Öğretmen Maaşları (2011)

Ä°letiÅŸim

05xx xxx xx xx

vbnetron

[email protected]

Öğretmen Maaşları (2011)

Like Tree3Likes

Konu: Öğretmen Maaşları (2011)

Meltem YANIKOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    @Meltem YANIKOĞLU

Öğretmen Maaşları (2011)

2011 Öğretmen Maaşları

Uzman Öğretmen ve Başöğretmenler dışındaki tüm Öğretmenlerin 2011 yılı maaşları, dereceleri ile eş ve çocuk durumlarına göre;

1.590 TL ile 2.052 TL arasında değişmektedir.

* Toplu Görüşme Primi (Sendika Aidatı) Ocak, Nisan, Temmuz, Ekim 45 olmak üzere 4 kere sendikalı öğretmenlere ödenir.

Öğretmen maaşları arasında fark yoktur

Öğretmenler de eskisi gibi zorunlu bölgelerde çalışanlar fazla maaş alıyor diğer bölgelerde çalışanlar az maaş alıyor diye bir fark yoktur. Erzurumda çalışan bir öğretmenle İzmir’de çalışan eğer derece ve kademesi aynı ise aynı maaşı almaktadır.

Öğretmen maaşlarında branş farklılıkları yoktur

Öğretmen maaşlarında branş bazında farklılıklar yoktur. Liselerde görev yapan bi öğretmenimizle ilköğretim öğretmenleri aynı maaşı almaktadır. Bir sınıf öğretmeni de ingilizce öğretmeni de aynı maaşı alır. Yalnızca KPDS’ye girip gerekli puanı alan öğretmenlerimiz ayrıca “dil tazminatı” alırlar.

Sözleşmeli öğretmenler ne kadar maaş alıyor?
    Sözleşmeli öğretmenlerimiz neye göre maaş alıyolar?

Bu konuyu tam olarak bildiğim için yazayım sözleşmeli öğretmenler 1345 ytl maaş almaktadır. Tabi bu 1345 tl’nin içinde asgari geçim indirimi vardır. Sözleşmeli öğretmen maaşları 7/1 kadrolu öğretmen maaşına denktir. Sözleşmeli öğretmenlerimizde de birbirinden hiç bir farkları yoktur. 5 yıl çalışmış öğretmenlerde bu maaşı alır, göreve yeni başlayanda bu maaşı alır. Yanlız asgari geçim indiriminden dolayı 5-20 ytl arasında bir fark olabilir. Benim yazdığım maaş bekar olanlar için geçerlidir.

Kadrolu öğretmen maaşları ne kadar?

Kadrolu öğretmen maaşları ise derece ve kademeye göre değişir. Kadrolu öğretmenler göreve 9/1’den başlarlar ve ortalama 1590 tl maaş alırlar. 25-30 yıllık bir öğretmenimiz ise 1850 tl civarında maaş alır.

Ücretli öğretmen maaşları ne kadar?

Ücretli öğretmenlerimiz girdikleri ders başına ücret alırlar. Bu da ders başına 6,50 tl’dir. Genelde haftada 30 saat derse girerler buda haftada ortalama 195 tl maaş yapar. Aylık ise ortalama 780 tl gibi bir maaş olmuş olur.

Vekil öğretmen maaşları ne kadar?

Vekil öğretmenlerimiz ise 3/2 oranında maaş alırlar. Yani mazeretinden dolayı görevi başında olmayan öğretmenin yerine çalışırlar ve o öğretmenin maaşının 3/2’sini alırlar.

Asker Öğretmen maaşı ne kadar?

Askeri öğretmen maaşları asteğmen maaşına denktir bu da geçen Eylül ayında 1700 tl.

Öğretmen maaşlarındaki farkların sebebi nedir?
    Kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlerin ekders ücretleri

Öğretmen maaşlarındaki farklar ekderslerden kaynaklanır. Bu da her öğretmen açısından farklıdır. Kadrolu öğretmenlerde ekdersler ortalama 7,60 tl sözleşmeli öğretmenlerde 5.50 tl’den yatar. Sözleşmeli öğretmenlerin 5.2’den yatmasının nedeni SSK’ya bağlı olunması ve kesintinin biraz fazla olmasıdır.

