımız görüşmede bu sorundan söz ettim ve ondan özellikle okul öncesi eğitimde görev alan öğretmenlerimizin yardımcı eleman desteği konusunda yardım istedim. Kendisi de söz verdi. ‘Toplum Yararına Çalışma Projesi’ kapsamında yeni alınacak olan görevlilerin belki de tamamını ama çok büyük bir bölümünü inşallah bu konuda, alanda değerlendirmek üzere Milli Eğitim Bakanlığımıza tahsis edeceği sözünü verdi. Kendisine peşinen teşekkür ediyorum” dedi.
    Konuşmaların ardından Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi’ne katılan çocuklar salona girdi. Sahneye çıkan çocuklarla tek tek ilgilenen Milli Eğitim Balanı Nabi Avcı, çocuklara hediyeler verdi.Küçük bir kız çocuğuna hediye verirken elini öpen Avcı, doktor kıyafetiyle salonda bulunan bir çocuğun ise oyuncak bir streteskop ile göğsünü dinlemesine izin verdi. Daha sonra çocuğa “Nasıl iyi mi? Sağlıklı mı” diye soran Avcı, olumlu cevap alınca “O zaman sana bir hediye daha verelim” diyerek salondakileri güldürdü.
    HAKKI ÖZ

fezsin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @fezsin

yok canım

behrasu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @behrasu

İnşallah hocam yardımcı gönderirler, ne güzel haber.Sonunda anlamışlar ne zor durumda olduğumuzu.

goncafiliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    adana
    @goncafiliz

toplum yararına çalışma derken acaba ne kastediliyor? benim aklıma kamu cezası alan yükümlüler geldi de birden geçen yıl bizim okula bir aylığına birisi gelmişti, kapıda güvenlikçi olarak görevlendirdiler ama hiç bir verim alınmadı. sadece süresini doldurup imza attı, inşallah böyle bir şey değildir.
    adım88 likes this.

havin47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @havin47

yardımcı eleman yerine öğretmene ihtiyacı olan bir sürü okul var .öğretmen atasınlar ya

ALPERENİM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @ALPERENİM

İŞ KUR ELEMANI,
    ARKADAŞLAR.

ALPERENİM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @ALPERENİM

İŞKUR TYÇP (Toplum Yararına Çalışma Programları)

adım88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @adım88

yardımcı elamanların görevi nedir? Ben öyle ışime birinin müdahale etmesini,yüz gôz olmayı sevmem. Güvenilir birı mıdir? Hangi saat ve durumlarda çalışacak? Kalabalık sayıda çocukları eğitmesı. 1 tane yetişkine laf anlatmaktan daha kolaydır. Hayırlısı artık.

• YORUM BIRAKMAK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ !

ÜYE OLMAK İÇİN TIKLA