Öğretmen maaşları ne zaman yatar? Ne zaman alınır?

Kadrolu, sözleşmeli ve vekil öğretmen maaşları her ayın 15’inde peşin olarak yatar. Ekderslerin ise her ayın 1’inde yatması gerekir ama genelde 4-5’inde yatar. Ücretli öğretmen maaşları ise her ayın 1’inde yatar.

Öğretmen maaşları Ağustos ayından sonra niye azalır?

Öğretmen maaşları Ağustos ayından sonra azalır çünkü Türkiyede 9600 ytl maaş sınırını geçtiğiniz zaman maaşınızdan %15 vergi yerine %20 vergi kesilir. Buda maaşlarda 60-100 tl arası azalmaya neden olur. Yeni yıla kadar bu azalma devam eder.

Ek Zamlar hesaplara ne zaman yatacak?

Öğretmenlere ve diğer memurlara verilen ek zamlar 15 Ağustostan geçerli olmak üzere 15 Eylülde yatacak.

Yeni Atanan öğretmenler maaşı ne zaman yatar?

Yeni atanan öğretmenin maaşı çalışmaya başladığı zamanda ilk ayın 15 inde peşin olarak yatar.

Ek ders ne demek?

Ek ders sınıf öğretmenlerinde 18 saat dersten sonra ki geriye kalan 12 saatlik dersin fazla mesayi olarak görülmesi ve bunun karşılığı ders başı yaklaşık 5-6 ytl olan paraya denir.
    Branş öğretmenlerinde 15 saatten sonrası ek derstir.
    Yanlız sınıf öğretmeni 30 saat derse girmesede girmiş kabul edilir ve
    12 saat ek dersi alır. Branş öğretmenleri sadece girdiği ders kadar alır

Kadrolu ve Sözleşmeli öğretmenlerin net ek ders birim ücreti ne kadar?

Eğer gelir vergisi martahı bu yıl için 9600 TL'ye ulaştıysa (%20 gelir vergisi)
    Kadrolu: 7,60 tl

Arama Bulutu:
    dereceler arası maaş farkları ne kadar (2. sıra) ücretli öğretmen maaşlarına zam ne zaman (1. sıra) 2008 emekli öğretmen maaşı (7. sıra) memur maaşları ne zaman yatacak (3. sıra) vekil öğretmen maaşı ne kadar (7. sıra) asker öğretmen maaşı, bekar öğretmenin maaşı (4. sıra) 9/1 öğretmen maaşı (6. sıra) 2009 öğretmen maaşı (3. sıra)

NOT: Öğretmen maaşlarına googledan gelen aramaları dikkatle incelediğimde sözleşmeli öğretmen maaş zammını daha çok arayan olduğunu farkettim. Sözleşmeli öğretmenler kadrolu öğretmenlere yapılan bütün zamlardan ve ek ödemelerden yararlanırlar. Bunu belirtmek istedim.

Eğitime hazırlık ödeneği (Kırtasiye parası) nedir? Kimlere ödenir?

Eğitime hazırlık ödeneği yılda bir kere olmak üzere en geç 30 Eylül itibariyle fiilen görevi başında olan eğitim ve öğretim sınıfına dahil öğretmen ünvanlı kadrolarda görevli olan (ilköğretim okul müdürleri ve yardımcılar, cezaevi okullarında çalışan öğretmenler, yönetici, eğitim uzman ve yardımcıları dahil, müfettişler hariç) bakanlar kurulu kararı aranmaksızın ödenen ücrettir.

Sözleşmeli öğretmenler Eğitime hazırlık ödeneği alır mı?

Evet sözleşmeli öğretmenler eğitime hazırlık ödeneği alırlar.

2011-2012 Eğitim ve Öğretim yılında Kırtasiye yardımı ne kadar? Ne zaman ödenecek?
    570 TL olarak belirlenmiştir. 19 Eylül' den itibaren ay sonuna kadar ödenecektir.

2011 Memur Maaşları ve Ocak – Temmuz Zamları

Hükümet ve Memur-Sen arasında imzalanan anlaşmaya göre memurlar yüzde 4+4 zam ve 80 lira ek ödeme alacak. Bu artışa göre 2011 yılında oluşacak yeni maaşla aşağıdaki tabloda sunulmuştur.

Memur sendikaları ve hükümet ile yapılan anlaşmaya göre memurlar 2011 için yüzde 4+4 oranında zam ve 80 lirayı bulan ek ödeme alacaklar. Bu zamlarla birlikte en düşük memur maaşı da ikinci yüzde 4 artışla birlikte 1.534 TL oldu. Ortaya çıkan rakamlar çıplak maaşlar. Bunlara ayrıca 80 liralık ek ödeme ve diğer sosyal yardımlar da eklendiğinde rakamlar daha da yükselecek.

Not: Yazı internetten, çeşitli kaynaklardan araştırarak derlenmiştir.
    kbrjjjjj likes this.

Zerrin KORKMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya/Emet
    @Zerrin KORKMAZ

teşekkürler meltem hocam... burdanda görüyoruz ki öğretmn maaşı çok ta fazla değil..
    ÖNCE OKUL ÖNCESİ 7 YAŞINDA!

İyi İnsan;
    Aklından hiç kötülük geçirmeyen, saf insan değildir.
    İyi İnsan;
    Her şeyin farkında olup, iyiliği tercih edendir.

umta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    denizli
    @umta

bu tabloya göre 2.124 TL maaş alan vaiz ne iş yapıyor çok merak ettim

Cihan ÇAĞLAYAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Şanlıurfa
    @Cihan ÇAĞLAYAN

vaiz diyanete bağlı kişilerin, Dinî konularda insanları aydınlatma görevi yapan ve bu amaçla va'z eden kimsedir.

bi nevi hoca görevi yapıyor
    * Tuttum, taa içime oturttum seni...

BURCU-BAŞKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İZMRRR
    @BURCU-BAŞKAL

Alıntı zerrin85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkürler meltem hocam... burdanda görüyoruz ki öğretmn maaşı çok ta fazla değil..
    gerçektende değil bende daha fazla diye biliyordum ama gördüm ki değilmiş

d kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    KASTAMONU
    @d kara

Meltem hocam çok tşk... Harikasınız gerçekten...
    BEN BİR DELİYİM

ANLAMAYANA AZ GELİRİM,ANLAYANA ÇOK

deryaöğrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    aksaray
    @deryaöğrt

meltem hocam ama 9/2 siyim aldığım maaş 1540 arkadaşlardan 1535 alan var 1590 nasıl oluyor

Sema Nur ÇOBAN KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    AKSARAY-KONYA
    @Sema Nur ÇOBAN KAYA

Alıntı deryaöğrt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    meltem hocam ama 9/2 siyim aldığım maaş 1540 arkadaşlardan 1535 alan var 1590 nasıl oluyor
    vergi dilimine girmiş olabılırsınız

HALE GAMZE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir-İstanbul-İspanya-İtalya ( i lerden gidiyorum,hayırdır... :)
    @HALE GAMZE

5/1indeyim, kritere uyuyorum ama tabloda söylenen rakamı almıyorum.
    kesin yine vergi dilimine girmişimdir.
    81gamze81

Önce Okul Öncesi Ekibi sizlerin de desteğiyle 10 yıldır okul öncesi eğitime destek vermektedir.
    10. yaşımız kutlu olsun!!!

cemozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @cemozan

BİLGİLENDİRME İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. ALLAH BEREKET VERSİN. BUNU BULAMAYNDA VAR.

• YORUM BIRAKMAK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ !

ÜYE OLMAK İÇİN TIKLA